Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 73. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11278

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
11279

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.38
100 PLN
11280

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach czerwonobrązowym i czarnym na karcie pocztowej stosowanej na tzw. życzenia inwazyjne - przesyłki o tajnym charakterze, skasowana w dniu 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii; było to możliwe prawdopodobnie dzięki nasłuchom radiowym, karta składana przy wynoszeniu z obozu, gwarancja.

Fi.38
1 800 PLN
11281

1944 święto 3 maja, dwa kasowane znaczki za 35 f. o ciemnym i jasniejszym odcieniu, gwarancja.

Fi.38
25 PLN
SPRZEDANY
11282

1944 pamiątkowa karta ozdobiona okolicznościowym tłoczeniem z wizerunkiem orłem i napisem "3 MAJ 1791" na szarfie oraz dwoma miejscami na znaczki, ofrankowana znaczkami wydanymi z okazji święta 3 Maja o różnych odcieniach, skasowanymi 3.V; rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.38
300 PLN
11283

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.39
180 PLN
11284

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.40
35 PLN
11285

1944 Święto Morza, znaczek na wycinku.

Fi.40
130 PLN
11286

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, ofrankowana i ostemplowana czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" w dniu 22.VIII; słabszy stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja.

Fi.41
500 PLN
11287

1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o jasnym i ciemniejszym odcieniu, gwarancja.

Fi.41
50 PLN
11288

1944 Rok Olimpijski, gwarancja Krawczyk.

Fi.41
35 PLN
SPRZEDANY
11289

1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja Schmutz.

Fi.41
40 PLN
11290

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - komplet 3 pamiątkowych wydawnictw przygotowanych z okazji tego wydania, serie znaczków ostemplowane okolicznościowo:

20.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" na karcie z patriotycznym suchym tłoczeniem; gwarancja;

22.VIII czerwonym kasownikiem "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO" na karcie z ozdobnym kartuszem w kolorze szarym; gwarancja Schmutz;

22.VIII kasownikiem "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" na karcie z ozdobnym kartuszem w o wiel rzadszym kolorze beżowym; gwarancja Schmutz.

Fi.42-44
800 PLN
11291

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
40 PLN
11292

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.42-44
50 PLN
SPRZEDANY
11293

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek kasowany luzem i znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem;na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk,; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
240 PLN
11294

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
180 PLN
11295

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
11296

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
11297

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemnym i jaśniejszym odcieniu, gwarancja.

Fi.45
50 PLN
11298

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, unikalna próba autorska znaczka za 100 f. w kolorach czarnym i czerwonym odbita z pojedynczej kliszy na dużym arkusiku, sygnowana przez obu autorów Jana Knothe i Stefana Majewskiego, który jednocześnie rytował kliszę w drewnie; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 44.0.7. i zreprodukowana na str. -40.49.1-, poza narożnikiem zgiętym daleko poza rysunkiem zachowana w pięknym stanie.

Fi.45 P4
6 000 PLN
11299

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - znaczek unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na pocztówce ozdobionej artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego; gwarancja.

Fi.46
150 PLN
11300

1944 odrastający dąb, seria czysta z wieloma odmianami kolorów, gwarancja Krawczyk(1), falkowski(1)(9).

Fi.47-50
100 PLN
11301

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
120 PLN
11302

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału, gwarancja.

Fi.47P2
250 PLN
11303

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja.

Fi.47ab-50
40 PLN
11304

1944 odrastający dąb, seria kasowana z odmianą koloru znaczka za 10 f., gwarancja Krawczyk.

Fi.47ab-50
40 PLN
11305

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.48
200 PLN
11306

1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk.

Fi.47-50 P2
250 PLN
11307

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo, gwarancja.

Fi.bl.5
120 PLN
11308

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
11309

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
40 PLN
11310

1944 znaczek dopłaty stemplowany grzecznościowo.

Fi.D6
60 PLN
11311

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami.

Fi.bl.5
100 PLN
11312

1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej.


500 PLN
11313

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.


1 800 PLN
11314

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski.


80 PLN
11315

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


300 PLN
11316

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
11317

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN