Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16252

1934 kartka urzędowa z Modlina do Gocławka, stempel 1. Pułku Artylerii Ciężkiej.

Fi.U17
40 PLN
16253

1934 "Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu Sp.Akc." - 55 gr - idealnie odciśnięta frankatura mechaniczna FA004 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze R.T. VI-34 wysłana 16.10 do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1c" urzędu Warszawa 1, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


150 PLN
16254

1934 dokument sądowy z Nowego Sącza z opłata doręczeniowymi znaczkami sądowymi.


60 PLN
16255

1934 miejscowy list firmowy z Kościana opłacony według obowiązującej taryfy pocztowej, leczznaczkiem opłaty stemplowe zamiast znaczkiem opłaty, osobliwe.


280 PLN
16256

1935 "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1935r." pośrednictwo pocztowe Ustjanowa (Ustrzyki Dolne) - dobrej jakości odbitka rzadkiego stempla okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie do Warszawy przesłanej pocztą szybowcową z okazji III Krajowych Zawodów Szybowcowych; niebieska nalepka "PAR AVION LOTNICZA", fioletowy stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; na odwrocie datownik przejściowy Lwów z 29.IX i odbiorczy Warszawa z tego samego dnia; lotem tym przesłano zaledwie 75 sztuk poczty!!! bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 35 019).

Fi.220
Mi.228
600 PLN
16257

1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty.

Fi.224
Mi.232 
40 PLN
16258

1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze.

Fi.224, 252
Mi.232, 273 
50 PLN
16259

1935 list polecony z Nowej Wsi Wielkiej 1.10.35 do Niemiec, ciekawy kasownik, znaczki w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d
Mi.257 
40 PLN
16260

1935 list z Gdyni do Stanów Zjednoczonych.

Fi.251
Mi.272
30 PLN
16261

1935 list z Kozina koło Dubna do Niemiec, frankatura za druki.

Fi.251
Mi.272
15 PLN
16262

1935 list z Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii z Włodzimierza do Lwowa, stempel opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii / Opłata ulgowa (Rozp. M.P. i T. / Nr PW. 501/70 z 1933 r.)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.251
180 PLN
16263

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.251
80 PLN
16264

1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Łódź nr 320, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.251, 252
60 PLN
SPRZEDANY
16265

1935 kasownik okolicznościowy z Warszawy Wystawy Drogowców.

Fi.251, 273
40 PLN
16266

1935 poczta peronowa Tczew, list polecony wysłany 16.05.35 z Tczewa do Myślenic ze stemplem „POCZTA PERONOWA TCZEW”, kasownik i erka urzędu dworcowego Tczew 2.

Fi.251, 275
800 PLN
16267

1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej".

Fi.252, 273
750 PLN
16268

1935 kartka z Warszawy w wirnikiem propagandowym "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM P.C.K.".

Fi.253
20 PLN
16269

1935 kartka z Poznania do Milejowa, znaczek unieważniony kasownikiem "POZNAŃ 3 TARGI POZNAŃSKIE".

Fi.253
50 PLN
16270

1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1".

Fi.253
300 PLN
16271

1935 kartka z Worochty do Krakowa, kasownik okolicznościowy Worochty.

Fi.253
15 PLN
16272

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - dekoracyjnie frankowana koperta z dodatkowymi harcerskimi nalepkami zlotowymi wysłana 23.VII przez uczestnika zlotu do Sosnowca, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym; walor w słabym stanie zachowania (Myślicki 35 011).

Fi.254, 273
Mi.275, 294
250 PLN
16273

1935 list z Poznania z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.255
20 PLN
SPRZEDANY
16274

1935 kartka nadana z schroniska nad Morskim Okiem przez urząd zwierzchni w Zakopanem Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1" i stempel schroniska.

Fi.255
100 PLN
SPRZEDANY
16275

1935 próbka towarowa, firmowy list polecony z Warszawy do Francji, opłata według taryfy za druki, na kopercie napis "Próba bez wartości -...".

Fi.257, 273
300 PLN
16276

1935 widokówka z Truskawca z kasownikiem okolicznościowym kąpieliska, widokówka Truskawiec.

Fi.267
60 PLN
16277

1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1".

Fi.268
1 000 PLN
16278

1935 WYSTAWA DROGOWA - wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł. kasowany okolicznościowym stemplem wystawy na wycinku

Fi.272 I
Mi.293 I
30 PLN
16279

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - bardzo poszukiwany stempel odbity na karcie wysłanej 21.VII do Łodzi, z dodatkową nalepką okolicznościową (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294I 
400 PLN
16280

1935 wydanie żałobne, 5 gr i 25 gr (typografia) - list polecony wysłany 12.V z Wilna do Łodzi, datownik odbiorczy na odwrocie; minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.273, 275I
Mi.294I, 296I
50 PLN
SPRZEDANY
16281

1935 wydanie żałobne, 5gr, 15gr, 25gr - komplet czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.273-5I
Mi.294-6
1 200 PLN
SPRZEDANY
16282

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, podstawowa seria.

Fi.273-7
Mi.394-8
105 PLN
SPRZEDANY
16283

1935 wydanie żałobne, 15 gr czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż" skasowany 16.VIII w Sanoku rzadkim stemplem okolicznościowym z sylwetką balonu i napisem "POCZTA BALONOWA" o stopniu rzadkości C, według katalogu Myślickiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 36 025).

Fi.274
Mi.295
150 PLN
16284

1935 widokówka z Truskawca z kasownikiem okolicznościowym kąpieliska, widokówka Truskawiec.

Fi.274
60 PLN
16285

1935 list z Krakowa do Bydgoszczy, czerwony kasownik Kraków 4.

Fi.275
30 PLN
SPRZEDANY
16286

1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
16287

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) - frankatura pojedyncza, list wysłany 17.V z Warszawy do Łodzi, znaczek skasowany wirnikiem propagandowym "POLSKI CZERWONY KRZYŻ CHRONI - RATUJE CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM / P.C.K." Warszawa 2 z wyróżnikiem "c" (Myślicki 35 104); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.275II
Mi.296II
80 PLN
16288

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Międzychodu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278
Mi.299
35 PLN
16289

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 21.VI z Krakowa do Warszawy, znaczek skasowany stemplem mechanicznym "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" w urzędzie Kraków 2 (wyróżnik "b"); dobry stan zachowania (Myślicki 32 111).

Fi.278
Mi.299
50 PLN
16290

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr - znaczek skasowany 17.VI stemplem okolicznościowym "KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA" (Myślicki 35 006) na widokówce przedstawiającej model kopca, dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.278
Mi.299
60 PLN
16291

1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca.

Fi.278
40 PLN