Aktualna aukcja Poczty lokalne 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14193

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym, na odwrocie wypisana ołówkiem, gwarancja Walocha.

Fi.Cp1b
350 PLN
Licytuj
14194

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.Cp3
350 PLN
Licytuj
14195

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja.

Fi.CpII
400 PLN
Licytuj
14196

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem typu IIa, gwarancja Gryżewski.

Fi.IIa
180 PLN
Licytuj
14197

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

Fi.IIa
200 PLN
Licytuj
14198

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, podlepka na pół znaczka, gwarancja.

Fi.IIb
100 PLN
Licytuj
14199

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja i opis.

Fi.IIb
100 PLN
Licytuj
14200

450 PLN
Licytuj
14201

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem typu II.

80 PLN
Licytuj
14202

1918 Włocławek, seria znaczków GGW z nadrukiem lokalnym drugiego wydania stemplowana kasownikiem prowizorycznym.

320 PLN
Licytuj
14203

1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

120 PLN
Licytuj
14204

1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

130 PLN
Licytuj
14205

1918 Łęczyca, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym.

Fi.11No
150 PLN
Licytuj
14206

1919 KOWEL - po zajęciu Łucka przez Wojsko Polskie, za zgodą Komisarza Zarządu Cywilnego Ziem Wschodnich (miejscowej polskiej władzy), dokonano przedruków na znalezionym tam zapasie znaczków ukraińskich; prof. Julian Auleytner w swoim artykule - "Filatelista" nr.6/2011, pisze: "Całości z Kowla można podzielić na dwie wyraźne grupy: użytkowe - bez śladów inspiracji filatelistycznej (głównie z lipca 1919 roku), inspirowane filatelistycznie (z okresu 21 - 26 sierpnia 1919 roku). [-] Ta ostatnia grupa wyróżnia się kilkoma wspólnymi cechami: sposobem naklejania dostępnych znaczków na kopertę poprzez ich charakterystyczne "rozrzucenie" po jej powierzchni, stemplem cenzora, który nie występuje na listach z normalnego obiegu; tych cech filatelistycznego użycia nie ma oferowany tu list do Lublina nadany 20/8, a ofrankowany znaczkami ukraińskimi z lokalnymi nadrukami "Poczta Polska" i nowymi wartościami: 30 fen/30 szag i 50 fen/50 szag, skasowano je jednowierszowym stemplem prowizorycznym "KOWEL", datę nadania "20/8 1919" wpisano odręcznie pod znaczkami, na odwrocie lubelski datownik odbiorczy z 29 VIII; według prof. J.Auleytnera, a wcześniej W.Rachmanowa to niedoceniane od dziesięcioleci pełnoprawne wydanie, z polskim nadrukiem unaradawiającym; list oferowany jest na karcie eksponatu wystawowego; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.od 20000.-); sygnatura C w kółku, rzadka i cenna gwarancja z epoki Gryżewski.

Fi.1a, 4
24 000 PLN
Licytuj
14207

1919 Dziedzice, wycinek z skartu z parką nierozciętych znaczków austriackich za 50 hal. z nadrukami lokalnymi Dziedzic w układzie tete - beche, parka odcięta z większego skartu, oryginalny fotoatest Petriuk na całość przed odcięciem oferowanej parki.

12 000 PLN
Licytuj
14208

1919 Myślenice, kartka austriackiej poczty polowej z lokalnym nadrukiem unaradawiającym.

280 PLN
Licytuj
14209

1919 Skałat, gwarancja Schmutz.

280 PLN
Licytuj
14210

1919 Skałat, arkusz znaczka z lokalnym nadrukiem Skałatu.

5 500 PLN
Licytuj
14211

Fi.1-5
2 000 PLN
Licytuj
14212

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz.

180 PLN
Licytuj
14213

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja.

500 PLN
Licytuj
14214

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 402 sztuki, gwarancja Schmutz.

500 PLN
Licytuj
14215

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 45 sztuk, gwarancja Wiatrowski.

Fi.14
8 000 PLN
Licytuj
14216

1919 Skałat, znaczek z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 45! sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.14
8 000 PLN
Licytuj
14217

1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 20 sztuk, gwarancja Ryblewski, Schmutz.

Fi.15
15 000 PLN
Licytuj
14218

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 390 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.16
600 PLN
Licytuj
14219

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 390 sztuk, gwarancja Mikstein.

Fi.16
700 PLN
Licytuj
14220

1919 Skalat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie zaledwie 100 sztuk, gwarancja Walocha.

Fi.17
1 500 PLN
Licytuj
14221

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 100 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.17
1 400 PLN
Licytuj
14222

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
500 PLN
Licytuj
14223

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
700 PLN
Licytuj
14224

1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.18
700 PLN
Licytuj
14225

1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja.

Fi.19
600 PLN
Licytuj
14226

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 200 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.19
800 PLN
Licytuj
14227

1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 200 sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.19
800 PLN
Licytuj
14228

1919 Skałat, znaczek dopłaty z lokalnym nadrukiem Skałatu, nakład 40! sztuk, gwarancja Schmutz.

Fi.20
7 000 PLN
Licytuj
14229

1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 40 sztuk, mini fotoatest Wiatrowski.

7 500 PLN
Licytuj