Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
65684 |
| 20 PLN | |
65685 |
1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesunięta perforacją, gwarancja Walocha. | Fi.850 Mi.993 |
| 80 PLN | |
65686 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
65687 |
| 65 PLN | |
65688 |
1956 Blok Chopin - Liszt, skasowany okolicznościowo 23.10.1958 w Łodzi na kopercie stemplem z okazji 400 lat Poczty Polskiej. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 50 PLN | |
65689 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
65690 |
1956-1984 zestaw 4 całości o tematyce szachowej; temat - SZACHY. | |
| 40 PLN | |
65691 |
1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 970 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003 Mi.954-1147 |
| 550 PLN | |
65692 |
1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1. | Fi.851-53 Mi.995-97 |
| 10 PLN | |
65693 |
1957 rocznik znaczków czystych (Fi.186.-). | Fi.851-899 Mi.995-144 |
| 120 PLN | |
65694 |
1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem. | Fi.855Bs Mi.999 |
| 350 PLN | |
65695 |
1957 ONZ, znaczek z bloku. | Fi.857 Mi.1001 |
| 30 PLN | |
65696 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z przywieszką. | Fi.859 Mi.1004 |
| 20 PLN | |
65697 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B Mi.1004 |
| 50 PLN | |
65698 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 600 PLN | |
65699 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.859 B1 Mi.1004 |
| 40 PLN | |
65700 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadkie ze środka arkusika. | Fi.859 Pw Mi.1004 |
| 400 PLN | |
65701 |
1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika. | Fi.859Pw Mi.1004Zf |
| 600 PLN | |
65702 |
1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie. | Fi.860 Mi.1005 |
| 80 PLN | |
65703 |
1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów. | Fi.871-2 Mi.1015-6 |
| 15 PLN | |
65704 |
1957 "VI OGÓLNOPOLSKI RAID TURYSTYKI KOLARSKIEJ Rebizanty, 19-22.VII.1957 r." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo. | Fi.872 Mi.1016 |
| 15 PLN | |
65705 |
1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO. | Fi.872 Mi. Mi.1016 |
| 30 PLN | |
65706 |
1957 karnet noworoczny 1958 - "KWIATY CHRONIONE". | Fi.876-880 Mi.1020-1024 |
| 20 PLN | |
65707 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | Fi.877MK Mi.1021 |
| 300 PLN | |
65708 |
1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej. | Fi.880 Mi.1020 |
| 40 PLN | |
65709 |
1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie. | Fi.880t Mi.1020 |
| 700 PLN | |
65710 |
1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem "konik na K w POLSKA" (39 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.881 B1 Mi.1025 |
| 40 PLN | |
65711 |
1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów. | Fi.882s Mi.1026 |
| 20 PLN | |
65712 |
1957 Dzień Znaczka, znaczek za 2,50 zł. z błędem na poz.62 "otwarte usta" gwarancja i opis Schmutz. | Fi.885 B1 Mi.1030 |
| 100 PLN | |
65713 |
1957 Dzień Znaczka, górny znaczek z błędem "otwarte usta". | Fi.885B1 Mi.1030 |
| 35 PLN | |
65714 |
1957 40 rocznica Rewolucji Październikowej, znaczek za 60 gr. bez koloru czerwonego, gwarancja Falkowski. | Fi.886 MK Mi.1031 F |
| 1 000 PLN | |
65715 |
1957 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad Kolumną Zygmunta w Warszawie; unikalna niekatalogowana ząbkowana próba matrycowa znaczka w kolorze ciemnobrązowym bez tła, o zmienionym w stosunku do wydania definitywnego nominale 60 gr. (zamiast 1,50 zł.); drukowana na papierze gładkim średnim 0,08 mm naklejonym na papierze gąbczastym 0,14 mm; wokół napisów widoczne kreski markacyjne; fotoatest Schmutz. | Fi.891 P Mi.1036 |
| 8 000 PLN | |
65716 |
1957 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie; unikalny marginesowy czworoblok, niedawno skatalogowanych, znaczków za 3,90 zł. bez tła, gwarancja Walisch. | Fi.893 MK1 Mi.1038 |
| 2 400 PLN | |
65717 |
1957 karnet - "I-SZY ZJAZD FILATELISTÓW ZBIERACZY ZNACZKÓW O MOTYWACH RELIGIJNYCH". | Fi.838 Mi.991 |
| 25 PLN | |
65718 |
1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany. | Fi.bl.19 Mi.Bl.20 |
| 50 PLN | |
65719 |
1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty. | Fi.bl.19 Mi.Bl.20 |
| 65 PLN | |
65720 |
1957 FDC - blok "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie". | Fi.bl.20 Mi.Bl.21 |
| 10 PLN | |
65721 |
1957 "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Warszawa" bloczek i nalepka wystawowa 25.V ostemplowane okolicznościowo na ozdobnej kopercie, wysłanej z terenu wystawy jako polecona do Łodzi, kasownik odbiorczy. | Fi.Bl.20 Mi.Bl.21 |
| 20 PLN | |
65722 |
1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z plamą w kolorze czerwonym na lewo od znaku opłaty. | Fi.bl.20 Mi.Bl.21 |
| 20 PLN | |
65723 |
1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok. | Fi.bl.20 Mi.Bl.21 |
| 20 PLN | |