Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 35. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14208

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300
1 600 PLN
14209

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300
380 PLN
14210

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
400 PLN
14211

Fi.264-65
Mi.285-86
1 000 PLN
14212

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
14213

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z błędnie opisanym w katalogu jako bardzo rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego (Fi.120+450=570.-), gwarancja i opis.

Fi.264-65P
Mi.285-86
190 PLN
14214

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8
35 PLN
14215

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90
80 PLN
14216

Fi.270Ib
Mi.291A
80 PLN
14217

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
180 PLN
14218

Fi.270Ib
Mi.291IA
90 PLN
14219

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze niebieskoczarnym, skazy na gumie, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.270Ic
Mi.291IA
180 PLN
14220

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typ "obniżone gr", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II
700 PLN
14221

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.270IINo
Mi.291K
700 PLN
14222

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki".

Fi.271s
Mi.292II
70 PLN
14223

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.271s
Mi.292II
25 PLN
14224

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typ II - niska jedynka.

Fi.272II
Mi.293II
75 PLN
14225

1935 WILEŃSZCZYZNA - TURGIELE - list polecony, wysłany 29.III przez proboszcza kościoła w miejscowości Taboryszki z miejscowości Turgiele (powiat wileńsko-trocki) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.245, 251
Mi.264, 272
150 PLN
14226

1935 WILEŃSZCZYZNA - MIADZIOŁ - list polecony, wysłany 13.VII z miejscowości Miadzioł (powiat postawski) do Wilna, znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "*a*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.252, 276
Mi.273, 298
150 PLN
14227

1935 AMBULANS - ?, znaczek za 25 gr. ze stemplem ambulansu Żywiec - Warszawa.

Fi.255
Mi.276
10 PLN
14228

1935 list ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego 24.VII.35 w Spale.

Fi.255
Mi.276
150 PLN
14229

1935 list polecony z Jerki 15.1.35 do Kościan, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.271
Mi.292
15 PLN
14230

1935 pojedyncza frankatura na liście poleconym z Warszawy do Palestyny.

Fi.272
Mi.293
75 PLN
14231

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach.

Fi.273-77
Mi.294-99
240 PLN
14232

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

Fi.273-77
Mi.294-98
55 PLN
14233

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek na kopercie skasowany 17.V w Warszawie w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel.

Fi.275I
Mi.296I
20 PLN
14234

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 25 gr. z błędem "biała kreseczka przed 25", na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.275II
Mi.296
40 PLN
14235

1935 WILEŃSZCZYZNA - DUNIŁOWIOCZE - list polecony, wysłany 5.VIII z miejscowości Duniłowicze (powiat postawski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.276, 252
Mi.297, 273
180 PLN
14236

1935 kartka z Komitetu Budowy Kopca im. Józefa Piłsudskiego ze stemplem okolicznościowym.

Fi.278
Mi.299
35 PLN
14237

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, znaczek za 15 gr. na widokówce przedstawiającej projekt kopca, skasowany okolicznościowo 16.IX w Sowińcu k.Krakowa (Myślicki 35 006).

Fi.278
Mi.299
40 PLN
14238

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej (il.nr.4), ofrankowana znaczkami serii pamiątkowej i wysłana 29.VI z Sowińca k.Krakowa do Lwowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo pieczęć Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278-279
Mi.299-300
80 PLN
14239

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.X kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej widokówce (Myślicki 35 020).

Fi.280
Mi.301
50 PLN
14240

1935 AGENCJA POCZTOWA na M/S PIŁSUDSKI, parka znaczków za 15 gr. ze statkiem M/S Piłsudski ze stemplem agecji pokładowej na tym statku.

Fi.282
Mi.303
30 PLN
14241

1935 seria "widokowa", 25 gr.(większy format) - frankatura pojedyncza, list w bardzo dekoracyjnej kopercie firmowej KODAK, wysłany 18.XII.1937 z Warszawy do Kielc; bardzo dobry stan zachowania; temat - FOTOGRAFIA.

Fi.284II
Mi.305II
100 PLN
14242

1935 seria "widokowa", 50 gr (większy format) + 5 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 30.XII.1938 z Siedlec do Brześcia nad Bugiem, na odwrocie kasowniki odbiorcze, m.in BRZEŚĆ N/B TWIERDZA.

Fi.287I, 294
Mi.308I, 315
30 PLN
14243

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym(Myślicki 35 020).

Mi.512, 514, 530x&nb
150 PLN
14244

Fi.238, 280
Mi.257, 301
100 PLN
14245

1936 ekspres z Warszawy 12.V.36 do Ameryki.

Fi.257, 273, 277
Mi.278, 294, 298&nbs
60 PLN
14246

1936 list ze stemplem okolicznościowym XX-ta Rocznica Bojów Leg. Pol. na Wołyniu 4-6.VII.1916.

Fi.273, 283
Mi.294, 304
40 PLN
14247

1936 list polecony z Grudziądza 23.3.36 do Krakowa, nalepka Komitetu Flagi Narodowej, brak bocznej klapy koperty.

Fi.280, 281
Mi.301, 302
15 PLN