Aukcja 118. Poczty lokalne 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14153

1918 Ostrów, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z nadużyciem nadruku lokalnego "Polska Poczta / dwie belki / Ostrów" o wymiarach 18 x 18,75 mm typu I, wykonanym matową farbą z oczyszczonej, ale oryginalnej formy z inspiracji Josepha Feinmessera; nadruk wykonano na oryginalnych znaczkach GGW w tej samej drukarni - R.Janowskiego, co właściwy; poczta nie poniosła uszczerbku bo w obiegu były zarówno znaczki z nadrukiem jak i bez; nadużycia spotyka się na oryginalnej korespondencji, niekiedy razem ze znaczkami prawdziwymi, znaczek za 60 fen. nie jest znany z oryginalnym nadrukiem.

Fi.10I ND
100 PLN
14154

1918 Otwock, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym unieważnionych stemplem prowizorycznym Otwocka.

150 PLN
14155

1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, ciężkie podlepki, gwarancja i opis.

30 PLN
14156

1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja i opis.

30 PLN
14157

1918 Pułtusk, znaczki z nadrukiem lokalnym stemplowane grzecznościowo na kopercie.

Fi.1, 2, 4-8, 10
200 PLN
14158

1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

Fi.7b
150 PLN
14159

Fi.10
150 PLN
14160

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu I "POCZTA POLSKA / Orzeł", piękny stan zachowania z pełną oryginalną gumą; gwarancja Krawczyk.

Mi.222
140 PLN
14161

1918 Rozwadów, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja i opis.

30 PLN
14162

65 PLN
14163

Fi.1, 4, 5, 7a, 7b, 8, 9
600 PLN
14164

1918 Sieradz, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym.

200 PLN
14165

Fi.1I
40 PLN
14166

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. w kolorze niebieskofioletowym z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan, sygnowany Rachmanow.

40 PLN
14167

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze niebieskim z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan, sygnowany Rachmanow.

Fi.7a
40 PLN
14168

1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. w kolorze lila z lokalnym nadrukiem POLSKA typu II - kwadratowa kropka, w kolorze niebieskim, kasowany na wycinku, ładny stan, sygnowany Rachmanow.

Fi.10
40 PLN
14169

60 PLN
14170

60 PLN
14171

1918 Skierniewice, znaczki z nadrukiem lokalny na wycinkach.

90 PLN
14172

1918 Skierniewice, seria z nadrukami lokalnymi.

210 PLN
14173

Fi.30-44
Mi.185-9, 194-9, 221
600 PLN
14174

Mi.224
300 PLN
14175

1918 Tarnów, zestaw znaczków z nadrukiem poczty lokalnej III wydania, gwarancja Krawczyk.

360 PLN
14176

1918 Tarnów, zestaw znaczków na wycinkach z nadrukiem poczty lokalnej II wydania, nadruki w barwie czarnej i czerwonej.

480 PLN
14177

1918 Tarnów, zestaw ośmiu znaczków z nadrukiem lokalnym III wydania, znaczki bez gumy.

100 PLN
14178

1918 Tarnów, znaczki austriackie z lokalnym nadrukiem III wydania, w większości na kasowane na wycinkach, gwarancja na wycinkach Krawczyk, znaczek za 10 kor. bez gwarancji, na znaczkach luzem Danowski.

650 PLN
14179

1918 Tarnów, zestaw znaczków z nadrukiem lokalnym typu III.

90 PLN
14180

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

100 PLN
14181

Fi.4, 5, 6, 7, 8, 10
600 PLN
14182

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.4a
100 PLN
14183

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Rachmanow.

160 PLN
14184

Fi.8, 19
160 PLN
14185

Fi.13
300 PLN
14186

1918 Włocławek, znaczki z nadrukiem II wydania w kolorze czarnym.

Fi.16-20, 22
120 PLN
14187

Fi.18
70 PLN
14188

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem poczty lokalnej II wydania unieważniony stemplem prowizorycznym, gwarancja Falkowski.

Fi.18
150 PLN
14189

Fi.19
120 PLN
14190

Fi.19
150 PLN
14191

1918 Włocławek, III wydanie, seria znaczków okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" z lokalnym nadrukiem "Na Skarb Narodowy" typu 2 z odległością 1,4 mm między wierszami, wszystkie unieważnione kasownikiem prowizorycznym - ramkowym stempelkiem dawnej poczty miejskiej, na wycinkach, ładny stan; sygnowane WR - Rachmanow.

Fi.24-33
400 PLN
14192

1918 Włocławek, całostka z nadrukiem lokalnym drugiego wydania w kolorze czarnym, gwarancja.

600 PLN