Aukcja 68. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
37276

1916 Warszawa, koperta z dzielonym znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
260 PLN
37277

1916 Warszawa, list z Wilna do Warszawy, stempel cenzury z Królewca, na odwrocie znaczek poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja.

Fi.10
150 PLN
37278

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, czworoblok znaczków za 6/5 gr. z wyraźnym lekko skośnym abklatschem nadruku na odwrocie.

Fi.10
160 PLN
37279

Fi.10a
30 PLN
37280

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp2
300 PLN
37281

1916 Sosnowiec, całostka z nadrukiem belki zasłaniającej napis.

Fi.Cp2
170 PLN
37282

1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu.

Fi.III-VI
320 PLN
37283

Fi.III-VI
320 PLN
37284

Fi.III-VI
180 PLN
37285

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
240 PLN
37286

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie wprowadzona do obiegu, gwarancja.

Fi.III-VIA
90 PLN
37287

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA
320 PLN
37288

Fi.IIIBs
Mi.IIiA
200 PLN
37289

1916 Warszawa, unikalna próba znaczka za 2 gr. z serii pomnikowej , bez tła, na papierze ze znakiem wodnym w pionie, drukowana w czteroznaczkowych arkusikach ze znakami markacyjnymi wokół znaczka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.III P2
1 600 PLN
37290

1916 Warszawa, narożnikowy znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny.

Fi.IVA
Mi.IVC
100 PLN
37291

Fi.IV MK
35 PLN
37292

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
37293

1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VI P5
Mi.VI P
400 PLN
37294

1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła, na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz.

Fi.V P5
400 PLN
37295

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany 12.II miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
37296

190 PLN
37297

1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej.

Fi.1b
380 PLN
37298

Fi.1-2A
Mi.1-2B
800 PLN
37299

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
37300

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
37301

1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.3520.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
3 600 PLN
37302

Fi.2B
Mi.2A
70 PLN
37303

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 4 gr. typu 2, na kopercie listu wysłanego 16.12 z Warszawy, unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego 26.XII; stempelek cenzury; gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A
400 PLN
37304

1917 Przedbórz - I wydanie, rzadka ząbkowana próba znaczka za 4 gr. w kolorze oliwkowym - typ 4, poza cieniem śladu po podlepce w bardzo ładnym stanie, sygnowany i opis Rachmanow, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.2B P1
300 PLN
37305

Fi.2b
150 PLN
37306

180 PLN
37307

1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
37308

Fi.9a
70 PLN
37309

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 16.6 z Ciechocinka; idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9b
80 PLN
37310

500 PLN
37311

30 PLN
37312

150 PLN
37313

1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

60 PLN
37314

1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

75 PLN
37315

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Zaopatrywania z widokami budowli Lublina.

30 PLN