Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
50142 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy na osobnej kopercie skasowany stemplami okolicznościowymi V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 400 PLN | |
50143 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura - blok czysty bez gumy. | Fi.bl.4 |
| 50 PLN | |
50144 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, bardzo rzadka w tak dużym formacie - 1/4 sektora drukarskiego, z widocznym na górze odbiciem krawędzi formy, piękny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.bl.4 nz MK |
| 800 PLN | |
50145 |
| 850 PLN | |
50146 |
| 600 PLN | |
50147 |
1937 WILEŃSZCZYZNA - WILNO 6 - "Za zwrotnem poświadczeniem odbioru/ Sprawa Karna opłata poczt. kredytowana", list miejscowy z Sądu Okręgowego wysłany 21.VI z urzędu Wilno 6, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | |
| 60 PLN | |
50148 |
1937 list z przychodni przeciwgruźliczej Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku, stempel opłaty gotówkowej. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
50149 |
1937 widokówka ze stemplem skrzynki pocztowej w Pustelni w Pieninach. | |
| 50 PLN | |
50150 |
1938 zeszycik znaczkowy wydania ogólnokrajowego - zawierający znaczki 4x294, 4x295, 4x303, 4x298I - na okładce czubek błyskawicy położony przed literą P wyrazu "Poczta"; idealny stan zachowania; gwarancja Petriuk. | Fi.5a |
| 600 PLN | |
50151 |
1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie. | Fi.226 |
| 30 PLN | |
50152 |
1938 list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej. | Fi.269 Mi.310 |
| 100 PLN | |
50153 |
1938 list z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie do Lwowa. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
50154 |
1938 stempel agencji pocztowej na transatlantyku M/S "Batory" i stempel rejsu inauguracyjnego Triest - Gdynia. | Fi.280 |
| 300 PLN | |
50155 |
1938 list polecony z Bydgoszczy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.283, 284, 288 |
| 80 PLN | |
50156 |
1938 znaczek z perforacją firmową "HF" (monogram) — Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie - suszarnia cykorii, hurtowy skład i przedstawicielstwo w Inowrocławiu, znaczek z użyty w urzędzie Inowrocławiu. | Fi.284 |
| 25 PLN | |
50157 |
1938 list z Rudnika koło Wielunia do Niemiec. | Fi.284, 285 Mi.305, 306 |
| 20 PLN | |
50158 |
1938 lotniczy list polecony z Warszawy do Izraela, list nadano w kolekturze J. Wolanów Warszawa 43, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.284, 285, 288, 29 |
| 80 PLN | |
50159 |
1938 perforacja firmowa OL — prawdopodobnie Otton Liphardt — sprzedaż agenturowo-komisowa taśm DMC, przędzy, nici, lnu i wyrobów gumowych (adres telegraficzny OLIPHARDT), Warszawa, ul.Długa 42, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany w październiku w Warszawie; dobry stan zachowania.. | Fi.284I Mi.305II |
| 50 PLN | |
50160 |
1938 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.286, 295 Mi.307, 316 |
| 120 PLN | |
50161 |
1938 list z Krakowa do Niemiec, okolicznościowy wirnik "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" z Krakowa. | Fi.288 Mi.309 |
| 30 PLN | |
50162 |
1938 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.289 |
| 80 PLN | |
50163 |
1938 list polecony z Bielska do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.289, 304 |
| 80 PLN | |
50164 |
1938 "REZYDENCJA PREZYDENTA R.P." Spała, czytelna odbitka bardzo rzadkiego stempla okolicznościowego (Myślicki stopień rzadkości C) na widokówce wysłanej 20.VIII do Krakowa, według katalogu Myślickiego datownik stosowano w okresie VII-VIII.1939 - tu odbitka z 1938 roku!!! zwraca uwagę fragment tekstu dotyczący adresu nadawcy przesyłki: ""po najrozmaitszych przejazdach i zmianach pobytu, siedzę obecnie ostatni dzień w Spale i wyjeżdżam do Torunia, gdzie oczywiście oczekuję na Wasz list (1 Batalion balonowy)."; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 020). | Fi.294 Mi.315 |
| 600 PLN | |
50165 |
1938 miejscowy list ze Lwowa, stempel okolicznościowy "Semper Fidelis". | Fi.294 Mi.315 |
| 25 PLN | |
50166 |
1938 "I POLSKI LOT STRATOSFERYCZNY ZAKOPANE DOLINA CHOCHOŁOWSKA" Zakopane 1, znaczek na karcie skasowany stemplem okolicznościowym na karcie wysłanej 8.X do Warszawy (Myślicki 38 031). | Fi.294 Mi.315 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
50167 |
1938 kasownik okolicznościowy "KIELCE "LEGIONOM" / 2X 1938 / ODSŁONIĘCIE POMNIKA". | Fi.294 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
50168 |
1938 dowód przyjęcia prenumeraty na czasopisma Mrocza k. Bydgoszczy. | Fi.294 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
50169 |
1938 I Lwowskie Zawody Balonowe, stempel okolicznościowy z okazji Krajowej Wystawy Lotniczej. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
50170 |
1938 kartka nadana z agencji pocztowej na Kasprowym Wierchu. | Fi.294 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
50171 |
1938 "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914-1919 PAKOSŁAW-KRECHOWCE BOBRUJSK-KANIÓW-MURMAŃ JAZŁOWIEC-TAJGA" Warszawa 1, kasownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Przemyśla. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
50172 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Bystrzycy nad Olzą adresowana do Radomia, stempel czeskiego urzędu pocztowego. | Fi.294 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
50173 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo w Orłowej nad Olzą, dodatkowo stempel propagandowy "10.X.38 "Zagłębie węglowe"/ własnością POLSKI" (Myślicki 38 250), stempel czeskiego urzędu pocztowego w Orłowej. | Fi.294 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
50174 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim i czechosłowackim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C). | Fi.294 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
50175 |
1938 stempel okolicznościowy z Warszawy "WESOŁYCH ŚWIĄT". | Fi.294, 297 |
| 20 PLN | |
50176 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana datownikiem polskim Morawka, odbitka trójkątnego stempla propagandowego "MORAWKA (ZAOLZIE) OD 16.XI-9.XII.1938r. w granicach Rzeczypospolitej Polskiej" (Myślicki 38 259 - stopień rzadkości C). | Fi.294-6 |
| 120 PLN | |
50177 |
1938 firmowa przesyłka z Łodzi do Niemiec w specjalnej kopercie z napisem "Wzory bez wartości" opłacona według rzadkiej taryfy pocztowe za wzory bez wartości, rzadkie i ciekawe. | Fi.295 |
| 300 PLN | |
50178 |
1938 list z Katowic do Warszawy, stempel Koła 75. Pułku Piechoty Strzelców Bytomskich. | Fi.295, 296 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
50179 |
1938 list polecony z Warszawy do Szwecji, nalepka kontroli dewizowej. | Fi.295, 305 Mi.316, 326 |
| 80 PLN | |
50180 |
1938 "GNIEZNO ZAPRASZA", datownik okolicznościowy z widokiem archikatedry na dofrankowanej całostce wysłanej 8.VI do Warszawy, dodatkowy odciśnięty na karcie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, temat - ARCHITEKTURA (Myślicki 38 002). | Fi.295, Cp72 Mi.316 |
| 40 PLN | |
50181 |
1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach, unikalne. | Fi.296 |
| 400 PLN | |