Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
989 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania na wycinku, gwarancja. | Fi.9 |
| 30 PLN | |
990 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja. | Fi.10 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
991 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania przedrukowego, dobry stan zachowania, fotoatest Drzewiecki. | Fi.11 |
| 1 750 PLN | |
992 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Walocha. | Fi.12-5A |
| 130 PLN | |
993 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pełna seria w tym najdroższa i najrzadsza 1 rublówka ząbkowana w doskonałym stanie, gwarancja Rachmanow. | Fi.12-5B |
| 1 980 PLN SPRZEDANY | |
994 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, pięknie kasowana na wycinkach, | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 150 PLN | |
995 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce, gwarancja Gryżewski (2), Falkowski(1), gwarancja (1). | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 80 PLN | |
996 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana (Fi.2150.-), kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 2 200 PLN | |
997 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski. | Fi.12A, B |
| 30 PLN | |
998 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.12B |
| 20 PLN | |
999 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski. | Fi.13A, B |
| 150 PLN | |
1000 |
| 25 PLN | |
1001 |
| 120 PLN | |
1002 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego. | Fi.13b |
| 100 PLN | |
1003 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pozioma parka ciętych znaczków za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym z międzypolem pomiędzy znaczkami , unieważnionych kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP. (Fi.200.-), na wycinku. | Fi.13bA Mi.13B |
| 180 PLN | |
1004 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja Gryżewski. | Fi.14A |
| 15 PLN | |
1005 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dwie parki ząbkowanych znaczków za 50 kop. pozioma i pionowa, obie z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.640.-), piękny stan zachowania, gwarancja Miszczak. | Fi.14B Mi.14A |
| 600 PLN | |
1006 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja. | Fi.14B |
| 20 PLN | |
1007 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków stemplowanych II wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.15A |
| 80 PLN | |
1008 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja. | Fi.15A |
| 20 PLN | |
1009 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja. | Fi.15B |
| 800 PLN | |
1010 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.250.-). | Fi.Cp2 |
| 200 PLN | |
1011 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego za 10/3 kop. | Fi.Cp2 |
| 250 PLN | |
1012 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka. | Fi.Cp2 |
| 120 PLN | |
1013 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.250.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 180 PLN | |
1014 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
1015 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop, niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1600.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs2 (Cs3) |
| 1 400 PLN | |
1016 |
1918 widokówka wysłana 20.7 z Warszawy jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny. | |
| 30 PLN | |
1017 |
1918 przesyłka ze szpitala Franciszka Józefa I w Pilznie, oznaczona MILITÄRPFLEGE, wysłana 19.III do Krakowa; ciekawy stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |
1018 |
1918 widokówka wysłana 13.9 ze szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej do Grudziądza, skreślenia cenzury - rzadki przypadek tak wyraźnej ingerencji cenzury w treść korespondencji, listowa pieczęć formacyjna. | |
| 40 PLN | |
1019 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka z Clermot-Ferrand wysłana 11.VIII za pośrednictwem amerykańskiej poczty polowej do Stanów Zjednoczonych; stempelek cenzury. | |
| 120 PLN | |
1020 |
1918 list (dekoracyjna koperta) z niemieckiego obozu jenieckiego Strzałkowo wysłany 2.IV przez jeńca francuskiego do kraju; stempelki cenzur, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
1021 |
1918 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 18.I za pośrednictwem poczty polowej 378 (rzadsza odmiana datownika z wyróżnikiem "b") do Warszawy; pieczęć formacyjna "3 P.P.POLSK.KORP.POSIŁK" (Berek P376), stempelek cenzury (Berek C51), "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 200 PLN | |
1022 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, widokówka wysłana 4.III z Końskich do obozu, stempelek cenzury niemieckiej "GEPRÜFT POST. ÜB.-ST. 1."; adresat po kryzysie przysięgowym 9.VII.1917 został osadzony w obozie Szczypiorno, a następnie przeniesiony do Łomży; walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek narożnika); gwarancja Schmutz. | |
| 400 PLN | |
1023 |
1918 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, przepustka wystawiona 28.XII na nazwisko sierżanta Jerzego Ossolińskiego przez "Komendę Warstatów i Składów Technicznych Wojska Polskiego we Lwowie", pieczęci: nagłówkowa i okrągła; niecodzienny, bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania (kartka złożona poziomo i pionowo. | |
| 500 PLN | |
1024 |
1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 5.IV na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi.od 1000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | |
| 1 000 PLN | |
1025 |
1918 POCZĄTKI POCZT WOJSKOWYCH W NIEPODLEGŁEJ POLSCE, karta pocztowa Euzebiusza Karola Jaremy, bohatera polsko-ukraińskich walk o Lwów, Poczta Polowa Dowództwa Wojsk Polskich na Galicję Wschodnią - najwcześniejsza znana przesyłka z okresu walk we Lwowie - widokówka datowana "3.XII Lwów" wysłana do do mamy zamieszkałej w miejscowości Sobolów poczta Bochnia; pieczęć formacyjna z orłem "Dowództwo 15 Kompanii 4.p.p. WOJSK POLSKICH"; datownik odbiorczy Bochnia z 7.XII; gwarancja Schmutz.
| 3 200 PLN | |
1026 |
1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU". | |
| 200 PLN | |
1027 |
1918 list nadany z poczty polowej nr 15 z 21 pułku piechoty grupy gen. B. Babiańskiego do Łodzi, stempel poczty polowej i stempel nadawczy dowództwa batalionu, ręczna adnotacja o cenzurze, na odwrocie stempel odbiorczy z Łodzi z datą 4.05.18. | |
| 500 PLN | |
1028 |
1918-22 książka autorstwa Janusza Manterysa "Poczty polowe 1918 - 1922", 212 stron, katalog i wycena wszystkich znanych stempli, ilustracje, wspaniałe opracowanie i wydanie. | |
| 190 PLN | |