Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 35. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14168

1931 kartka z Radomia.

Fi.248
Mi.266 
10 PLN
14169

1932 WILEŃSZCZYZNA - URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO - ekspresowy list polecony, wysłany 27.X z miejscowości Łuniniec do Wilna, zwraca uwagę kasownik odbiorczy URZĄD TELEGRAFICZNY WILNO datownikiem z wyróżnikiem "d"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.214I, 243, 257
Mi.242I, 262, 278&nb
100 PLN
14170

1932 list z Krakowa 14.5.32 do Warszawy.

Fi.226, 243
Mi.245, 262 
10 PLN
14171

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty.

Fi.255FP
Mi.276FF
400 PLN
14172

1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa 
500 PLN
14173

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277 
10 PLN
14174

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.


10 PLN
14175

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.


10 PLN
SPRZEDANY
14176

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.


10 PLN
14177

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.


10 PLN
14178

1933 list polecony do Francji nadany z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.214
Mi.242 
60 PLN
14179

1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.240, 245
Mi.259, 264 
150 PLN
14180

1933 list polecony z Ożarowa koło Warszawy 14.III.33 z Fabryki Kabli do Warszawy.

Fi.240, 252, 254
Mi.259, 273, 275&nbs
30 PLN
14181

1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.243, 257
Mi.262, 278 
150 PLN
14182

1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275 
60 PLN
14183

1933 list z Bolechowa.

Fi.255
Mi.276 
10 PLN
SPRZEDANY
14184

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
14185

1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
900 PLN
14186

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 000 PLN
14187

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek ze znakiem wodnym II.D, skazy na gumie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
600 PLN
14188

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
14189

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
50 PLN
14190

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
14191

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
14192

1933 Zwycięzcy Challenge'u, znaczek z bardzo rzadkim znakiem wodnym II.P z oryginalnej korespondencji z Rybnika.

Fi.259P
Mi.280Y 
120 PLN
14193

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
14194

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok znaczków ze znakiem wodnym II.D, gwarancja Weźranowski.

Fi.260 Zn.W. II.D
Mi.281 
200 PLN
14195

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
14196

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
14197

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
14198

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
14199

1933 list polecony z Torunia 30.XII.33 ze stemplem okolicznościowym 700-lecia miasta Torunia do Inowrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.262
Mi.283 
150 PLN
14200

1933 list z Krakowa do Danii opłacony parką znaczków za 5 gr rozdzielonych pustopolem.

Fi.273
Mi.294 
50 PLN
SPRZEDANY
14201

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.XI z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


25 PLN
14202

1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B.


15 PLN
14203

1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne.

Fi.238c, 251
Mi.270, 272 
150 PLN
14204

1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.257
Mi.278 
200 PLN
14205

1934 firmowy list polecony z Siedlec 19.9.34 do Warszawy.

Fi.257
Mi.278 
20 PLN
14206

1934 karnet - "I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach", znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu IIP (znaczek kasowany Fi.450,-); wewnątrz karnetu podpisy członków Komitetu Organizacyjnego.

Fi.264-265
Mi.285-286 
300 PLN
14207

1934 polecona kartka lotnicza z Katowic do Warszawy wysłana z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.264, 265
Mi.285, 286 
150 PLN
SPRZEDANY