Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7357

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym częściowo na sąsiedni znaczek.

Fi.417MK1
Mi.452
30 PLN
7358

1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, parka wzorcowych odbitek kontrolnych.

Fi.417ok
Mi.452
600 PLN
7359

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.418
Mi.454
150 PLN
7360

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454
25 PLN
7361

1947 wydanie przedrukowe, pionowa marginesowa parka ciętych znaczków za 5/6 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.418 nz
Mi.454 U
350 PLN
7362

1947 wydanie przedrukowe, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, gwarancja Walocha.

Fi.418MK1
Mi.454
150 PLN
7363

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi. 25000,- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, po aukcji będzie możliwe zakupienie parki znaczków z tego czworobloku, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
90 000 PLN
7364

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.454U
200 PLN
7365

1947 wydanie przedrukowe, cięty czworoblok, gwarancja Perzyński.

Fi.418nz
Mi.454U
800 PLN
7366

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty, gwarancja eksperta PZF.

Fi.418nz
Mi.454U
180 PLN
7367

Fi.418nz
Mi.454U
200 PLN
7368

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
7369

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
7370

Fi.419
Mi.453
70 PLN
7371

1947 Emil Zegadłowicz, znaczek o ząbkowaniu ZL10¾ z błędem na poz.46 "kropka nad lasem"; czyste bardzo dobry stan zachowania gwarancja i opis.

Fi.419 B1
Mi.453
60 PLN
7372

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
7373

Fi.420B MK
Mi.455A
20 PLN
7374

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja Wysocki.

Fi.420B MK1
Mi.455A
60 PLN
7375

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
7376

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
35 PLN
7377

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
7378

1947 kultura polska, pasek marginesowy.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
7379

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
7380

1947 Kultura polska (I) - Brat Albert (Adam Chmielowski), 2 zł znaczek z górnym marginesem z przesuniętą perforacją pionową wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.421B B
Mi.456A
60 PLN
7381

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), znaczek z błędem "półksiężyc" na poz.40; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.421B B1
Mi.456A
80 PLN
7382

Fi.422A
25 PLN
7383

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
7384

1947 kultura polska, parka znaczków bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.422B MK1
Mi.457A
120 PLN
7385

1947 kultura polska, czworoblok bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja Wysocki.

Fi.422B MK1
Mi.457A
180 PLN
7386

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
7387

Fi.423A
30 PLN
7388

1947 kultura polska, list polecony z Rokitna Wielkopolskiego nadany 19.5.48 do Lubartowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem, gwarancja.

Fi.423A (zp)
200 PLN
7389

1947 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.423A, 426A
Mi.458B, 461B
35 PLN
7390

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
7391

1947 Kultura Polska (I) - 5 zł nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz), legitymacyjna parka pionowa z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423B
Mi.458A
100 PLN
7392

Fi.423B
Mi.458A
25 PLN
7393

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
7394

Fi.424A
30 PLN
7395

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.426B
Mi.461A
40 PLN
7396

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN