Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 68. Poczty miejskie 1914-1918

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
37236

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.1-2
70 PLN
SPRZEDANY
37237

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II 
800 PLN
37238

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, gwarancja.

Fi.1III
80 PLN
37239

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2
80 PLN
37240

1916 Częstochowa, karta wysłana 14.7 co rzadkie, za pośrednictwem poczty miejskiej (jasnofioletowy datownik i stempelek opłaty typu I za 5 fen.) z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie na Węgry; prawdopodobnie ze względu na niedokładny adres przesyłkę po bezskutecznych próbach doręczenia, zwrócono do nadawcy, odciskając stemple informacyjne; poczta niemiecka przekazała 13.I.1917 kartę Poczcie Miejskiej (fioletowy datownik), która przy pomocy urzędu meldunkowego podjęła próbę odszukania nadawcy zakończoną niepowodzeniem, a przesyłkę opatrzono stempelkiem ""Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; cenzura poznańska; rzadki, choć bliski, kierunek wysyłki; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2a, 2b, 5
1 800 PLN
37241

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
37242

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 19.4 z Berlina, czytelna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila, stempelek cenzury poznańskiej; całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.2b
900 PLN
37243

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.3
60 PLN
37244

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
37245

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro), wyższy nominał 10 f. bez śladu podlepki, a jedynie z minimalnym ubytkiem gumy po pęcherzyku powietrza - liczony jak podlepkowy, bardzo ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
120 PLN
37246

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
37247

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
90 PLN
37248

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.5
50 PLN
37249

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
37250

1916 Sosnowiec, herb miasta, dwie parki znaczków za (3 kop.) w położeniu tete-beche; jedna w kolorze lilaczerwonym, a druga w różowawoczerwonym, obie z lekką fałdą, gwarancja Schmutz.

Fi.5a, b
900 PLN
37251

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
800 PLN
37252

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
37253

1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.7
80 PLN
37254

1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja.

Fi.7
120 PLN
37255

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.7
70 PLN
37256

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na oryginalnym wycinku z obiegu.

Fi.9
40 PLN
37257

1916 Warszawa, czworoblok wydania przedrukowego.

Fi.9
20 PLN
37258

1916 Warszawa, EXPRESS i DZIURKOWANIE FIRMOWE, firmowy list ekspresowy wysłany 17.6 z Norymbergi do Warszawy, doręczenie opłacone znaczkami poczty miejskiej za 20 gr. unieważnionymi stemplem z syrenką, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczki poczty bawarskiej z perforacją JK - Jacob Kann; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.9, 10
1 500 PLN
SPRZEDANY
37259

1916 Warszawa, miejscowa przesyłka ekspresowa (opłata zasadnicza niezgodna z taryfą) nadana 9.7, opłatę doręczeniową udokumentowano znaczkami poczty miejskiej wydań przedrukowych, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.9, 10, 27Ic
200 PLN
37260

1916 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.9a
10 PLN
37261

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 11.8, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; opłata pobierana była przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
SPRZEDANY
37262

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
37263

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 2.10, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; koperta użyta dwukrotnie, pierwszy raz przesłana 26.9 z biura paszportowego w Mławie do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
300 PLN
SPRZEDANY
37264

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
100 PLN
37265

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
50 PLN
37266

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.10
60 PLN
37267

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
250 PLN
37268

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
400 PLN
37269

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy, przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
37270

1916 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, nie katalogowane.

Fi.10
100 PLN
37271

1916 Warszawa, kartka z Pabianic 18.7.16 do warszawy, stempel cenzury warszawskiej i opłata doręczeniowa.

Fi.10
40 PLN
37272

1916 Warszawa, kartka z Niemiec do Warszawy, opłata doręczeniowa opłacona znaczkiem poczty miejskiej, stempel cenzury wojskowej.

Fi.10
50 PLN
37273

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem opłaty doręczeniowej.

Fi.10
60 PLN
37274

1916 Warszawa, miejscowy druk ze znaczkiem opłaty doręczeniowej.

Fi.10
60 PLN
37275

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem opłaty doręczeniowej.

Fi.10
60 PLN