Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1069 |
1920 czysty formularz polskiej poczty polowej z okresu wojny polsko-bolszewickiej. | |
| 50 PLN | |
1070 |
1920 list wartościowy z Berlina nadany 30.10.20 do Wrocławia z okresu Plebiscytów i WALK O GRANICE II RZECZYPOSPOLITEJ , pieczęcie lakowe niemieckiej delegacji do ustalenia granicy z Polską "KOMMISION zur FESTSETZUNG der DEUTSCH - POLNISCHEN GRENZE / DEUTSCHE DELEGATION". | |
| 4 500 PLN | |
1071 |
1920 list polecony z Intendentury 11. Dywizji Piechoty do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, stempel polecenia "POCZTA POLOWA/ R Nº 30" w ramce, datownik "POCZTA POLOWA Nº30" z wyróżnikiem c, dwuwierszowa pieczęć formacyjna "Intendentura 11 Dywizji Piechoty", stemple odbiorcze "KANC. GŁÓWNA / M.S. WOJSK. / 21.III.POPOŁ / OTRZYMANO" i analogiczny z dopiskiem "DORĘCZONO". | |
| 180 PLN | |
1072 |
1920 urzędowa kartka polowa wysłana ze szpitala wojskowego we Lwowie do Rzeszowa opłacona znaczkiem urzędowym. | |
| 300 PLN | |
1073 |
1920 kartka z Polskiego Czerwonego Krzyża do dowództwa żandarmerii w Warszawie. | |
| 40 PLN | |
1074 |
1920 wojna polsko-sowiecka, front ukraiński, widokówka od żołnierza 9 pułku ułanów datowana "Mp 10/I 20" wysłana 17-I-20 za pośrednictwem poczty polowej 56 do Łodzi, dwuobrączkowy datownik nadawczy FRONTOWA POCZTA POLOWA No56, pieczęć formacyjna "9 PUŁK UŁANÓW 1 szwadron", w podręczniku J.Manterysa "Poczty Polowe 1918-1922" jako datę wprowadzenia stempla podano 29.4.1920 tu użyty 3 miesiące wcześniej!
| 400 PLN | |
1075 |
1920 kartka nadana z poczty polowej nr 28 do Szwajcarii, datownik poczty polowej i stempel formacyjny "Pluton telegraf. 12 Bryg. piechoty", stempel warszawskiej cenzury wojskowej "Wr.1" w okręgu, szwajcarski znaczek dopłaty, ciekawa i rzadka destynacja z poczty polowej. | |
| 200 PLN | |
1076 |
1921 list z Głównej Stacji Zbornej w Lublinie Obóz Południowy wysłana do Powiatowej Komendy Uzupełnień w Dubnie, prawdopodobnie ze względu na działania wojenne zwrócona do nadawcy, na odwrocie słabo odbity fragment stempla Poczty Polowej, stempelek "POUFNE". | Fi.U5 |
| 400 PLN | |
1077 |
1921 wojna polsko-sowiecka, pokwitowanie na list polecony wysłany 16.I z poczty etapowej 204 na pocztę polową 53, formularz o sygnaturze "M.P.i T. 11.XI.19. 5 000 000"; niecodzienny walor. | |
| 150 PLN | |
1078 |
1921 polecona kartka z frontowej poczty polowej nr 23 8.VIII.21 do 23 p.p. | |
| 180 PLN | |
1079 |
1921 Poczty obce w Małopolsce Wschodniej - znaczki Ukrainy z maszynowym nadrukiem: "Orzeł + nowa wartość (w groszach)" w kolorach czarnym, fioletowym i czerwonym; kompletna seria na kopercie unieważniona datownikiem "BEKAHALOSK POL. KORP." z datą 6.9.19; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | |
| 250 PLN | |
1080 |
1921 wojna polsko-sowiecka, list do Warszawy wysłany za pośrednictwem poczty polowej 53, datownik nadawczy "FRONTOWA POCZTA POLOWA No 53" z wyróżnikiem "a"; czerwona dwuobrączkowa pieczęć formacyjna "II-gi Baon 36-go pułku piechoty", na odwrocie datownik odbiorczy z 20.3; walor w dobrym stanie zachowania. Kapelanem 36 pułku piechoty był ks.Ignacy Skorupka, który wraz z żołnierzami jednostki brał udział w bitwie pod Ossowem w kulminacyjnym momencie Bitwy Warszawskiej - poległ 14.VIII.20 na polu chwały. | |
| 400 PLN | |
1081 |
1921 polecona kartka nadana 14.10.21 z poczty polowej nr 23 do dowództwa 86 pułku piechoty. | |
| 240 PLN | |
1082 |
1921 kartka poczty polowej (ręczny dopisek) z Poznania do Grodna, pieczęć listowa szpitala wojskowego w Poznaniu, widokówka z dworcem w Poznaniu. | |
| 300 PLN | |
1083 |
1921 polecona kartka wysłana frontowej poczty polowej nr 23 do dowództwa Ochotniczej Legii Kobiet, dziurki po archiwizacji. Ochotnicza Legia Kobiet (OLK) powstała w grudniu 1918 we Lwowie. Była to pierwsza ścisłe wojskowa, skoszarowana i uzbrojona kobieca jednostka liniowa w historii Polski. | |
| 250 PLN | |
1084 |
1922 kartka wysłana z poczty polowej nr 32 16.X.22 do Lwowa, stempel cenzury wojskowej "CENZUROWANE / komp. sztab. 12 Dyw. p.". | |
| 140 PLN | |
1085 |
1923 protokół zaliczenia okresu służby w armii austriackiej do wysługi lat w Wojsku Polskim, dokument z dekoracyjną pieczęcią Dowództwa Okręgu Korpusu X w Przemyślu. | |
| 50 PLN | |
1086 |
1938 broszura autorstwa Jana Dudzińskiego "Poczta polowa Legionów", 23 strony, ilustracje. | |
| 180 PLN | |
1087 |
2023 książka Przemysława Przybka "Powstanie Wielkopolskie 1918 - 1920 w korespondencji wojennej", 144 stron, kolorowe ilustracje. | |
| 140 PLN | |
4565 |
1941 seria znaczków radzieckich dla obszarów okupowanych w Iranie. | |
| 1 000 PLN | |