Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24016 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, kasowany znaczek za 30 Pf. (Fi.64.-), ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.U47 B Mi.D47 |
| 200 PLN | |
24017 |
1925 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, oryginalnie kasowane stemplem korkowym. | Fi.206-07 Mi.212-13 |
| 80 PLN | |
24018 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym. | Fi.206a |
| 80 PLN | |
24019 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner. | Fi.207 |
| 80 PLN | |
24020 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.6 z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; datownik odbiorczy na froncie; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 200 PLN | |
24021 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
24022 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer. | Fi.Cp30 |
| 180 PLN | |
24023 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu; bardzo dobry stan zachowania (Fi.300.-, Mi.120 euro). | Fi.Cp30B Mi.P30A |
| 240 PLN | |
24024 |
1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp31I 10 il. |
| 1 400 PLN | |
24025 |
| 160 PLN | |
24026 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 4. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
24027 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
24028 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 16, słabo widoczny ślad po zagięciu. | Fi.Cp32 |
| 150 PLN | |
24029 |
1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
24030 |
1925 wydanie ilustrowane, komplet 10 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp32 10 il. |
| 1 900 PLN | |
24031 |
1925 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 500 PLN | |
24032 |
1925 herb Gdańska na tarczy w owalu wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp38I |
| 150 PLN | |
24033 |
1925 całostka wydania ilustrowanego z ilustracją nr 4. | Fi.Cp38I |
| 100 PLN | |
24034 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dofrankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.6.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz). | Fi.Cp38I, 197 Mi.P38I, 203 |
| 120 PLN | |
24035 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.12.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I B5 |
| 150 PLN | |
24036 |
1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.". | Fi.196, 197 |
| 70 PLN | |
24037 |
1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości (Fi.10450.-); jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp39-40A Mi.P39-40I |
| 10 000 PLN | |
24038 |
1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp39A 11 il. |
| 4 500 PLN | |
24039 |
1927 XIX Światowy Kongres esperanto w Gdańsku, kartka z nie oddartymi marginesami. | Fi.Cp39B |
| 2 800 PLN | |
24040 |
1927 wydanie ilustrowane z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, komplet 11 całostek z wszystkimi ilustracjami. | Fi.Cp40A 11 il. |
| 5 000 PLN | |
24041 |
1927 motorowiec "Preussen" linii żeglugowej Świnoujście - Sopot - Pilawa - Kłajpeda, widokówka z odbitką stempla pokładowego "na pełnym morzu" (Seemotorschnellschiff "Preussen" Auf hoher See) z datą 22.JUN.1927. | |
| 80 PLN | |
24042 |
1928 perforacja firmowa M - Maggi GmbH, Danzig Hohenstein - filia niemieckiego koncernu Julius Maggi GmbH, znaczek za 1 Guld wydania obiegowego z perforacją firmową, skasowany 3.9 w Hohenstein (Pszczółki); dobry stan zachowania. | Fi.206 Mi.212a |
| 100 PLN | |
24043 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp41 |
| 40 PLN | |
24044 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
24045 |
| 50 PLN | |
24046 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp43 |
| 200 PLN | |
24047 |
1928 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka. | Fi.Cp44 |
| 250 PLN | |
24048 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 1. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24049 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 3. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24050 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 4. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24051 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 5. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24052 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 8. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24053 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 11. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24054 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 10. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |
24055 |
1928/1934 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13. | Fi.Cp45 |
| 180 PLN | |