Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7397

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
7398

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
7399

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
7400

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
7401

Fi.428B1
Mi.471
35 PLN
7402

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
20 PLN
7403

Fi.429A
Mi.463B
40 PLN
7404

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
35 PLN
7405

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
7406

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
7407

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
35 PLN
7408

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
7409

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
7410

Fi.429B MK
Mi.463A
85 PLN
7411

1947 kultura polska, makulaturowa parka z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.429MK
Mi.463A
90 PLN
7412

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.430A
Mi.464B
30 PLN
7413

Fi.430A MK
Mi.464B
90 PLN
7414

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
7415

Fi.430B
Mi.464A
50 PLN
7416

1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.430B MK1
Mi.464A
120 PLN
7417

1947 Kultura Polska (II) - 3 zł nieząbkowane (Fryderyk Chopin), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.431A
Mi.465B
120 PLN
7418

Fi.431B MK
Mi.465A
300 PLN
7419

1947 kultura polska, blok legitymacyjny znaczka w barwie ciemnozielonej na jasnym tle, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

Fi.431daA
Mi.465B
90 PLN
7420

1947 firmowy list polecony z Knyszyna 18.IX.47 do Warszawy.

Fi.432, 434B
22 PLN
7421

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.3.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.432A
Mi.466B
100 PLN
7422

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN
7423

1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii.

Fi.432B, 434B
Mi.466A, 468A
10 PLN
7424

Fi.433B
Mi.467A
45 PLN
7425

Fi.433B
Mi.467A
60 PLN
7426

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
7427

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok unikalnych prób znaczka za 10 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.IV - oznaczenie znajduje się za 10 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 24.VII.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na górnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-); te właśnie próby (z Mickiewiczem) opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42 i w ślad za tą publikacją wszystkie zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; ta oferowana (z M.Curie Skłodowską) należy do najrzadszych - dotąd nieopisanych i jeszcze nieskatalogowanych, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.434 P
Mi.468
26 000 PLN
7428

Fi.434A MK
250 PLN
7429

Fi.435A
Mi.469B
65 PLN
7430

Fi.435A
Mi.469B
65 PLN
7431

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o ostrym rysunku drukowana z walca N.2.W.V - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.16000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
14 000 PLN
7432

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, czworoblok unikalnych prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarawofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.IV ostrym kontrastowym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować - znane tylko w pojedynczych egzemplarzach; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej skatalogowane - z pierwszego skatalogowano trzy, z drugiego dziewięć - znaczka za 3 zł. z walca W.II, znaczka za 10 zł. z walca W.II i znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII; próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych (Fi.32000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P4
Mi.470
26 000 PLN
7433

1947 Kultura Polska, znaczek z fragmentem numeru walca na dolnym marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
40 PLN
7434

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, 20 zł nieząbkowany znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.XII. - z którego wydrukowano tylko 4020 arkuszy - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, doskonały stan zachowania.

Fi.436A
Mi.470B
600 PLN
7435

1947 świat pracy, narożny czworoblok.

Fi.437
Mi.472
40 PLN
7436

1947 list ekspresowy z Łodzi do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.437, 442b
60 PLN