Aktualna aukcja Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14892

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze czerwonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym z żółtym poddrukiem - rzadki, widać minimalny ślad po podlepce.

150 PLN
Licytuj
14893

1917 niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorze zielonym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym, widać lekki ślad po podlepce, sygnowany T.Schetyna.

100 PLN
Licytuj
14894

1918-19 ZAWIERCIE, wydanie "Gen. Gouv. Warschau", znaczek za 20 fen. unieważniony prowizorycznym stemplem z okresu przejściowego w Zawierciu, gwarancja.

Fi.13
40 PLN
Licytuj
14895

1918 prekursory, list polecony ze Lwowa 21.12.18 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Mi.194, 220
80 PLN
Licytuj
14896

1918 STRZEMIESZYCE obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - ZNACZEK DZIELONY, połówka znaczka dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyta 28.II.19 w Strzemieszycach, to nowe odkrycie - do tej pory znane jest użycie połówki takiego znaczka w Busku, Dąbrowie, Stopnicy i Szydłowie.

Mi.P12
300 PLN
Licytuj
14897

1918 prekursory, przekaz paczkowy do paczki z książkami z Krakowa 13.12.18 do Cieszyna opłacony znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20.01.1919.

120 PLN
Licytuj
14898

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki.

1 900 PLN
Licytuj
14899

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania.

2 200 PLN
Licytuj
14900

1918 LIPNO (ЛИПНО) - współkursory - wydanie GGW, znaczek za 10 fen z skasowany na wycinku -7.12.18 stemplem prowizorycznym - datownikiem rosyjskim, bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
Licytuj
14901

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Frysztat nadany 9.12.18 na Morawy opłacony znaczkami austriackimi.

120 PLN
Licytuj
14902

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skawiny nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Licytuj
14903

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skrzeczowa nadany 13.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Licytuj
14904

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Jaworzna nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Licytuj
14905

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Karwiny nadany 17.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Licytuj
14906

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Chybi nadany 13.11.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze.

200 PLN
Licytuj
14907

200 PLN
Licytuj
14908

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
Licytuj
14909

Fi.55-65
Mi.54-64
600 PLN
Licytuj
14910

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.55-65
Mi.54-64
110 PLN
Licytuj
14911

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
Licytuj
14912

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
Licytuj
14913

1919 wydanie Komisji Rządzącej, narożny znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "przecięta dolna ramka", gwarancja.

Fi.57 B
Mi.56
40 PLN
Licytuj
14914

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowy znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "znacznie zniekształcone y", gwarancja.

Fi.57 B
Mi.56
80 PLN
Licytuj
14915

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Białej nadana 1.03.19 do Wiednia.

Fi.57, 62
100 PLN
Licytuj
14916

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 5 h. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone O i L w POLSKA", gwarancja.

Fi.57B
Mi.56
40 PLN
Licytuj
14917

Fi.58
Mi.57
120 PLN
Licytuj
14918

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja.

Fi.58
Mi.57
60 PLN
Licytuj
14919

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. jasnym odcieniu, z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis.

Fi.58 B1
Mi.57
80 PLN
Licytuj
14920

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h., z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", gwarancja i opis.

Fi.58 B1
Mi.57
90 PLN
Licytuj
14921

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list z Bielska na kopercie żałobnej do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.59
100 PLN
Licytuj
14922

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., górny z błędem na poz.3 małego arkusza "uszkodzona lewa cyfra 0", gwarancja i opis pozycji Landre, Berbeka.

Fi.59 B
Mi.58
50 PLN
Licytuj
14923

1919 kartka z Cieszyna 5.5.19 do Tarnowa, gwarancja.

Fi.60
Mi.59
120 PLN
Licytuj
14924

Fi.60
Mi.59
80 PLN
Licytuj
14925

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza.

Fi.60
Mi.59
100 PLN
Licytuj
14926

1919 kartka nadana w składnicy pocztowej w Czerminie przez urząd zwierzchni w Świecanach do Olkusza, stempel składnicy "* CZERMIN GAL. *".

Fi.60
Mi.59
200 PLN
Licytuj
14927

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka nadana 10.03.19 z Muszyny do Nowego Sącza.

Fi.60
Mi.59
100 PLN
Licytuj
14928

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Sanoka do Przemyśla, stempel cenzury wojskowej w Sanoku.

Fi.60
100 PLN
Licytuj
14929

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Puław nadana 30.03.19 do Lublina.

Fi.60
100 PLN
Licytuj
14930

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 15 h. z niekatalogowanym błędem "przecięta ramka w lewym dolnym narożniku", gwarancja.

Fi.60 B
Mi.59
60 PLN
Licytuj
14931

Fi.60, Cp16Ix
100 PLN
Licytuj