Aktualna aukcja Poczty lokalne 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14073

60 PLN
Licytuj
14074

1918 Brzeziny, seria znaczków z nadrukiem lokalnym.

240 PLN
Licytuj
14075

Fi.IIa, IIb
6 000 PLN
Licytuj
14076

1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według Włodzimierza Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedynczych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedynczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przeważnie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW;, bardzo ciekawy egzemplarz, po prawej litera P z nadruku na sąsiednim znaczku, poza resztkami przebarwionej gumy zachowany w pięknym stanie; super pochodzenie - sygnowany ENGL (Englert Zygmunt - najstarsza firma filatelistyczna w Polsce) i splecione WR (W.Rachmanow), gwarancja Schmutz.

25 000 PLN
Licytuj
14077

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Rachmanow.

200 PLN
Licytuj
14078

200 PLN
Licytuj
14079

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Łaszkiewicz, Rachmanow.

150 PLN
Licytuj
14080

1918 Kalisz, kartka z Kalisza nadana 29.11.18 do Wrocławia, całostka i znaczki z nadrukiem lokalnym I wydania.

Fi.5, 7, Cp1
500 PLN
Licytuj
14081

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Walocha.

120 PLN
Licytuj
14082

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Perzyński.

150 PLN
Licytuj
14083

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja Walocha.

120 PLN
Licytuj
14084

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Krawczyk.

150 PLN
Licytuj
14085

Fi.7No
300 PLN
Licytuj
14086

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

Fi.7a
150 PLN
Licytuj
14087

1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnozielonym z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", nadruk typu I nie mieścił się na znaczku, minimalny ślad podlepki, rzadko spotykany tak ładny stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

Fi.7a
250 PLN
Licytuj
14088

120 PLN
Licytuj
14089

150 PLN
Licytuj
14090

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, ciężkie podlepki, gwarancja i opis.

100 PLN
Licytuj
14091

Fi.8No
300 PLN
Licytuj
14092

Fi.9, 11
300 PLN
Licytuj
14093

Fi.9No
300 PLN
Licytuj
14094

1918 Kalisz, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja i opis.

Fi.9No
100 PLN
Licytuj
14095

1918 Kalisz, list polecony z Kalisza nadany 20.12.18 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukami lokalnymi trzech miejscowych wydań, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.9a
2 500 PLN
Licytuj
14096

Fi.10
150 PLN
Licytuj
14097

Fi.11
120 PLN
Licytuj
14098

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.12a
150 PLN
Licytuj
14099

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.12a
120 PLN
Licytuj
14100

Fi.12b
40 PLN
Licytuj
14101

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja Weźranowski.

Fi.12c
150 PLN
Licytuj
14102

Fi.12c
120 PLN
Licytuj
14103

Fi.13
150 PLN
Licytuj
14104

Fi.14
150 PLN
Licytuj
14105

Fi.15
150 PLN
Licytuj
14106

Fi.15
150 PLN
Licytuj
14107

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu 1, przygotowana do obrotu zamiejscowego przed 25.XI - przedrukowaną kartę za 7,5 fen. (taryfa miejscowa), dofrankowano przedrukowanym uprzednio znaczkiem za 2,5 fen. do taryfy 10 fen. (taryfa zamiejscowa), przygotowanie prawidłowo opłaconych kart miało zapewne na celu usprawnienie pracy urzędu pocztowego, gwarancja.

600 PLN
Licytuj
14108

1918 Kalisz, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukami pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.Cp2
500 PLN
Licytuj
14109

1918 Kalisz, kartka z lokalnym nadrukiem grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp2A
100 PLN
Licytuj
14110

1918 Kalisz, znaczki z nadrukiem lokalnym II wydania.

100 PLN
Licytuj
14111

1918 Kalisz, parka znaczków z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja i oznaczenie Walocha.

200 PLN
Licytuj
14112

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Krawczyk.

30 PLN
Licytuj