Aukcja 68. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
37316

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego.

13 PLN
37317

1917 Mińsk Litewski, cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
37318

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 800 PLN
37319

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana na wycinkach (Mi.300 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
300 PLN
37320

Fi.1-3
240 PLN
37321

Fi.1-5A
120 PLN
37322

1918 Luboml, seria znaczków poczty miejskiej.

Fi.1-5A
40 PLN
37323

1918 Luboml, seria cięta na wycinkach.

Fi.1-5A
50 PLN
37324

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5
900 PLN
37325

1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej z odwróconymi nominałami.

Fi.2-5As
65 PLN
37326

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
37327

Fi.3-6B
130 PLN
37328

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji, wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
750 PLN
37329

Fi.3b, IVa
700 PLN
37330

Fi.4-6
360 PLN
37331

1918 Żarki, znaczek czysty II wydania z podwójnym nadrukiem - 6 hal. czarny na 10 hal. różowym, (Mi.500 euro), guma parowana już bez śladu podlepki, liczony jak podlepkowy, gwarancja Krawczyk.

Fi.4s Np
300 PLN
37332

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) parka ciętych prób znaczka poczty miejskiej za 6 gr., bez tła (typ 2+3), gwarancja Schmutz.

Fi.5A P1
Mi.5C
600 PLN
37333

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowana (tak jak wydano) cięta próba znaczka poczty miejskiej za 10 gr., bez tła (typ 2), gwarancja Gryżewski, Schmutz.

Fi.6A P1
Mi.6C
400 PLN
37334

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja.

Fi.6B
80 PLN
37335

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 27.3 z Warszawy, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze czarnofioletowym z datą 28.3; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
37336

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
37337

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta ((ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein, Falkowski, Nassalski, Perzyński.

Fi.7-9
180 PLN
37338

Fi.7-10B
Mi.7-10A
100 PLN
37339

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
37340

1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 10 hal./2 hal., w ładnym stanie - bez podlepki ani jej śladu, lekko ścieniony na marginesie gwarancja Schmutz.

Fi.10A/7A
Mi.10B/7B
400 PLN
37341

1918 Przedbórz, znaczek czwartego wydania, gwarancja.

Fi.13B
12 PLN
37342

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 23.7 z Pułtuska; dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.13a
60 PLN
37343

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na zawiadomieniu o nadejściu pieniędzy wysłanym 2.1 z Ostbank für Handel und Gewerbe, na odwrocie stempelek informacyjny "Schalter 14"; dobry stan zachowania.

Fi.13b
150 PLN
37344

Fi.14B
12 PLN
37345

Fi.15-18A
Mi.15-18B
40 PLN
37346

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana, sygnowana i gumowana, ząbkowanie 11 1/2,gwarancja Krawczyk.

Fi.15-18B
Mi.15-18A
50 PLN
37347

80 PLN
37348

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
37349

1918 Tarnów, znaczki III wydania.

80 PLN
37350

1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
37351

1918 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego.

40 PLN
37352

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

70 PLN
37353

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

100 PLN
37354

Fi.1-8B
320 PLN
37355

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
85 PLN