Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 71. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
65684

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką w postaci kropki nad zawodniczką.

Fi.849
Mi.994
20 PLN
65685

1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesunięta perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.850
Mi.993
80 PLN
65686

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
65687

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.95.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
65 PLN
65688

1956 Blok Chopin - Liszt, skasowany okolicznościowo 23.10.1958 w Łodzi na kopercie stemplem z okazji 400 lat Poczty Polskiej.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
50 PLN
65689

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
65690

1956-1984 zestaw 4 całości o tematyce szachowej; temat - SZACHY.


40 PLN
65691

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 970 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
550 PLN
65692

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
65693

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.186.-).

Fi.851-899
Mi.995-144 
120 PLN
65694

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
65695

1957 ONZ, znaczek z bloku.

Fi.857
Mi.1001 
30 PLN
65696

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z przywieszką.

Fi.859
Mi.1004
20 PLN
65697

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
65698

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
65699

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
65700

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadkie ze środka arkusika.

Fi.859 Pw
Mi.1004 
400 PLN
65701

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
600 PLN
65702

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie.

Fi.860
Mi.1005
80 PLN
65703

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
65704

1957 "VI OGÓLNOPOLSKI RAID TURYSTYKI KOLARSKIEJ Rebizanty, 19-22.VII.1957 r." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo.

Fi.872
Mi.1016 
15 PLN
65705

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi. Mi.1016
30 PLN
65706

1957 karnet noworoczny 1958 - "KWIATY CHRONIONE".

Fi.876-880
Mi.1020-1024 
20 PLN
65707

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.877MK
Mi.1021
300 PLN
65708

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

Fi.880
Mi.1020 
40 PLN
65709

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie.

Fi.880t
Mi.1020 
700 PLN
65710

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem "konik na K w POLSKA" (39 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.881 B1
Mi.1025
40 PLN
65711

1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów.

Fi.882s
Mi.1026 
20 PLN
65712

1957 Dzień Znaczka, znaczek za 2,50 zł. z błędem na poz.62 "otwarte usta" gwarancja i opis Schmutz.

Fi.885 B1
Mi.1030
100 PLN
65713

1957 Dzień Znaczka, górny znaczek z błędem "otwarte usta".

Fi.885B1
Mi.1030
35 PLN
65714

1957 40 rocznica Rewolucji Październikowej, znaczek za 60 gr. bez koloru czerwonego, gwarancja Falkowski.

Fi.886 MK
Mi.1031 F 
1 000 PLN
65715

1957 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad Kolumną Zygmunta w Warszawie; unikalna niekatalogowana ząbkowana próba matrycowa znaczka w kolorze ciemnobrązowym bez tła, o zmienionym w stosunku do wydania definitywnego nominale 60 gr. (zamiast 1,50 zł.); drukowana na papierze gładkim średnim 0,08 mm naklejonym na papierze gąbczastym 0,14 mm; wokół napisów widoczne kreski markacyjne; fotoatest Schmutz.

Fi.891 P
Mi.1036 
8 000 PLN
65716

1957 wydanie na przesyłki lotnicze - samolot nad Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie; unikalny marginesowy czworoblok, niedawno skatalogowanych, znaczków za 3,90 zł. bez tła, gwarancja Walisch.

Fi.893 MK1
Mi.1038 
2 400 PLN
65717

1957 karnet - "I-SZY ZJAZD FILATELISTÓW ZBIERACZY ZNACZKÓW O MOTYWACH RELIGIJNYCH".

Fi.838
Mi.991
25 PLN
65718

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
50 PLN
65719

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
65 PLN
65720

1957 FDC - blok "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie".

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
10 PLN
65721

1957 "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Warszawa" bloczek i nalepka wystawowa 25.V ostemplowane okolicznościowo na ozdobnej kopercie, wysłanej z terenu wystawy jako polecona do Łodzi, kasownik odbiorczy.

Fi.Bl.20
Mi.Bl.21 
20 PLN
65722

1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z plamą w kolorze czerwonym na lewo od znaku opłaty.

Fi.bl.20
Mi.Bl.21 
20 PLN
65723

1957 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok.

Fi.bl.20
Mi.Bl.21 
20 PLN