Aukcja 20. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13846

1959 FDC - "Przyjaźń polsko- chińska" znaczek z błędem "kreska z prawej strony "brzuszka" cyfry 5 w nominale 2,50", gwarancja.

Fi.980s
Mi.1124
27 PLN
13847

1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek z błędem kreska przy cyfrze 5", gwarancja.

Fi.980s
Mi.1124
15 PLN
13848

1959 Dzień Znaczka, znaczek dziurkowany na zagiętym papierze, gwarancja.

Fi.981
Mi.1125
120 PLN
13849

1959 blok legitymacyjny.

Fi.983 A
Mi.1127 B
35 PLN
13850

1959 blok legitymacyjny.

Fi.984 B
Mi.1128 A
35 PLN
13851

1959 tysiąc szkół na tysiąclecie, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III7, gwarancja.

Fi.986 Zw III7
Mi.1130
40 PLN
13852

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III7, gwarancja.

Fi.991 Zw III7
Mi.1135
40 PLN
13853

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, arkusik ozdobny z rzadkim - W.III.6 - położeniem znaku wodnego.

Fi.Ark.956I
Mi.Klb.1101
60 PLN
13854

1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, arkusik ozdobny z rzadkim - W.III.6 - położeniem znaku wodnego i błędem na poz.3 "kropka pomiędzy A i M w ZAMEK", gwarancja.

Fi.Ark.956Is
Mi.Klb.1101
70 PLN
13855

1959 kompletny abonamentowy rocznik na kopertach FDC.

100 PLN
13856

1959 opłata gotówką - list wysłany 9.III z miejscowości Zassów do Warszawy, koperta nie została otwarta do dziś.

20 PLN
13857

1959 kompletny stemplowany rocznik, 75 zn.

35 PLN
13858

1960 parka znaczków rozdzielona pustopolem z nadrukiem z okazji IV wystawy filatelistycznej w Lublinie wykonanym na zlecenie organizatorów wystawy.

Fi.753
Mi.893
50 PLN
13859

1960 "Wystawa filatelistyczna znaczka chińskiego", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 14.V w Warszawie.

Fi.950
Mi.1095
40 PLN
13860

1960 kompletny rocznik, 88 znaczków.

Fi.1004-1073
Mi.1148-1217
130 PLN
13861

1960 koperta okolicznościowa wystawy filatelistycznej w Poznaniu w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

Fi.1007
Mi.1151
10 PLN
13862

1960 nagroda (swoisty karnet) dla wystawcy na wystawie koła wojskowego w Lublinie.

Fi.1007-11
Mi.1151-55
54 PLN
13863

1960 "subskrypcja", komplet arkusików.

Fi.1007-11 Ark.
Mi.1151-55
1 100 PLN
13864

1960 FDC - "100-lecie polskiego znaczka pocztowego", klasyczny błąd "250" (18 pozycja w arkuszu), gwarancja (wycena samego tylko znaczka kasowanego wg katalogu Michel 2003/4 - 50 euro).

Fi.1011s
Mi.1155
150 PLN
13865

1960 FDC - "100-lecie polskiego znaczka pocztowego", klasyczny błąd "250" (37 pozycja w arkuszu), gwarancja (wycena samego tylko znaczka kasowanego wg katalogu Michel 2003/4 - 50 euro).

Fi.1011s
Mi.1155I
200 PLN
13866

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z poz.18 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011s
Mi.1155I
90 PLN
13867

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "250 zamiast 2,50", gwarancja.

Fi.1011s
Mi.1155I
90 PLN
13868

1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, przesunięta tłoczenie, gwarancja.

Fi.1026-29
Mi.1170-73
1 500 PLN
13869

1960 550 rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek za 2,50 zł. z dość rzadkim położeniem - III.5 - znaku wodnego, gwarancja.

Fi.1032
Mi.1176
27 PLN
13870

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60".

Fi.1033
Mi.1177
15 PLN
13871

1960 arkusik z okazji wystawy filatelistycznej w Warszawie.

Fi.1044
25 PLN
13872

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione NY" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1065s, 1062-1073
Mi.1197-1208
80 PLN
13873

1960 koperta okolicznościowa z wystawy filatelistycznej na stulecie pierwszego znaczka polskiego.

10 PLN
13874

1960 koperta ze stemplem okolicznościowym w 100-lecie polskiego znaczka pocztowego.

10 PLN
13875

1960 koperta ze stemplem okolicznościowym w 100-lecie pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN
13876

1960 koperta okolicznościowa w 100-lecie pierwszego polskiego znaczka.

15 PLN
13877

10 PLN
13878

1960 list okolicznościowy w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN
13879

1960 koperta okolicznościowa w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN
13880

1960 koperta okolicznościowa pokazu stempli z okazji stulecia pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN
13881

10 PLN
13882

10 PLN
13883

1960 koperta z wystawy filatelistycznej w Zakopanem w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

15 PLN
13884

1960 koperta okolicznościowa z wystawy filatelistycznej w Poznaniu w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN
13885

1960 karta okolicznościowa z wystawy filatelistycznej w Poznaniu w stulecie pierwszego polskiego znaczka.

10 PLN