Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14230 |
1918 seria pomnikowa, koperta z warszawy adresowana do browaru w Kutnie w pierwszym dniu obiegu znaczków serii pomnikowej. | Fi.2 Mi.2 |
| 500 PLN | |
14231 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem wychodzącym poza margines znaczka. | Fi.2 |
| 65 PLN | |
14232 |
1918 seria pomnikowa, znaczek wydania przedrukowego stemplowany grzecznościowo na kartce w pierwszym dniu obiegu 17.11.18. | Fi.2 |
| 100 PLN | |
14233 |
1918 seria pomnikowa, kartka wysłana 4.12.18 z Warszawy do Krakowa, ładny stan zachowania. | Fi.2, 3 Mi.2, 3 |
| 700 PLN | |
14234 |
1918 seria pomnikowa, list z Warszawy prawidłowo opłacony nadany 5.12.18 do Zamościa. | Fi.2, 3 |
| 700 PLN | |
14235 |
1918 PIERWSZY DZIEŃ OBIEGU seria pomnikowa, znaczek za 5f/2gr skasowany 17.11.18 w dniu wejścia do obiegu razem ze znaczkiem okupacji niemieckiej - "Gen.- Gouv. Warschau" za 10f na formularzu kartkowym jako frankatura mieszana; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2, 10 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
14236 |
1918 WARSZAWA 6, seria pomnikowa, trzy pierwsze znaczki na kopercie skasowane 22.11 prowizorycznym datownikiem urzędu Warszawa 6; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2-4 |
| 50 PLN | |
14237 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 80 PLN | |
14238 |
| 30 PLN | |
14239 |
1918 seria pomnikowa, seria stemplowana na kopercie adresowanej z Warszawy do Wtelna. | Fi.2-5 Mi.2-5 |
| 140 PLN | |
14240 |
1918 seria pomnikowa, seria kasowana na wycinkach. | Fi.2-5 |
| 50 PLN | |
14241 |
| 40 PLN | |
14242 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.2B1 Mi.2 |
| 100 PLN | |
14243 |
| 70 PLN | |
14244 |
| 100 PLN | |
14245 |
1918 seria pomnikowa, parka znaczków z dolnym marginesem z przesuniętym nadrukiem w poziomie wychodzącym poza obrys znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 65 PLN | |
14246 |
1918 seria pomnikowa, dwunasto blok z rzadko spotykanym na tym wydaniu abklaczem nadruku. | Fi.3 Mi.3 |
| 360 PLN | |
14247 |
1918 seria pomnikowa, pozioma trójka z przesuniętą perforacją pionową na krawędź rysunku znaczka. | Fi.3 Mi.3 |
| 75 PLN | |
14248 |
1918 seria pomnikowa, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, napis Poczta Polska już w linii ząbkowania poziomego, gwarancja Miszczak. | Fi.3 Mi.3 |
| 100 PLN | |
14249 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym uszkodzeniem rysunku znaczka podstawowego po prawej, gwarancja Krawczyk. | Fi.3 MK |
| 50 PLN | |
14250 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen./6 gr. ze znacznym przesunięciem nadruku w pionie, cały napis "Poczta Polska" znajduje się na górze, a prawie cały 10 FEN. 10 na dole znaczka, poza cieniem śladu po podlepce ładny stan zachowania, gwarancja krawczyk. | Fi.3 MK |
| 120 PLN | |
14251 |
1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "Poezta". | Fi.3B1 Mi.3 |
| 80 PLN | |
14252 |
| 40 PLN | |
14253 |
| 70 PLN | |
14254 |
| 30 PLN | |
14255 |
1918 seria pomnikowa, prawy dolny znaczek z błędem "uszkodzona prawa górna część litery N", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.3B2 Mi.3 |
| 120 PLN | |
14256 |
| 450 PLN | |
14257 |
| 200 PLN | |
14258 |
1918 seria pomnikowa, list firmowy wysłany w pierwszym dniu obiegu 17.11.18 z Warszawy do Niemiec, opłata zawyżona o 5 fen., stempel niemieckiej cenzury z Wrocławia, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie, fotoatest Petriuk. | Fi.4 Mi.4 |
| 2 800 PLN | |
14259 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen./10 gr. z błędem na poz.26 "P w Poczta wyszczerbione", ubytek papieru na froncie, gwarancja i opis. | Fi.4 B4 |
| 100 PLN | |
14260 |
| 100 PLN | |
14261 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "uszkodzone ols", znaczek unieważniony kasownikiem wagonu pocztowego, gwarancja i oznaczenie. | Fi.4B9 Mi.4 |
| 120 PLN | |
14262 |
| 250 PLN | |
14263 |
| 250 PLN | |
14264 |
| 120 PLN | |
14265 |
1918 seria pomnikowa, znaczek za 50 f./20 gr. z bardzo mocno przesuniętym w górę nadrukiem, tylko znaczki z dolnego rzędu arkusz nie miały w takim przypadku nominału na dole znaczka, gwarancja. | Fi.5 B |
| 250 PLN | |
14266 |
| 45 PLN | |
14267 |
1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem "Poczto", słabszy stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.6 B8 Mi.6 |
| 250 PLN | |
14268 |
1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria w czworoblokach z nadrukami z I i II formy, w tym znaczki z rzadkimi nadrukami drugiej formy; Fi. 6, 9II i 13II z gwarancją. | Fi.6-16 I-II Mi.6-16 I-II |
| 4 000 PLN | |
14269 |
1918 wydanie PP/GGW, prawy znaczek z błędem "odwrócona litera k", gwarancja i oznaczenie. | Fi.6a B7 Mi.6 |
| 200 PLN | |