Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23856 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp5 |
| 30 PLN | |
23857 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ Pf karta czysta (Fi.50.-). | Fi.Cp6 |
| 40 PLN | |
23858 |
1920 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp6 |
| 50 PLN | |
23859 |
1920 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Oliwy do Szwajcarii. | Fi.Cp6 |
| 120 PLN | |
23860 |
1920 całostka wydania przedrukowego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp7 |
| 80 PLN | |
23861 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½+30/7½ Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp7 |
| 100 PLN | |
23862 |
1920 wydanie przedrukowe, 10 Pf karta pocztowa wysłana (Fi.70.-) 2.12 z urzędu Gdańsk 5 do Brzegu (Brieg), datownik nadawczy DANZIG *5k (Wolff 62.0). | Fi.Cp8 Mi.P7 |
| 40 PLN | |
23863 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | Fi.Cp9 |
| 60 PLN | |
23864 |
1920 herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, całostka. | Fi.Cp11 |
| 50 PLN | |
23865 |
1920 wydanie przedrukowe, sekretnik w dobrym stanie zachowania (Fi.25.-). | Fi.Cs1 |
| 40 PLN | |
23866 |
1920 wydanie przedrukowe, przekaz pocztowy, prawa część zgięta w miejscu oddzielania, niewielkie przebarwienia (Fi.60.-). | Fi.Pp1 Mi.A1 |
| 40 PLN | |
23867 |
1920 niemiecki sekretnik użyty miejscowo w Gdańsku, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Gruber. | |
| 800 PLN | |
23868 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.20, 47 |
| 145 PLN | |
23869 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana (Fi.370.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 350 PLN | |
23870 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, oryginalnie kasowana seria nacinana (Fi.310.-). | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 270 PLN | |
23871 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Oechsner. | Fi.47So Mi.53K |
| 1 000 PLN | |
23872 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber. | Fi.48So Mi.54K |
| 1 000 PLN | |
23873 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z odwrócony drukiem środka znaczka, fotoatest Gruber. | Fi.49So Mi.55K |
| 1 000 PLN SPRZEDANY | |
23874 |
1921 firmowy list polecony z Gdańska do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.51, 77 |
| 200 PLN | |
23875 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczki o nominałach markowych z odwróconym drukiem środka znaczków, gawarancja Schuler. | Fi.52-56So Mi.58-62K |
| 6 500 PLN | |
23876 |
1921 BÖLKAU (WESTPR.) - Bolków, nacinany znaczek za 2 Mk Koga z oryginalnego obiegu, skasowany 28.5 idealnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.53 Mi.59 |
| 200 PLN | |
23877 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana, oryginalnie kasowana (Fi.130.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 110 PLN | |
23878 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, seria ząbkowana w czworoblokach (Fi.960.-). | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 800 PLN | |
23879 |
1921 SCHÖNBAUM - Drewnica, ząbkowany znaczek za 40 Pf Koga z oryginalnego obiegu, skasowany czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.58 Mi.64 |
| 120 PLN | |
23880 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, frankatura trójkolorowa, polecony list lotniczy wysłany 25.7.1922 z urzędu Gdańsk 1 do Frankfurtu, owalne datowniki nadawcze DANZIG 1 LUFTPOST (Wolff 2.0); datowniki odbiorcze; owalny stempelek cenzury berlińskiej; znaczek za 40 Pf uszkodzony; gwarancja Schuler BPF. | Fi.60, 61, 65 Mi.66, 67, 71 |
| 150 PLN | |
23881 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze (samolot nad miastem), oryginalnie kasowana seria (Fi.315.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.60-65 Mi.66-71 |
| 260 PLN | |
23882 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach (Fi.400.-). | Fi.60-65S Mi.66-71X |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
23883 |
1921 wydanie na przesyłki lotnicze, luzak. | Fi.65S |
| 20 PLN | |
23884 |
1921 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 60/75 Pf (Fi.80.-). | Fi.66 Mi.72 |
| 70 PLN | |
23885 |
1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 60/75 pf. z nominałem obniżonym blisko środka znaczka (Fi.250.-), podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.66 B1 Mi.72I |
| 150 PLN | |
23886 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria oryginalnie kasowana (Fi.310.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.67-80 Mi.73-86 |
| 250 PLN | |
23887 |
1921 wydanie obiegowe - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, seria. | Fi.67-80 |
| 240 PLN | |
23888 |
1921 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 10 Pf. z niespotykanie intensywną drugostronną przebitką druku (abklatsch); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.68 Mi.74 |
| 120 PLN | |
23889 |
1921 wydanie obiegowe, herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, oryginalnie kasowany znaczek za 2 Mk. bez poddruku (Mi.110 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.79 bp Mi.85F |
| 200 PLN | |
23890 |
1921 wydanie obiegowe, 16-blok znaczka za 2Mk i 3Mk. | Fi.79, 80 |
| 2 300 PLN | |
23891 |
1921 wydanie obiegowe, luzak. | Fi.80 |
| 120 PLN | |
23892 |
1921 herb Gdańska - duży format, czworoblok znaczka za 20 Mk. na marginesie rzadko występujące spacje przed liczbą rozrachunkową 100,oo. | Fi.83S Mi.89X |
| 300 PLN | |
23893 |
1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą - Św.Jerzy i smok, próba znaczka za 30+30 Pf. w kolorach oliwkowozielonym i pomarańczowym (Fi.650.-), sygnowany BMK w ramce, gwarancja Krawczyk. | Fi.84 P1 Mi.90 P |
| 600 PLN | |
23894 |
1921 wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą, seria stemplowana. | Fi.84-6 |
| 20 PLN | |
23895 |
1921 Wydanie z okazji tygodnia walki z gruźlicą - Św.Jerzy i smok, znaczek za 1,20+1,20 Mk. z dużym skośnym przesunięciem koloru pomarańczowobrunatnego, gwarancja Krawczyk. | Fi.86 B Mi.92 |
| 250 PLN | |