Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 73. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11158

1942 Madonna, Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, na froncie napis POCZTÓWKA; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.12y
300 PLN
11159

1942 OPASKA GAZETOWA Matka Boska Obozowa, znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na prawidłowo opłaconej (jako druk) opasce gazetowej wysłanej 7.XII; do tej pory podobny walor nie był znany!!! idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12y
4 000 PLN
11160

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na bibułkowym papierze, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po prawej nad okładką, zrealizowano jako znaczki, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6
2 800 PLN
11161

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
90 PLN
11162

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., dodatkowo na jednym datownik obiegowy w kolorze czerwonym gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.15ab-17y
70 PLN
SPRZEDANY
11163

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.15ay
80 PLN
11164

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na ilustrowanej karcie pocztowej wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką, której autorem jest najprawdopodobniej Marian Stępień, na odwrocie wydrukowane życzenia świąteczne; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
300 PLN
11165

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.15b-17x
40 PLN
11166

1942-43 Pochodnia, seria czysta na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.15b-17x
54 PLN
SPRZEDANY
11167

1942 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym wysłanym 20.IX.43, dodatkowo stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja Schmutz.

Fi.15bx
200 PLN
11168

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie z pełną treścią, znaczek unieważniony 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.15by
150 PLN
11169

1942 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej z życzeniami świątecznymi, wysłanej 24.IV.1943 przez zarząd Koła Filatelistów, dodatkowo stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU" zamiast "DRZEWORYTU" i stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
200 PLN
11170

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo z powtarzalnym błędem "kropka w cyfrze 1 daty 1792"; gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 200 PLN
11171

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
11172

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
11173

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2IIax
200 PLN
11174

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, ostemplowana okolicznościowo 10.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ŚWIĘTA W.F. I SPORTU"; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIay
120 PLN
11175

1942 Matka Boska Obozowa dwie karty: całostka - druk biblioteczny o ciemnym znaku opłaty, przesłana i przez przeoczenie nieskasowana, tekst pisany ołówkiem częściowo wytarty; całostka o jasnym znaku opłaty wysłana 31.XII; obie karty gwarancja.

Fi.Cp3a, Cp3b
350 PLN
11176

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka o ciemniejszym znaku opłaty, przesłana 24.XII; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp4y
120 PLN
11177

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 9.IV.1943; minimalne punktowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
11178

1942 Lotnik, całostka wysłana 22.XII, dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.Cp5
80 PLN
11179

1942 Lotnik - znak opłaty z karcie pocztowej, odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy i fałszerstwo próby, zrobione z takiej odbitki poprzez retusz przecięcia i zadrukowanie marginesu, gwarancja FALSUM Krawczyk.

Fi.Cp5 P+F
150 PLN
11180

1942 Lotnik, czysta całostka z uszkodzoną literą C w POCZTÓWKA,
całostka - druk biblioteczny, wysłana 7.IV.1943;
1943 Orzeł, całostka - druk biblioteczny z uszkodzoną literą P w POCZTÓWKA, wysłana 12.III; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.Cp5, Cp6
500 PLN
11181

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
11182

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
11183

1942-43 Cyfry, fałszerstwo prób obu nominałów znaczków dopłaty, oryginalne próby tego wydania są bardzo rzadkie i znane tylko w pojedyńczych egzemplarzach.

Fi.D1-4 P FFi
240 PLN
11184

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
400 PLN
SPRZEDANY
11185

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 10 Reichspfennig, poza jednym przebarwieniem na odwrocie w ładnym stanie.


80 PLN
11186

1942 Św.Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem, karnet z odbitką kontrolną z drzeworytu (sygn. D.Z.) wewnątrz, zdobił on karty świąteczne ze stemplem "Czuwaj 24-XII-42", używane podczas Bożego Narodzenia w grudniu 1942 roku.


1 000 PLN
SPRZEDANY
11187

1942 niemiecki banknot wewnątrzobozowy za 1 Reichspfennig na papierze ze znakiem wodnym, rzadko spotykany w tak ładnym stanie.


72 PLN
SPRZEDANY
11188

1942 grafika obozowa.


80 PLN
11189

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok złozony na pół, liczony jako znaczki z bloku, gwarancja na blok i na poszczególne znaczki.

Fi.(bl.3)
200 PLN
11190

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczki z bloku kasowane okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu (forma zmniejszonego bloku), gwarancja.

Fi.(bl.4)
200 PLN
11191

1943 stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU", karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną wysłana 23.IV; gwarancja.

Fi.16x
200 PLN
11192

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja.

Fi.18
30 PLN
SPRZEDANY
11193

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach", gwarancja Schmutz.

Fi.18s
100 PLN
11194

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek z błędem "brak plamki na falach" (po lewej) i znaczek bez błędu ostemplowane okolicznościowo 10.II na karcie; gwarancja.

Fi.18s, 18
150 PLN
11195

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
11196

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
11197

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria z dodatkowym znaczkiem za 20 f., na dużych wycinkach ostemplowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA", gwarancja.

Fi.19-21, 21
150 PLN