Aukcja 118. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16372

1937 kasownik okolicznościowy i nalepka Targów Poznańskich.

Fi.280
20 PLN
16373

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Lwów nr 163 z wyróżnikiem c.

Fi.280
40 PLN
16374

1937 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy.

Fi.280, 285, 287
Mi.301, 306, 308
15 PLN
16375

1937 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", wirnik okolicznościowy na kopercie wysłanej 15.II.1937 do Katowic (Myślicki 36 116).

Fi.281, 282
Mi.302, 303
30 PLN
16376

1937 list z Warszawy do Niemiec.

Fi.281, 286
Mi.302, 307
15 PLN
16377

1937 kartka z Poznania do Holandii, zakwestionowane użycie znaczka wycofanego z obiegu ze stempelkiem nakazującym pobranie dopłaty od adresata.

Fi.281, 298
30 PLN
16378

1937 list firmowy z Warszawy z wirnikiem "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH".

Fi.284
20 PLN
16379

1937 list firmowy z Katowic z wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ".

Fi.284
35 PLN
16380

1937 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "BĄDŹ CZŁONKIEM POLSKIEGO BIAŁEGO KRZYŻA".

Fi.284
20 PLN
16381

1937 list z Katowic do Lwowa, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym "WSZECHPOLSKI ZLOT SOKOŁÓW w KATOWICACH 26-29.VI.1937.", na odwrocie rzadki stempel "XV ZJAZD LEKARZY i PRZYRODNIKÓW POL LWÓW 1".

Fi.284
300 PLN
16382

1937 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12, nalepka propagująca Targi Poznańskie, ciekawa koperta Towarzystwa Metalurgicznego w Radomsku.

Fi.284
80 PLN
16383

1937 polecony list zleceniowy z Nowego Korczyna do Kielc.

Fi.284, 285
50 PLN
16384

1937 list z Poznania do Berlina.

Fi.284, 294, 298
10 PLN
16385

1937 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "*d*", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 14 X do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 36 117).

Fi.284II
Mi.305II
40 PLN
16386

1937 "ZWYCIĘŻYĆ I SPOCZĄĆ NA LAURACH - TO KLĘSKA, BYĆ ZWYCIĘŻONYM I NIE ULEC - TO ZWYCIĘSTWO!" Kraków 2 (wyróżnik "b"), okolicznościowy wirnik z cytatem Marszałka Józefa Piłsudskiego na liście wysłanym 18.V do Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari; bardzo dobry stan zachowania - na froncie minimalny ubytek papieru (Myślicki 35 105).

Fi.284II
Mi.305II
300 PLN
16387

1937 list z Ostróg do Stanów Zjednoczonych, plamy.

Fi.285, Ck7
15 PLN
16388

1937 list polecony z Bielska do Niemiec, na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu i odbiorczy, oraz stempel kontroli dewizowej.

Fi.289
60 PLN
16389

1937 list polecony z Sanoka do Niemiec, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.289
90 PLN
16390

1937 "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" Katowice 1 (wyróżnik 1z), wirnik okolicznościowy na karcie wysłanej 2.X do Łodzi (Myślicki 37 116).

Fi.294
Mi.315
40 PLN
16391

1937 kasownik okolicznościowy 29 Jubileuszowego Kongresu Esperantystów w Warszawie.

Fi.294
20 PLN
16392

1937 świąteczny kasownik okolicznościowy z Warszawy.

Fi.294
15 PLN
16393

1937 kasownik okolicznościowy I Międzyszkolnej Wystawy Filatelistycznej w Bydgoszczy.

Fi.294
25 PLN
16394

1937 kasownik okolicznościowy z Bydgoszczy Ogólnopolskiej Wystawy Radiowej.

Fi.294
25 PLN
16395

1937 kasownik okolicznościowy Targów Wschodnich we Lwowie.

Fi.294
20 PLN
16396

1937 kasownik okolicznościowy z Wilna Wystawy Radio dla Miasta.

Fi.294
25 PLN
16397

1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska.

Fi.294
40 PLN
16398

1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię".

Fi.294
60 PLN
16399

1937 kartka z stemplem okolicznościowym "XXI MIĘDZYNARODOWY KONGRES PRZECIWALKOHOLOWY 12 - 17.IX.1937", kartka nie wypisana.

Fi.294
80 PLN
16400

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.294
80 PLN
16401

1937 list z warszawy do Lwowa z stemplem okolicznościowym "XXI MIĘDZYNARODOWY KONGRES PRZECIWALKOHOLOWY 12 - 17.IX.1937".

Fi.294
100 PLN
16402

1937 "WYSTAWA PRACA I KULTURA WSI 8.VI.-4.VII.1937" Lisków k/Kalisza, kasownik okolicznościowy (Myślicki 37 033) na kartce do Rudy Pabianickiej, widokówka Lisków.

Fi.294
100 PLN
16403

1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski".

Fi.294-6
80 PLN
16404

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Lublin 1 - datownik okolicznościowy z widokiem Bramy Krakowskiej w Lublinie na znaczku za 5 gr uzupełnienia serii "widokowej" - frankatura pojedyncza, druki wysłane 21 XII z Lublina do Warszawy; dobry stan zachowania na odwrocie pasek przebarwienia od taśmy samoprzylepnej; temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 37 044).

Fi.295
Mi.315
40 PLN
16405

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Kraków 1 - datownik okolicznościowy z widokiem kościoła mariackiego w Krakowie na znaczku za 10 gr uzupełnienia serii "widokowej" - frankatura pojedyncza, druki wysłane 14 I 38 z Krakowa do Francji; dobry stan zachowania na odwrocie pasek przebarwienia od taśmy samoprzylepnej; temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 36 003).

Fi.295
Mi.316
50 PLN
16406

1937 kasownik okolicznościowy z Warszawy Festiwalu Sztuki Polskiej.

Fi.295
15 PLN
16407

1937 list z Żnina do Zgierza, znaczki unieważnione rzadkim okolicznościowym stemplem "TARGI PAŁUCKIE / w ŻNINIE 28.VIII. - 15.IX.1937 r.".

Fi.295, 296
90 PLN
16408

1937 seria "widokowa" - uzupełnienie, 15 gr frankatura pojedyncza, firmowa karta pocztowa "Reflex Towarzystwo Przemysłu Metalowego" wysłana 27.II z Krakowa do Tomaszowa, ślady archiwizacji.

Fi.296
Mi.317
30 PLN
16409

1937 list firmowy z Leszna z stemplem okolicznościowym "LESZNO WLKP. BUDUJE ŚWIĄTYNIĘ POMÓŻ ZBOŻNEMU CELOWI".

Fi.296
30 PLN
16410

1937 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym "CHCEMY SILNEJ FLOTY WOJENNEJ I KOLONII".

Fi.296
60 PLN
16411

1937 kartka z Leszna z kasownikiem okolicznościowym Regionalnej Wystawy Rzemieślniczo Przemysłowej.

Fi.296
25 PLN