Aukcja 118. Wolne Miasto Gdańsk

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
23936

1922 wycinek listu poleconego.

Fi.30IV
60 PLN
23937

1922 list wartościowy z gdańska do Berlina, na odwrocie stempel odbiorcy.

Fi.55, 77, 91
100 PLN
23938

1922 opaska gazetowa "Danziger Zeitung" wysłana do Szwajcarii, gwarancja pod znaczkami Schüler.

Fi.62, 63, 77
150 PLN
23939

1922 perforacja firmowa UBCL - United Baltic Corporation Limited, znaczek za 10 Mk herb Gdańska (Fi.320.-) duży format poziomy z perforacją firmową, kasowany; dobry stan zachowania.

Fi.82L
Mi.88Y
200 PLN
23940

1922 herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy - seria wydania obiegowego.

Fi.88-93
80 PLN
23941

Fi.88-93
120 PLN
23942

1922 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, znaczek za 1,25 Mk. bez poddruku (Mi.160 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.90 bp
Mi.95 F
320 PLN
23943

1922 wydanie obiegowe, kasownik grzecznościowy.

Fi.94Sa
60 PLN
23944

1922 list polecony z Gdańska do Francji, rzadki na korespondencji znaczek za 5 mk.

Fi.109, 117
350 PLN
23945

1922 wydanie przedrukowe, całostka.

Fi.Cp22
50 PLN
23946

1922 IX wydanie przedrukowe - 3 Mk/ 80 Pf, nadruk przesunięty w dół, usterki karty podstawowej: kreska pionowa pęknięta w dwóch miejscach, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią).

Fi.Cp23
40 PLN
23947

1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 3 (nad grubą linią) i 4, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp23
60 PLN
23948

1922 IX wydanie przedrukowe - 3 Mk/ 80 Pf, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią); karta wadliwie - ukośnie - cięta, na odwrocie minimalne ślady po wklejeniu karty do albumu.

Fi.Cp23
30 PLN
23949

1922 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp23
30 PLN
23950

1922 wydanie przedrukowe - herb Gdańska (format duży - poziomy), znaczek urzędowy za 5 Mk z leżącym znakiem wodnym, oryginalnie kasowany (Fi.380.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.U21L
Mi.D21Y
320 PLN
23951

1922 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze liliowo czerwonym.

Fi.U23
Mi.23a
20 PLN
23952

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem.

Fi.U24
60 PLN
23953

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i rozmazanym drukiem znaczka.

Fi.U28
60 PLN
23954

1922 wydanie przedrukowe, znaczek z pustopolem na górnym marginesie.

Fi.U33L
150 PLN
23955

1922 znaczek urzędowy z silnym abklaczem.

Fi.U34S
40 PLN
23956

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 40 Pf. z ładnym niekatalogowanymi błędami "przerwany ogonek lewego lwa" i "wyrwany wyrwany włos z grzywy prawego lwa", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.30 B
Mi.29
400 PLN
23957

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, najpierw unieważniony przez kreślenie, a następnie skasowany (praktyka spotykana przy pobieraniu dopłaty) znaczek za 30 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-, Mi.-.-), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.34 B5
Mi.33 PFVII
340 PLN
23958

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 40 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-), w Michlu jeszcze niekatalogowany, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35 B5
Mi.34PFVII
340 PLN
23959

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 40 Pf. z błędem "krótkie I w EINZUZIEHEN" (Fi.380.-), w michlu jeszcze niekatalogowany, poza widocznym na skanie sklejonym lekkim naddarciem u góry po prawej ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35 B8
Mi.34 PF
180 PLN
23960

1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 50 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-, Mi.-.-), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36 B5
Mi.35PF
400 PLN
23961

1923 SIMONSDORF (FREIE STADT DANZIG) - Szymankowo, znaczek za 20 Mk herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy z oryginalnego obiegu, skasowany 7.4 ładnie odciśniętym datownikiem; znaczek pionowo złamany; gwarancja Krawczyk.

Fi.105
Mi.111
40 PLN
23962

1923 Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, rzadka makulatura znaczka za 20 Mk. z rozległymi zalaniami rysunku znaczka, sam znaczek i guma zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie MK Schmutz.

Fi.105 MK
Mi.111
100 PLN
23963

1923 kartka z Gdańska do Włoch, opłata według taryfy inflacyjnej obowiązującej przez trzy miesiące.

Fi.108, 109, 110, 11
80 PLN
23964

1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony wysłany 22.2 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy.

Fi.109, 110
Mi.126, 127
60 PLN
23965

1923 list z Gdańska do Flöha.

Fi.110
50 PLN
23966

1923 Herb Gdańska - format mały pionowy, znaczek za 50 Mk. ze znakiem wodnym w położeniu leżącym, bardzo rzadki z pełnym pustopolem na górze, (Mi.-.-), piękny stan zachowania.

Fi.110L Pp
Mi.127Y L
600 PLN
23967

1923 list wartościowy z Gdańska do Auerbach, koperta przycięta z boku, prawdopodobnie brak części frankatury, same znaczki wartość Fischer 1.400 zł.

Fi.117
600 PLN
23968

1923 Herb Gdańska - format duży poziomy, seria czysta w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.89.-).

Fi.120-23 + 141-43
Mi.119-22 + 147-49
70 PLN
23969

1923 GROSSZÜNDER (Danziger Niederung) - Cędry Wielkie, znaczek za 25 Mk lotniczy (samolot nad miastem) z oryginalnego obiegu, skasowany 21.7 czytelnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.124
Mi.133
80 PLN
23970

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z poz. 8 z usterką "przerwa pod prawym R w MARK".

Fi.126
40 PLN
23971

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 300 Mk. z błędem na poz.42 "ogonki gronostaja", kasowany grzecznościowo (Mi.20 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.129 B1
Mi.130II
40 PLN
23972

1923 Herb Gdańska - format mały poziomy, znaczek za 3000 Mk. bez poddruku (Fi.360.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.140 bp
Mi.146F
320 PLN
23973

1923 GÜTTLAND - Koźliny, znaczek za 10.000 Mk herb Gdańska (duży format poziomy) z oryginalnego obiegu, skasowany 9.8 ładnie odciśniętym datownikiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.141
Mi.147
100 PLN
23974

1923 list polecony z Gdańska do Flöha, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.143
160 PLN
23975

1923 sześcioblok z błędem w postaci "gwoździa" na marginesie między znaczkami, wyblakły druk znaczków.

Fi.146
150 PLN