Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
65604 |
1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i grawerowany przez Czesława Słanię. | Fi.759-760 Mi.899-900 |
| 60 PLN | |
65605 |
1955 ekspresowy list polecony z Włocławka do Bydgoszczy. | Fi.761, 765, 793B |
| 15 PLN | |
65606 |
1955 10. rocznica układu polsko - radzieckiego, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.769-70a, b Mi.901-4 |
| 20 PLN | |
65607 |
1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; temat-KOLARSTWO. | Fi.771-772, 769b Mi.905-906, 902 |
| 70 PLN | |
65608 |
1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie. | Fi.771-72, 769b Mi.905-06, 902 |
| 15 PLN | |
65609 |
1955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, seria z odmianami. | Fi.773-4 Mi.915-6 |
| 40 PLN | |
65610 |
1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy. | Fi.773-4 Mi.915-6 |
| 10 PLN | |
65611 |
1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa. | Fi.773-74 Mi.915-16 |
| 20 PLN | |
65612 |
1955 Dni Krakowa, parka znaczków za 20 gr., lewy z błędem "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.775 B1 Mi.917I |
| 160 PLN | |
65613 |
1955 artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 25 PLN | |
65614 |
1955 karnet - "DNI KRAKOWA". | Fi.775-77 Mi.917-19 |
| 20 PLN | |
65615 |
1955 FDC - "Dni Krakowa" znaczek z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony"; gwarancja Krawczyk. | Fi.777 B3 Mi.919 |
| 25 PLN | |
65616 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, seria ząbkowana z odmianami. | Fi.777-83B Mi.922-7A |
| 50 PLN | |
65617 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but". | Fi.777B3 Mi.919 |
| 15 PLN | |
65618 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika". | Fi.777B3 Mi.919 |
| 25 PLN | |
65619 |
1955 3 karnety - "V ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY". | Fi.778-83 A-B Mi.922-27 A-B |
| 45 PLN | |
65620 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek cięty i ząbkowany za 25 gr bez druku barwy żółtej, cięty z tym błędem nie katalogowany, gwarancja Falkowski, Petriuk. | Fi.778Aa, 778Bs Mi.922A, B |
| 900 PLN | |
65621 |
1955 Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 45 gr. z błędem na poz.29 "kokardka", gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.780B B1 Mi.924A |
| 50 PLN | |
65622 |
1955 XII Rajd Tatrzański, seria z odmianami papieru i ząbkowań. | Fi.786-7 Mi.928-9 |
| 40 PLN | |
65623 |
1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowa Młodzieży, seria ząbkowana z odmianami papieru i ząbkowania. | Fi.790-5B Mi.934-9A |
| 40 PLN | |
65624 |
1955 3 karnety - "II MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA SPORTOWE MŁODZIEŻY" (seria nieząbkowana). | Fi.790-795A Mi.934-939B |
| 30 PLN | |
65625 |
1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH". | Fi.798-801 Mi.942-45 |
| 30 PLN | |
65626 |
1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru. | Fi.802-3 Mi.946-7 |
| 20 PLN | |
65627 |
1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka). | Fi.802-3 Mi.946-7 |
| 20 PLN | |
65628 |
1955 karnet - "50 ROCZNICA REWOLUCJI W 1905 R.". | Fi.802-03 Mi.946-47 |
| 25 PLN | |
65629 |
1955 Rok Mickiewiczowski, seria z odmianami ząbkowań i papieru. | Fi.804-7 Mi.948-51 |
| 50 PLN | |
65630 |
1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI". | Fi.804-07 Mi.948-51 |
| 25 PLN | |
65631 |
1955 Rok Mickiewiczowski, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja Walocha. | Fi.807MK Mi.951 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
65632 |
1955 FDC - "50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego". | Fi.808-09 Mi.952-53 |
| 20 PLN | |
65633 |
1955 karnet - "50-LECIE ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO". | Fi.808-09 Mi.952-53 |
| 30 PLN | |
65634 |
1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.808-9 Mi.952-3 |
| 40 PLN | |
65635 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - UNIKALNA PARKA CIĘTYCH BLOKÓW, parka wzorów bloków za 2 zł. z wykonanym przedwojenną maszyną perforacyjną napisem WZÓR; po okresie oznaczania wzorów specjalnymi stemplami - spotykanymi na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych, PWPW zakupiło specjalną maszynę perforującą napis WZÓR, stosowano ją pod koniec lat trzydziestych, a oznaczonych w ten sposób kilka walorów można było spotkać na aukcji słynnej kolekcji W.Grabowskiego sprzedanej w 2004 roku w Nowym Jorku, po wojnie praktykę tę zarzucono i stosowano ją sporadycznie na znaczkach, na blokach i przed wojną i po, prawie nigdy, a pozostawienie parki nierozciętych bloków to praktyka niemal niespotykana, gwarancja. | Fi.bl.14 E |
| 6 000 PLN | |
65636 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.14-15 |
| 30 PLN | |
65637 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 80 PLN | |
65638 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, para bloków ostemplowana 9.7 okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie. | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 80 PLN | |
65639 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A", gwarancja. | Fi.bl.15 B3 |
| 150 PLN | |
65640 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 30 PLN | |
65641 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.bl.16-17I Mi.Bl.17-18 |
| 35 PLN | |
65642 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
65643 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, karnet okolicznościowy. | Fi.bl.14, 15 Mi.Bl.15, 16 |
| 65 PLN | |