Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
31484 |
1948 kartka pocztowa wysłana z Warszawy do Belgii, bardzo rzadka z niefilatelistycznym obiegu za granicę całostka wydania ilustrowanego z zabytkami architektury z Kalwarii Zebrzydowskiej. | Fi.Cp105, 444 |
| 300 PLN | |
32011 |
| 20 PLN | |
33945 |
1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp24 |
| 60 PLN | |
33947 |
1904 całostka trójjęzyczna. | Fi.Cp22 |
| 10 PLN | |
33948 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 17 z dodatkowo występującą cechą opisową 20; bardzo dobry stan zachowania (Fi.90.-); sygnowane Pelczar. | Fi.Cp1I (1s) |
| 60 PLN | |
33949 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 14; dobry stan zachowania -punktowe przebarwienia na górnej i lewej krawędzi karty (Fi.90.-). | Fi.Cp1I |
| 50 PLN | |
33950 |
1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2½ fen.; wg. najnowszej klasyfikacji Berbeki i Pelczara - wymiary mieszczące się w typie 5, brak wspólnych cech opisowych dla tego typu (2, 5), ale występują nienotowane (11 i 22); dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia na i pod górnymi ząbkami doklejonego znaczka) - karta niekatalogowana!!! | Fi.Cp1II (1s) |
| 120 PLN | |
33951 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp2I |
| 30 PLN | |
33952 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1. | Fi.Cp2II |
| 40 PLN | |
33953 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
33954 |
| 50 PLN | |
33955 |
1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z nadrukami typ 12, ślady po czterech podlepkach na odwrocie jednej kartki, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp3I |
| 180 PLN | |
33956 |
1918 wydanie PP/GGW, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami typ 19. | Fi.Cp3I |
| 220 PLN | |
33957 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem prowizorycznym z Konina, całostka z nadrukiem typ 9. | Fi.Cp3I |
| 200 PLN | |
33958 |
1918 wydanie lubelskie, całostka typu 1 na kartonie szarym, gwarancja Jendroszek. | Fi.Cp4a |
| 150 PLN | |
33959 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze żółtawoszarym x. | Fi.Cp4ax |
| 100 PLN | |
33960 |
| 180 PLN | |
33961 |
1918 wydanie lubelskie, całostka na papierze brązowoszarym y. | Fi.Cp5y |
| 100 PLN | |
33962 |
1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 60 PLN | |
33963 |
1919 koperta ze znakiem opłaty. | Fi.Ck6 |
| 70 PLN | |
33964 |
| 70 PLN | |
33965 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z przesuniętym nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu, wysłana z Bielska 21.III.20 do Lipska. | Fi.Cp12I |
| 200 PLN | |
33966 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 42; opis i gwarancja Schmutz; całostka z nadrukiem typu 12, litera P w POCZTA przerwana u dołu, do kartki dołączono dwie metryczki autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.11" (aktualnie Cp.12I); karta podwójna z nadrukiem typu 96; opis i gwarancja Schmutz; karta podwójna z nadrukiem typu 11, zamiast rombu koniczynka, do kartki dołączono metryczkę autorstwa prof.St.Miksteina z wymiarami nadruku i opisem typu; uwaga! wpisany przedwojenny numer całostki - "Kartka Nr.12" (aktualnie Cp.13I); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp12I-II, 13I-II |
| 1 000 PLN | |
33967 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96 - koniczynka zamiast rombu i podniesiona kropka po h. | Fi.Cp12II |
| 70 PLN | |
33968 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 96. | Fi.Cp12II |
| 60 PLN | |
33969 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 42. | Fi.Cp12II |
| 50 PLN | |
33970 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 96 - koniczyna zamiast rombu i podniesiona kropka po h, z obiegu pocztowego z Krakowa 4.II.20 do Rzeszowa. | Fi.Cp13IIA |
| 100 PLN | |
33971 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 4 z charakterystyczną "koniczynką" zamiast rombu, kartka na odpowiedź z niekatalogowanym podwójnym nadrukiem, bardzo rzadki błąd na tej odmianie całostki w doskonałym stanie. | Fi.Cp13INp |
| 2 400 PLN | |
33972 |
| 40 PLN | |
33973 |
| 80 PLN | |
33974 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 33. | Fi.Cp14IIx |
| 50 PLN | |
33975 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z Rzeszowa 23.VII.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K3 w okręgu, nadruk typ 80. | Fi.Cp14IIx, 76B |
| 150 PLN | |
33976 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120. | Fi.Cp 14IIy |
| 80 PLN | |
33977 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 77. | Fi.Cp14IIy |
| 80 PLN | |
33978 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z drukiem firmowym Agencji Krakowskiego Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń na odwrocie. | Fi.Cp14Ix |
| 120 PLN | |
33979 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 13. | Fi.Cp14Iy |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
33980 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na papierze szarym wysłana z Zakopanego 30.VI. do Warszawy, nadruk typ 65 - przecinek zamiast kropki po h. | Fi.Cp14yII |
| 80 PLN | |
33981 |
1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź podwójnej całostka z nadrukiem typu 94 datowana 15.IX przesłana miejscowo w Krakowie, na odwrocie jednowierszowy w ramce "BANK KRAJOWY FILIA W KRAKOWIE", znak opłaty unieważniony kreśleniem, minimalnie słabszy stan zachowania (ślady archiwizacji, karta w jednym miejscu przedziurawiona). | Fi.Cp15IIxB |
| 120 PLN | |
33982 |
1919 wydanie krakowskie, kartka z Cieszyna 11.III.20 do Wiednia, nadruk typ 98, bardzo późne użycie całostki Cp16 z końca pierwszego kwartału 1920 roku. | Fi.Cp16IIx |
| 400 PLN | |
33983 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 73. | Fi.Cp16IIx |
| 40 PLN | |