Aukcja 73. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11318

1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.

360 PLN
11319

250 PLN
11320

1944 dyplom Wojskowego Klubu Sportowego SKRA dla ppor.Jakubowskiego za zajęcie II miejsca w biegu na 100 m w meczu lekkoatletycznym klubów WKS "Skra" - WKS "Lwów" w dniu 16.VI z podpisami Zarządu klubu Skra, ozdobiony piękną grafiką sporządzona przez Stefana Michalskiego; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; temat - SPORT.

2 000 PLN
11321

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).

200 PLN
11322

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.800.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
700 PLN
11323

Fi.51
120 PLN
11324

100 PLN
11325

Fi.bl.20
40 PLN