Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
120 |
1840 obwoluta listu z Zirke (Sieraków) do Birnbaum (Miedzychód). | |
| 50 PLN | |
121 |
1841 kompletny składany list z Gdańska do Francji, stemple tranzytowe i odbiorczy na odwrocie. | |
| 100 PLN | |
122 |
1850 Kopyczyńce, znaczek pierwszego wydania Austrii z 1850 roku unieważniony w Kopyczyńcach. | Fi.5 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
123 |
| 40 PLN | |
124 |
| 100 PLN | |
125 |
1850 WSCHOWA, pruski znaczek za 1 Sgr I wydania z 1850 roku, unieważniony kasownikiem numerowym 427 - Wschowa (Fraustadt), bardzo dobry stan zachowania. | Mi.2 |
| 60 PLN | |
126 |
1850 TARNÓW, austriacki znaczek za 3 kr I wydania z 1850 roku z błędem "dolna ramka przerwana pod literami KR", skasowany polskim datownikiem dwuobrączkowym z ozdobnikiem w Tarnowie; dobry stan zachowania (znaczek poziomo zgięty, mniejszy margines u góry). | Mi.3 |
| 200 PLN | |
127 |
1850 WROCŁAW, pruski znaczek za 2 Sgr I wydania z 1850 roku, unieważniony kasownikiem numerowym 183 - Wrocław (Breslau), bardzo dobry stan zachowania (górny margines minimalnie mniejszy). | Mi.3 |
| 50 PLN | |
128 |
1850 Chrzanów, znaczek pierwszego wydania Austrii z 1850 roku na wycinku unieważniony w Chrzanowie. | Mi.3 |
| 60 PLN | |
129 |
1850 Nowy Sącz, obwoluta listu z Nowego Sącza do Lwowa opłacona znaczkami pierwszego wydania Austrii z 1850 roku; znaczek za 6 Kreuzer na odwrocie i trzy znaczki za 9 Kreutzer na froncie, jeden znaczek przycięty nod dołu, jedne cięty wraz z fragmentem obrazka sąsiedniego znaczka, piękna rzadka frankatura. | Mi.4, 5 |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
130 |
1851 kompletny składany list polecony z Gleiwitz (Gliwice) do Beuthen (Bytomia), znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 494. | Mi.2, 3 |
| 400 PLN | |
131 |
1851 składany pocztowy druk z Borek, znaczki unieważnione pruskim stempel numerowym nr 158. | Mi.2, 4 |
| 600 PLN | |
132 |
1852 Brody, kompletny składany list z Brodów do Austrii opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple odbiorcze. | Mi.5 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
133 |
1852 Stanisławów, kompletny składany list z Stanisławowa do Nowego Sącza opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku. | Mi.5 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
134 |
| 300 PLN | |
135 |
1854 kompletny składany list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku. | Mi.4 |
| 180 PLN | |
136 |
1856 Limanowa, kompletny składany list z Limanowej do Tarnowa opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku. | Mi.3 |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
137 |
1856 Bielsko, składany list z Bielska do Austrii opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple odbiorcze. | Mi.4 |
| 200 PLN | |
138 |
1857 Nowy Sącz, list z Nowego Sącza do Niska opłacony znaczkiem pierwszego wydania Austrii z 1850 roku, na odwrocie stemple tranzytowe i rzadki kasownik odbiorczy z Niska. | Mi.4 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
139 |
1857 kartka z Kołomyi na Węgry. | |
| 40 PLN | |
140 |
1858 Wieliczka, znaczek wydania Austrii z 1858 roku na wycinku unieważniony w Wieliczce. | Fi.15 |
| 40 PLN | |
141 |
1858 list z Wrocławia do Reichenbach (Dzierżoniów). | Mi.10 |
| 70 PLN | |
142 |
1858 list z Krakowa do Eisenberg, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.15 |
| 50 PLN | |
143 |
1858 SZCZAKOWA, austriacki znaczek za 15 kr II wydania z 1858 roku skasowany polskim datownikiem jednoobrączkowym w Szczakowej; dobry stan zachowania (słabsze ząbki). | Mi.15II |
| 80 PLN | |
144 |
1858 Lwów, obwoluta składanego listu z Lwowa do Czech opłacony znaczkiem wydania z 1858 roku. | Mi.15II |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
145 |
1858 kompletny składany list polecony z Bromberg (Bydgoszcz) do Sagan (Żagań). | |
| 30 PLN | |
146 |
1859 około, pruska całostka (koperta) za 1 Sgr wydania z 1859 roku dofrankowana znaczkiem za 3S gr wydania z 1857 roku jako przesyłka tzw. "obciążona" paczką, nadana 29.7 w Kandrzin (Kędzierzyn Koźle) do Wrocławia, na froncie nalepka "Aus Kandrzin" z numerem przesyłki 252 i odbiorczy stempel "BRESLAU PACKK:" z 30.7 odciśnięty również na odwrocie, stempelki nadejścia. | Mi.U17A + 12 |
| 500 PLN | |
147 |
1860 Krynica, kompletny składany list z Krynicy do Nowego Sącza opłacony znaczkiem wydania z 1858 roku. | Mi.13 |
| 120 PLN | |
148 |
1860 list z Krakowa do Nowego Sącza opłacony austriackim znaczkiem wydania z 1860 roku. | Mi.21 |
| 100 PLN | |
149 |
1860 (?) obwoluta składanego listu z Stargardu do Szczecina. | |
| 200 PLN | |
150 |
1861 obwoluta listu z Zirke (Sieraków Wielkopolski) do Poznani opłacony dwoma znaczkami za 1/2 Silbergroschen wydania z 1859 roku, na odwrocie stemple odbiorcze, bardzo dobry stan zachowania.. | Mi.13a |
| 1 600 PLN | |
151 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
152 |
| 50 PLN | |
153 |
1861 list w kopercie poczty pruskiej ze Świdwina (Schivelbein) nadany w ambulansie na trasie Cöslin (Koszalin) Berlin, rzadki trzyrzędowy stempel kolejowy, odręczna adnotacja miejsca nadania listu. | |
| 200 PLN | |
154 |
1862 list towarzyszący paczce z Rosenberg (Susz) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na odwrocie numer paczki. | Fi.16, U13A |
| 400 PLN | |
155 |
1863 list z Krakowa do Wiednia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
156 |
1864 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr wydania z 1861 użyty jako opłata druku skasowany dwuwierszowym stemplem Pilzno 4.MAR, rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa (Fi.1375.-); dobry stan zachowania. | Mi.23 |
| 500 PLN | |
157 |
1865 list towarzyszący paczce z Deutsch Eylau (Iława) do Königsberg (Królewiec), stempel pomocniczy z Królewca "Packkammer", na froncie numer paczki. | Mi.18b, U26a |
| 200 PLN | |
158 |
1865 Rozwadów, obwoluta listu poleconego z Rozwadowa do Tarnowa opłacona znaczkami wydania z 1863 roku, na odwrocie znaczek za 10 koron rozdarty przy otwieraniu listu. | Mi.27, 28 |
| 126 PLN SPRZEDANY | |
159 |
1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15/6 z Krakowa do Wiednia; na odwrocie stemple odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U35 |
| 100 PLN | |