Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
34037 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej, gwarancja i opis Walocha. | 100 PLN | 100 PLN | |
34079 |
1957 rocznik kopert FDC (w tym 1 x 851-3, 2 x 858a-b, 2 x 874-5, 2 x 889; bez 859Pw (Fi. 235,50). | 180 PLN | 145 PLN | |
34080 |
1957 750-lecie narciarstwa polskiego, znaczek z uskokiem perforacji - pozioma dolna linia perforacji jest przesunięta w stosunku do reszty grzebienia, powstał odcinek nieząbkowany. Błąd spotykany dość rzadko na kilku wydaniach, wykorzystywane czasami do tworzenia "braków ząbkowania". | 250 PLN | 225 PLN | |
34085 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | 650 PLN | 720 PLN | |
34093 |
1957 Mistrzostwa Świata w szermierce, trójka znaczków za 60 gr. zawierająca parkę odwrotną, na górnym marginesie rzadkie oznaczenie walca N.I.W.VI-57. | 120 PLN | 100 PLN | |
34149 |
1958 wystawa "400 lat poczty Polskiej" w Warszawie, arkusik z szerokim przeperforowanym marginesem na górze, służącym do wklejenia do książki "400 lat Poczty Polskiej", bez śladu po wklejeniu. Większość oferowanych egzemplarzy nosi ślady manipulacji odklejania z książki. W takiej formie oferowany arkusik jest bardzo rzadki. Fotoatest M. Wysocki | 700 PLN | 700 PLN | |
34170 |
1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273,50). | 220 PLN | 180 PLN | |
34234 |
1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 325.-). | 220 PLN | 180 PLN | |
34254 |
1960 550 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.5, gwarancja i opis. | 30 PLN | 30 PLN | |
34260 |
1960 historyczne miasta polskie, znaczek bez poddruku w kolorze oliwkowym. | 120 PLN | 120 PLN | |
34270 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet arkusików tak zwanej "subskrypcji" z obciętymi marginesami - środki z bloków. | 250 PLN | 235 PLN | |
34272 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami. | 1 400 PLN | 1 260 PLN | |
34282 |
1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, koperta pierwszego dnia obiegu. | 10 PLN | 10 PLN | |
34283 |
1961 Zimowa Spartakiada Armii Zaprzyjaźnionych, znaczek z pustopolem. | 50 PLN | 50 PLN | |
34317 |
1962 "ZAKOPANE 1-SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum. | 40 PLN | 40 PLN | |
34326 |
1962 wielcy Polacy, marginesowa parka, górny prawy znaczek z rzadkim błędem "Konopnicka z broszką". | 600 PLN | 600 PLN | |
34438 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, marginesowy znaczek za 3 zł. z niedawno odkrytym spektakularnym błędem "orzełek na hełmie żołnierza", na zwykłym nic nie ma - dziwne, że błąd pozostawał niezauważony przez pięćdziesiąt lat, gwarancja i opis. | 200 PLN | 180 PLN | |
34492 |
1964 100. rocznica pierwszej Międzynarodówki, parka znaczków z podwójny ząbkowaniem pionowym na prawym marginesie, gwarancja Wysocki. | 120 PLN | 205 PLN | |
34506 |
1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, blok czysty z lekko przesuniętym rysunkiem i perforacją, tylko numer położony prawidłowo, dodatkowo sygnatura "F.WINIARSKI PWPW" na znaczkach za 2,50 zł. obniżona, gwarancja. | 180 PLN | 150 PLN | |
34511 |
1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok na białym papierze i z białą gumą. | 80 PLN | 80 PLN | |
34561 |
1965 dawne pojazdy konne, znaczek za 60 gr. z pustopolem nad znaczkiem, na pustopolu nazwa wydania. | 500 PLN | 500 PLN | |
34582 |
1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. | 30 PLN | 30 PLN | |
34584 |
1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny znaczka za 20 gr. | 25 PLN | 25 PLN | |
34586 |
1966 kwiaty ogrodowe, arkusz znaczka za 90 gr. | 40 PLN | 40 PLN | |
34606 |
1967 50. rocznica Rewolucji Październikowej, seria w arkuszach sprzedażnych. | 150 PLN | 190 PLN | |
34626 |
1968 arkusz nalepek Wystawy Filatelistycznej "Thematica" w Poznaniu. | 30 PLN | 30 PLN | |
34633 |
1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 1,50 zł. | 100 PLN | 100 PLN | |
34650 |
1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami z marginesami i dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, rzadko spotkana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.648.-). | 700 PLN | 700 PLN | |
34678 |
1971 statki pod polska banderą, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie. | 35 PLN | 32 PLN | |
34685 |
1971-72 karnety - "ZAMEK KRÓLEWSKI W WARSZAWIE", zestaw koperta i dwa karnety. | 80 PLN | 80 PLN | |
34730 |
1973 80. rocznica urodzin Marcelego Nowotki, arkusz sprzedażny. | 40 PLN | 40 PLN | |
34737 |
1973 karnet - czarnodruk "Światowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 73", przygotowany z okazji XI Zjazdu PZF, z faksymile podpisu Ministra Łączności. | 80 PLN | 80 PLN | |
34739 |
1974 karnet - "25 LAT OCHRONY ZABYTKÓW ZIEM ZACHODNICH I PÓŁNOCNYCH" - format A4. | 50 PLN | 50 PLN | |
34747 |
1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2272 + 4x2273) zawierający znaczki wydane z okazji VII Zjazdu PZPR, skasowane w dniu wejścia do obiegu - 8.XII stemplem okolicznościowym "VII ZJAZD PZPR WARSZAWA PKiN 8-XII-1975" odciśniętym również na okładce; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
34750 |
1975 Arcydzieła sztuki polskiej - szopka krakowska, 1 zł arkusz sprzedażny, sektor 3, z błędami na: poz.5 ""chmurka" na lewo od wieży", poz.20 "czerwone kółeczko na lewo od wieży" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | 80 PLN | 72 PLN | |
34754 |
1975 30. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, znaczek z przesuniętym drukiem barwy czerwonej. | 25 PLN | 23 PLN | |
34772 |
1976 Mistrzostwa Świata i Europy w hokeju na lodzie w Katowicach, znaczek z błędem "wcięcie w A w POLSKA". | 15 PLN | 15 PLN | |
34779 |
1976 porty polskie, znaczek z błędem "uszkodzone drugie A w BAZA". | 25 PLN | 25 PLN | |
34819 |
1978 Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Hawanie, znaczek z silnie niespasowanym drukiem kolorów, gwarancja Wysocki. | 250 PLN | 310 PLN | |
34823 |
1978 50-lecie warszawskiego ZOO, znaczki za 1,50 zł w parce pionowej z marginesem, dolny z błędem na poz.30 "uszkodzone h w Elephas"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski. | 50 PLN | 45 PLN |