Aukcja 73. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11198

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek za 10 fen ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na karcie z grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na froncie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA.

Fi.20
140 PLN
11199

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.22
30 PLN
11200

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", ostemplowany 28.VIII; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
1 200 PLN
11201

1943-44 Hetmani, seria na pięciu kartach ostemplowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.22-30
300 PLN
11202

1943-44 Hetmani, seria kasowana na dużych wycinkach; gwarancja Krawczyk,.

Fi.22-30
200 PLN
11203

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
160 PLN
11204

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 31.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

150 PLN
11205

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej rzadkim drzeworytem którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym pomnik Adama Mickiewicza we Lwowie ostemplowany 22.XII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.24
300 PLN
11206

Fi.24
30 PLN
11207

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
11208

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
11209

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem świątecznym autorstwa Eugeniusza Pichella; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

200 PLN
11210

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czerwonawobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.14. w kolorze tizianrot 7D8, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.26 P4
3 600 PLN
11211

Fi.28 P1
1 800 PLN
11212

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
11213

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
11214

Fi.31
35 PLN
11215

Fi.31
400 PLN
11216

Fi.32
30 PLN
11217

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
80 PLN
11218

Fi.32
30 PLN
11219

Fi.32
50 PLN
11220

Fi.33
50 PLN
11221

Fi.33
120 PLN
11222

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.33
90 PLN
11223

Fi.33 E
300 PLN
11224

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szarobrązowym i lilabrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu, ten zestaw barw bardzo odbiega od wersji ostatecznej; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.7. 9F3/9D4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P7
10 000 PLN
11225

Fi.34
800 PLN
11226

1943 Polska YMCA, znaczek z czerwonym kasownikiem obiegowym na wycinku, gwarancja.

Fi.34
20 PLN
11227

Fi.35
35 PLN
11228

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S.; karnet niezagięty; gwarancja.

Fi.35
200 PLN
11229

Fi.35, 40
140 PLN
11230

Fi.bl.3
280 PLN
11231

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
360 PLN
11232

Fi.bl.4
320 PLN
11233

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo rzadkim na tym bloku stemplem "Wystawa DOM MIESZKALNY" w sierpniu 1944 roku, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.4
500 PLN
11234

Fi.Cp5
35 PLN
11235

1943 Orzeł - znak opłaty z karty pocztowej, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy - jedna z dużymi marginesami na nietypowym żółtawym papierze z lekką przeswitką, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp6
80 PLN
11236

Fi.Cp6
80 PLN
11237

Fi.Cp6
150 PLN