Aukcja 35. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14088

1924 list firmowy z Warszawy 26.XI.26 do Szwajcarii.

Fi.185, 187
Mi.204, 206
10 PLN
14089

1924 list polecony z Prezydium Rady Ministrów do posła Zygmunta Lasockiego do Wiednia, na odwrocie stempel z Bielska i adnotacja o mylnym skierowaniu tam listu.

Fi.185, 192
Mi.204, 211
50 PLN
14090

1924 orzeł w wieńcu, próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.185P
Mi.204
60 PLN
14091

Fi.185 P
Mi.204
60 PLN
14092

1924 list z magistratu w Samborze do konsulatu polskiego w Wiedniu.

Fi.186, 187
Mi.205, 206
20 PLN
14093

1924 orzeł w wieńcu, próba arkuszowa nie kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.186 P
Mi.205
60 PLN
14094

Fi.186 P
Mi.205
60 PLN
14095

1924 WILEŃSZCZYZNA - OSTROWIEC WILEŃSKI - list, wysłany 24.VII z miejscowości Ostrowiec Wileński (powiat wileńsko-trocki) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.187
Mi.206
80 PLN
14096

1924 kartka z Poznania do Krakowa na całostce Cp40.

Fi.187
Mi.206
10 PLN
14097

Fi.187P
Mi.206
60 PLN
14098

Fi.187 P
Mi.206
60 PLN
14099

1924 orzeł w wieńcu, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim.

Fi.190a
Mi.209b
200 PLN
14100

1924 orzeł w wieńcu, odmiana znaczka za 30 gr. w kolorze szaroniebieskim (Mi.300 euro), gwarancja i opis.

Fi.190b
Mi.209b
600 PLN
14101

1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
140 PLN
14102

1925 WIELKIE MANEWRY W.P. - orzeł w wieńcu, znaczek za 1 gr. z rzadkim w czasach pokoju kasownikiem poczty wojskowej.

Fi.182
Mi.201
25 PLN
14103

1925 kartka polecona z Łodzi 6.VI.25 do Końska na kartce wydania pocztowego bez wydrukowanego znaku opłaty.

Fi.191
Mi.210
30 PLN
14104

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria.

Fi.194-204
Mi.213-23
900 PLN
14105

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana kasownikiem Bielsko.

Fi.194-204
Mi.213-23
700 PLN
14106

1925 wydanie z dopłatą NA SKARB NARODOWY, seria czysta na podlepkach (Fi.450.-).

Fi.194-204
Mi.213-23
300 PLN
14107

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do polskiego konsulatu w Pradze.

Fi.208, 213
Mi.236, 241
20 PLN
14108

1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany i ząbkowania Schmutz.

Fi.209Ix ZL
Mi.237I
180 PLN
14109

1925 WILEŃSZCZYZNA - SZEMIETOWO k. ŚWIRA (ew. Szemietowszczyzna, Szemetowszczyzna) - list wysłany 9.XI z Wilna do niewielkiej miejscowości Szemietowo k.Świra (powiat święciański), doskonale odciśnięty datownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.210I
Mi.238I
200 PLN
14110

1925 seria widokowa, marginesowy znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem grzebieniowym 11,5:11,75, ładna ilustracja tego typu ząbkowania.

Fi.210Ix ZG
Mi.238I
50 PLN
14111

1925 seria widokowa, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym 10,5:10, gwarancja i opis odmiany i ząbkowania Schmutz.

Fi.210Ix ZL
Mi.238I
200 PLN
14112

1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku.

Fi.210I ZL
Mi.238I
30 PLN
14113

1925 dwa typy fałszerstwa na szkodę poczty znaczka za 20 gr. z oryginalnego obiegu, drugi typ rzadki, gwarancja i opis Petriuk.

Fi.211 FP
Mi.239 FF
1 400 PLN
14114

1925 parka znaczków typ I - kreski dochodzą do GR.

Fi.213I
Mi.241I
108 PLN
14115

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, fałszerstwo znaczka za 5 gr z oryginalnego obiegu najprawdopodobniej z Poznania.

Fi.219 FPt
Mi.227 PF
150 PLN
14116

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczki na kopercie ostemplowane pamiątkowo 12.VIII przez jednego z francuskich obserwatorów w czasie trwania I fazy manewrów w dniach 9-14.VIII w rejonie Brody-Seszniów, Beresteczko-Dubno-Krzemieniec-Poczajów; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowany był urząd pocztowy, stosujący powyższy kasownik (Myślicki 25 002).

300 PLN
14117

1925 WILEŃSZCZYZNA - STASIŁY - karta pocztowa, wysłana 4.VIII z Wilna do miejscowości Stasiły poczta Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; kasownik nadawczy Wilno 1, kasownik urzędu Male Soleczniki i odbiorczy Stasiły z wyróżnikiem "*"; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp42
200 PLN
14118

1926 list firmowy z Bydgoszczy 6.9.26.

Fi.188
Mi.207
10 PLN
14119

1926 list z Ministerstwa Spraw zagranicznych do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.192, 208
Mi.211, 236
15 PLN
14120

1926 list firmowy z Bydgoszczy z dopłatą w wysokości 1 gr na rzecz bezrobotnych.

Fi.205, 210
Mi.233, 238
20 PLN
14121

1926 list firmowy na reklamowej kopercie Poznańskiego Banku Ziemian z Poznania 20.7.26 z dopłatą w wysokości 1 gr na rzecz bezrobotnych.

Fi.205, 213
Mi.233, 241
50 PLN
14122

1926 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa, wysłana 11.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; kasownik nadawczy Wilno z okresu Litwy Środkowej, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.205, Cp43
180 PLN
14123

1926 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym Warszawa - Zbąszyn numer 23 do Berlina.

Fi.213
72 PLN
14124

1926 polecony list pobraniowy z Poznania 14.7.26 do Drawska.

Fi.213
Mi.241
45 PLN
14125

1926 list lotniczy z Warszawy do Lwowa opłacony kompletną serią wydania na przesyłki lotnicze, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.216-24
Mi.224-32
200 PLN
14126

1927 list polecony z Radomska 2.3.27 do Osiakowa.

Fi.191, 210
Mi.210, 238
25 PLN
14127

1927 polecony list zleceniowy na kopercie firmowej Pocztowej Kasy Oszczędności w Warszawie 29.XII.27 do Krzemieńca.

Fi.192, 208
Mi.211, 236
200 PLN