Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14168 |
1931 kartka z Radomia. | Fi.248 Mi.266 |
| 10 PLN | |
14169 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO - ekspresowy list polecony, wysłany 27.X z miejscowości Łuniniec do Wilna, zwraca uwagę kasownik odbiorczy URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO datownikiem z wyróżnikiem "d"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.214I, 243, 257 Mi.242I, 262, 278&nb |
| 100 PLN | |
14170 |
1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy. | Fi.226, 243 Mi.245, 262 |
| 10 PLN | |
14171 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty. | Fi.255FP Mi.276FF |
| 400 PLN | |
14172 |
1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
14173 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
14174 |
1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania. | |
| 10 PLN | |
14175 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
14176 |
| 10 PLN | |
14177 |
| 10 PLN | |
14178 |
1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.214 Mi.242 |
| 60 PLN | |
14179 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.240, 245 Mi.259, 264 |
| 150 PLN | |
14180 |
1933 list polecony z Ożarowa koło Warszawy 14.III.33 z Fabryki Kabli do Warszawy. | Fi.240, 252, 254 Mi.259, 273, 275&nbs |
| 30 PLN | |
14181 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.243, 257 Mi.262, 278 |
| 150 PLN | |
14182 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.254 Mi.275 |
| 60 PLN | |
14183 |
1933 list z Bolechowa. | Fi.255 Mi.276 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
14184 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
14185 |
1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 900 PLN | |
14186 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 000 PLN | |
14187 |
1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek ze znakiem wodnym II.D, skazy na gumie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 600 PLN | |
14188 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
14189 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 50 PLN | |
14190 |
| 320 PLN | |
14191 |
1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 90 PLN | |
14192 |
1933 Zwycięzcy Challenge'u, znaczek z bardzo rzadkim znakiem wodnym II.P z oryginalnej korespondencji z Rybnika. | Fi.259P Mi.280Y |
| 120 PLN | |
14193 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna. | Fi.260 Mi.281 |
| 70 PLN | |
14194 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok znaczków ze znakiem wodnym II.D, gwarancja Weźranowski. | Fi.260 Zn.W. II.D Mi.281 |
| 200 PLN | |
14195 |
1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 75 PLN | |
14196 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce. | Fi.262 Mi.283 |
| 50 PLN | |
14197 |
1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty. | Fi.262 Mi.283 |
| 180 PLN | |
14198 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
14199 |
1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.262 Mi.283 |
| 150 PLN | |
14200 |
1933 list z Krakowa do Danii opłacony parką znaczków za 5 gr rozdzielonych pustopolem. | Fi.273 Mi.294 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
14201 |
1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 25 PLN | |
14202 |
1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B. | |
| 15 PLN | |
14203 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne. | Fi.238c, 251 Mi.270, 272 |
| 150 PLN | |
14204 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.257 Mi.278 |
| 200 PLN | |
14205 |
1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy. | Fi.257 Mi.278 |
| 20 PLN | |
14206 |
1934 karnet - "I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach", znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu IIP (znaczek kasowany Fi.450,-); wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego. | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 300 PLN | |
14207 |
1934 polecona kartka lotnicza z Katowic do Warszawy wysłana z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej. | Fi.264, 265 Mi.285, 286 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |