Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
34831 |
1978 odbitki próbne wykonane w technice kombinowanej na zakupionej przez PWPW maszynie firmy Goebel do druku znaczków pocztowych. Stanowiły swoistą reklamę możliwości technologicznych maszyny i samej drukarnii. Świetny przykład jak powstają znaczki pocztowe w ramach poszczególnych faz produkcyjnych, osobliwe. | 60 PLN | 60 PLN | |
34841 |
1979 150-lecie żeglugi parowej na Wiśle, lewy znaczek z błędem "1 zamiast I w słowie ŚWIERCZEWSKI". | 45 PLN | 40 PLN | |
34860 |
1980 800-lecie Szkoły Płockiej - Małachowianki, znaczki za 2 zł w marginesowym czworobloku, prawy górny z błędem "uszkodzone K w POLSKA" na poz.77 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 80 PLN | 80 PLN | |
34862 |
1980 Rośliny lecznicze, znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.7 "krótkie I"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
34863 |
1980 Rośliny lecznicze, znaczki za 5 zł w marginesowej parce poziomej, prawy z błędem "ścięte A w POLSKA" na poz.22; gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
34864 |
1980 450.rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz czysty (4 sektor), bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
34884 |
1981 restytucja żubra, niebezpieczne fałszerstwo druku podwójnego po stronie gumowanej. | 90 PLN | 81 PLN | |
34894 |
1981 STAN WOJENNY - zagraniczna widokówka wysłany 7.12 z Pragi, dotarła do Warszawy najpewniej w pierwszym tygodniu trwania stanu wojennego, słabo odbity stempel "OCENZUROWANO". | 60 PLN | 60 PLN | |
34895 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 8.8 ze Słupska do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 151". | 30 PLN | 30 PLN | |
34896 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Chełma do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 240" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę. | 50 PLN | 50 PLN | |
34897 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 23.3 z Łowicza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 539", minimalnie słabszy stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
34898 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany -3.-5 z Sieniawy do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, czerwone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 127". | 40 PLN | 40 PLN | |
34899 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Warszawy do Madrytu specjalnego lotu okolicznościowego z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej, list zwrócony do nadawcy, stemplem Urzędu Cenzury nr 569 i CENZUROWANO. | 80 PLN | 80 PLN | |
34900 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 17.5 z Krakowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 739(?)". | 40 PLN | 40 PLN | |
34901 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 12.4 ze Szczecina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 571"; znaczki skasowane datownikiem "W.D. U.P.T. SZCZECIN 2" z wyróżnikiem AM. | 50 PLN | 50 PLN | |
34902 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Piotrkowa do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 114". | 30 PLN | 30 PLN | |
34903 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 12.8 z Dubiecka do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, czerwone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 502". | 30 PLN | 30 PLN | |
34904 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Krakowa do Warszawy, stemple: ramkowy mały "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 065" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę. | 40 PLN | 40 PLN | |
34905 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.04 z Olsztyna do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 850"; koperta zgięta pionowo. | 30 PLN | 30 PLN | |
34906 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany z Krakowa do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 371" otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę; znaczek nie skasowany w miejscu nadania (widoczny fragment obrączki stempla) - unieważniony przez kreślenie długopisem. | 30 PLN | 30 PLN | |
34907 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 1.8 z Teresina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 146"; naddarty fragment koperty. | 30 PLN | 30 PLN | |
34908 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 367 i CENZUROWANO. | 40 PLN | 40 PLN | |
34909 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.8 z Nowego Sącza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 430". | 30 PLN | 30 PLN | |
34911 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch. | 200 PLN | 180 PLN | |
34921 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 067 i CENZUROWANO. | 30 PLN | 30 PLN | |
34922 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 23.8 z miejscowości Gorzków do Warszawy, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 652" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | 80 PLN | 80 PLN | |
34923 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana z Częstochowy do Sulejówka, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 257" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | 60 PLN | 60 PLN | |
34924 |
1982 STAN WOJENNY - karta pocztowa przesłana 8.6 miejscowo w Warszawie, po skontrolowaniu treści odciśnięto stempel dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 945". | 50 PLN | 50 PLN | |
34928 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 719 i CENZUROWANO. | 30 PLN | 30 PLN | |
34929 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 771 i CENZUROWANO. | 40 PLN | 40 PLN | |
34930 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO. | 50 PLN | 50 PLN | |
34931 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 198 i CENZUROWANO. | 40 PLN | 40 PLN | |
34932 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.10 z Vlotho w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 753". | 50 PLN | 50 PLN | |
34933 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczna karta pocztowa wysłana 8.1 z Rzymu do Warszawy, , po skontrolowaniu treści odciśnięto stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 758". | 60 PLN | 60 PLN | |
34934 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany 4.12 z Zaria w Nigerii, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.1,82, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO"; niecodzienny kierunek wysyłki. | 80 PLN | 80 PLN | |
34935 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wielkiej Brytanii do Warszawy, stemplem Urzędu Cenzury nr 743 i CENZUROWANO. | 30 PLN | 30 PLN | |
34936 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | 80 PLN | 80 PLN | |
34958 |
1984 Odnowa zabytków Krakowa (III), znaczki za 5 zł w marginesowym pasku 3 sztuk, lewy z błędem "kropka przy W w KRAKÓW" na poz.13; gwarancja i opis. | 60 PLN | 54 PLN | |
34960 |
1984 Rozwój pojazdów pożarniczych, czworoblok znaczków za 20 zł, lewy dolny z błędem na poz.11 "wcięcia w 0 w 20", prawy dolny z błędem na poz.12 "wcięcie na zewnątrz 0 w 20", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 60 PLN | 54 PLN | |
34968 |
1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN |