Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24056 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 12. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24057 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 15. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24058 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 14. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24059 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 17. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24060 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 18. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24061 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, poziome zagięcie na dole kartki. | Fi.Cp49 |
| 150 PLN | |
24062 |
1929 perforacja firmowa S - Siemens, znaczek za 10 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 25.3.29 w urzędzie Gdańsk 5; dobry stan zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 40 PLN | |
24063 |
1929 NEUTEICH - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 25.3 z Neuteich (Nytych) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 60 PLN | |
24064 |
| 200 PLN | |
24065 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-). | Fi.Cp46 |
| 200 PLN | |
24066 |
1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku. | Fi.Cp46 |
| 160 PLN | |
24067 |
1930 WESSLINKEN - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 5 + 10 fen - frankatura dwukolorowa, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 13.9 z Wesslinken (Wiślinka) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 150 PLN | |
24068 |
1930 ZOPPOT - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", 5 + 10 fen - frankatura dwukolorowa, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 13.9 z Sopotu do Gdańska, znaczki skasowane datownikiem z wyróżnikiem "i" nad mostkiem, duży bez nawiasów napis "FREIE STADT DANZIG"; koperta firmowa "Leon Blumke Zoppot"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.187, 188 Mi.193, 194 |
| 30 PLN | |
24069 |
1930 "AUS DANZIG-OLIVA", list z Oliwy do Gdańska przesłany 23.8 AMBULANSEM Z4732 relacji GDAŃSK - SOPOT; dla przesyłek przewożonych ambulansem na trasie Sopot-Gdańsk obowiązywała zwykła taryfa (15Pf), a dla przewożonych tylko na odcinku tej trasy (Oliwa-Gdańsk) obniżona (10Pf), dlatego przesyłki wysyłane z Oliwy do Gdańska, celem uniknięcia nienależnej dopłaty, poczta oznaczała dodatkowym, wysoko wycenianym, stempelkiem "AUS DANZIG-OLIVA" (WOLFF+200.-); rzadki, dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (nadawca nakleił na kopertę rozdarty znaczek); gwarancja Schmutz. | Fi.188 Mi.194 |
| 400 PLN | |
24070 |
1930 STANGENWALDE (FREIE STADT DANZIG) - Jadłowo, znaczek za 15 fen herb Gdańska w owalu z oryginalnego obiegu, skasowany 22.8 czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 80 PLN | |
24071 |
1930 FISCHERBABKE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 21.7 z Fischerbabke (Rybina) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.208 Mi.214 |
| 200 PLN | |
24072 |
1932 "BESUCHT U. BESCHICKT DIE INTERNZAIONALE LUFTPOSTAUSSTELLUNG DANZIG 23.-31. JULI 1932" (Odwiedź i zachęć innych do zwiedzenia Międzynarodowej Wystawy Poczty Lotniczej) Danzig 5 z wyróżnikiem "*5b", stempel okolicznościowy na liście ofrankowanym znaczkiem wydania obiegowego "Herb Gdańska w owalu" za 30 fen wysłanym 22.6 do Berlina, pod znaczkiem opis odmiany znaczka (198 bz) i gwarancja Kniep BPP. | Fi.192 Mi.198 |
| 150 PLN | |
24073 |
1932 FDC - wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.7 do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "Internationale Luftpost Ausstellung"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 500 PLN | |
24074 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria kasowana okolicznościowo. | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 320 PLN | |
24075 |
1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.900.-). | Fi.225-29 Mi.231-35 |
| 800 PLN | |
24076 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, seria kasowana (Fi.105.-). | Fi.D40-42 Mi.P40-42 |
| 80 PLN | |
24077 |
1933-40 zestaw 13 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi Wolnego Miasta Gdańska, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.208, 242, 284 Mi.214, 246, 300, 714-5, 717 |
| 250 PLN | |
24078 |
1933 całostka wydania ilustrowanego z z ilustracją nr 4 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp45 |
| 120 PLN | |
24079 |
1933 całostka wydania ilustrowanego z z ilustracją nr 3 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp45 |
| 120 PLN | |
24080 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak. | Fi.234 |
| 10 PLN | |
24081 |
1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.80.-). | Fi.234-38 Mi.240-42 |
| 80 PLN | |
24082 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak. | Fi.235 |
| 20 PLN | |
24083 |
| 20 PLN | |
24084 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak. | Fi.236 |
| 15 PLN | |
24085 |
1934 wydanie przedrukowe, luzak. | Fi.238a |
| 40 PLN | |
24086 |
1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta (Fi.500.-); dobry stan zachowania (niewielkie zaplamienie pod 1611, w rzeczywistości prawie niewidoczne); temat - ASTRONOMIA, PIWO. | Fi.Cp47 |
| 400 PLN | |
24087 |
1934 sławni gdańszczanie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp48I |
| 400 PLN | |
24088 |
1934 sławni Gdańszczanie - Daniel Chodowiecki, na odwrocie ślady po dwóch podlepkach. | Fi.Cp48I |
| 250 PLN | |
24089 |
1934 sławni gdańszczanie, komplet trzech całostek ilustrowanych. | Fi.Cp48I-III |
| 800 PLN | |
24090 |
1934 sławni gdańszczanie, seria całostek ilustrowanych. | Fi.Cp48I-III |
| 750 PLN | |
24091 |
1934 sławni gdańszczanie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp48II |
| 400 PLN | |
24092 |
1934 sławni gdańszczanie - Jan Heweliusz, całostka ilustrowana z obiegu pocztowego. | Fi.Cp48II |
| 250 PLN | |
24093 |
1934 sławni gdańszczanie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp48III |
| 380 PLN | |
24094 |
1934 sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer, całostka ilustrowana z obiegu pocztowego. | Fi.Cp48III |
| 250 PLN | |
24095 |
1934 całostka wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich z obiegu pocztą lotniczą do Monachium. | Fi.Cpp3, 255 |
| 200 PLN | |