Aukcja 35. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14328

Fi.Cp76
100 PLN
14329

1938 zeszycik znaczkowy, lekko uszkodzony prawy górny narożnik.

Fi.ZzO 5a
225 PLN
14330

1938 zeszycik znaczkowy.

Fi.ZzO 5c
280 PLN
14331

1939 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 38101B.

Fi.295, 296
Mi.316, 317
15 PLN
14332

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334
15 PLN
14333

1939 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.298, 311
Mi.319, 332
10 PLN
14334

Fi.305, 315
Mi.326, 336
100 PLN
14335

1939 znaczek z bloku Lot do Stratosfery.

Fi.308
Mi.329
70 PLN
14336

1939 miejscowy druk - zaproszenie z Jarosławia.

Fi.310
Mi.331
10 PLN
14337

1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39107B.

Fi.310
Mi.321
15 PLN
14338

1939 WILEŃSZCZYZNA - IKAŹŃ - list polecony, wysłany 20.V z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Ikaźń (powiat brasławski) do Wilna, miejscowość ta nie figuruje w "Spisie urzędów, agencyj i pośrednictw pocztowych" z 1933 roku !!! znaczki unieważnione nietypowym datownikiem z wyróżnikiem "a"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; na odwrocie kasowniki odbiorcze Wilno 6 i Wilno 1; niewielkie ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.310, 314
Mi.331, 335
500 PLN
14339

1939 list z Gdyni 8.VIII.39 do Anglii opłacony parką znaczków z okazji 25 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów.

Fi.310, 335
Mi.331, 356
130 PLN
14340

1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39116B.

Fi.314
Mi.335
15 PLN
14341

Fi.318
Mi.339
80 PLN
14342

1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339
150 PLN
14343

1939 Pośrednictwo pocztowe "Kolektura J.Wolanow" Warszawa 43, list polecony wysłany 24.III.39 do USA, kasowniki odbiorcze i zalepka kontroli dewizowej na odwrocie; ze względu na stosunkowo niewielki ruch pocztowy w pośrednictwach, liczba zachowanych przesyłek nie jest zbyt wielka, a przesyłki polecone należą do rzadkości, ładna pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł.

Fi.320
Mi.341
250 PLN
14344

1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54
40 PLN
14345

1939 kartka z Kalisza.

Fi.334
Mi.355
10 PLN
14346

1939 list do Starachowic.

Fi.335
Mi.356
10 PLN
14347

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, makulatura znaczka za 25 gr.

Fi.335
Mi.356
40 PLN
14348

1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
50 PLN
14349

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-38
Mi.357-59
60 PLN
14350

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku.

Fi.336-39 (Bl.8)
Mi.357-59
60 PLN
14351

1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg, liczony jako znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
70 PLN
14352

1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

50 PLN
14353

1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWODRUCK - opłata gotówkowa !!! odręczna adnotacja "opłacono got. N/2 wyk." na liście poleconym, wysłanym 5.VI z miejscowości Nowodruck (powiat postawski) do Wilna, ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalna całość - niespotykany w tym okresie przypadek zastosowania opłaty gotówkowej; według PZP opłaty gotówkowe "spotyka się zwłaszcza w okresie bezpośrednio po I i II wojnach światowych ... po ustabilizowaniu się łączności pocztowej spotyka się [je] sporadycznie"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne; gwarancja.

500 PLN
14354

1939 list wysłany z Hawany 1.03.39 do Polski na kopercie M/S Batory, najprawdopodobniej z rejsu do Ameryki Środkowej.

45 PLN
14355

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
80 PLN
14356

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok na podlepkach, znaczki postfrisch.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
50 PLN
14357

1939 XXV rocznica wymarszu Legionów, blok ze stemplem Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
30 PLN
14358

1939 XXV rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
70 PLN
14359

1939 list polecony z Krakowa do USA opłacony blokiem.

Fi.bl. 8
Mi.Bl. 8
150 PLN
14360

1939 blok z okazji 25 rocznicy wymarszu legionów na liście poleconym z Krakowa do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Perzyński.

Fi.bl. 8
Mi.Bl. 8
200 PLN
14361

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

Fi.Bl.8
100 PLN
14362

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.8
80 PLN
14363

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Bl.8
200 PLN
14364

1939 kartka z Otwocka do Warszawy z kasownikiem okolicznościowym "...Stacja Klimatyczna Otwock".

Fi.Cp86
45 PLN