Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
50262

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
160 PLN
50263

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
90 PLN
50264

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany obiegowo w Borysławiu.

Fi.bl.7
80 PLN
50265

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w pięknym stanie zachowania.

Fi.bl.7
160 PLN
50266

1938 list polecony z Łodzi do Niemiec, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.bl.7, 332
140 PLN
SPRZEDANY
50267

1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.297
200 PLN
50268

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


30 PLN
50269

1938 list z Poznania do Pszczyny opłacony gotówką, wirnik propagandowy poczty z Poznania.


30 PLN
50270

1938 wirnik propagandowy "MŁODZIEŻ NA SZYBOWCE / LOPP", komplet trzech kopert z odbitką wirnika z trzech urzędów pocztowych gdzie stosowano ten wirnik, bardzo rzadkie.


1 800 PLN
50271

1938 Zaolzie, 9 całości pocztowych z ostemplowaniami polskimi po zajęciu Zaolzia przez Polskę; dwa obiegowe z Pietwałdu i Karwiny, oraz stemplowane grzecznościowo z Bogumina, Cieszyna, Jaworzyny Spiskiej, Karwiny, Lutyni i Poręby koło Orłowa.


400 PLN
50272

1938 zwrotne poświadczenie odbioru z Skarżyska Kamiennej.


40 PLN
SPRZEDANY
50273

1939 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Warszawa nr 103.

Fi.280, 314
60 PLN
50274

1939 "1919-1939 XX-LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ" Warszawa 2 LOT, stempel okolicznościowy odciśnięty idealnie 17 VI (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie lotniczej o sygnaturze "P.P.T.T. Nr 310/Poczt. (II-1939 r.)"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 014).

Fi.286I
Mi.297
120 PLN
50275

1939 list polecony z Sanoka do Stanów Zjednoczonych, na froncie zalepka kontroli dewizowej i stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.289
100 PLN
50276

1939 list z Leszna do Niemiec.

Fi.289, 294
Mi.308, 315
15 PLN
50277

1939 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206, stempel z wyróżnikiem b.

Fi.294
60 PLN
50278

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, wycinek z listu z rzadkim stemplem agencji pocztowej utworzonej na czas trwania zawodów w hotelu Samary "Obwodowy Urząd Pocztowo - Telekomunikacyjny / ZAKOPANE 1 / Oddział nadawczy w hotelu "Stamary" / F.I.S. - 1939".

Fi.294
100 PLN
50279

1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia.

Fi.294, 309
Mi.315, 330
35 PLN
50280

1939 kartka firmowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342.

Fi.294, 311
80 PLN
50281

1939 list polecony z Lwowa (urząd telefonów i telegrafów) do Szwajcarii opłacony serią okolicznościową FIS w Zakopanem, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.294, 330-3
150 PLN
50282

1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu.

Fi.295, 296
Mi.316, 317 
10 PLN
50283

1939 kartka o charakterze pamiątkowym z Jaworzyny Spiskiej 1.1.39 ze stemplami propagandowymi "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH" i "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski.", widokówka z Tatr - Mnich nad Morskim Okiem.

Fi.296
180 PLN
50284

1939 list polecony z Krakowa do Nowego Sącza, mieszana frankatura ze znaczkami dla polskiej placówki pocztowej w Gdańsku.

Fi.296, 303, 312, 330, PG 32, 33
70 PLN
50285

1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015).

Fi.296, 311
Mi.317, 332 
100 PLN
50286

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC6, list z Radomia nadany 3.9.39 do Śledziowej Huty, stempel cenzury z Radomia BC nr 6 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.297, 310
500 PLN
50287

1939 list z Łodzi wysłany 18.08. do jednostki wojskowej w Legionowie.

Fi.298
50 PLN
50288

1939 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na froncie stempel kontroli dewizowej Warszawa 7 i stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.305
100 PLN
50289

1939 list polecony z UP Warszawa 7 do Szwajcarii, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.305
150 PLN
50290

1939 list polecony z Białej do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Bytom.

Fi.305
80 PLN
50291

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
50292

1939 "ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH" Warszawa 30, znaczek ostemplowany okolicznościowo 15.I na specjalnej karcie "VI ZJAZD ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ FILATELISTYCZNYCH W POLSCE WARSZAWA, 15 I 1939." z sygnaturą "Z.S.F.(I-1939)500."; stempel przedstawia pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie na tle Dziekanki; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 001).

Fi.310
Mi.331
50 PLN
50293

1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji.

Fi.310
Mi.391
30 PLN
50294

1939 stempel okolicznościowy Wystawy Elektromechanicznej SEP w Katowicach.

Fi.310
60 PLN
50295

1939 miejscowy list z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.310
40 PLN
50296

1939 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "XVII FESTIWAL SIMC / Międzynarodowego Towarzystwa / Muzyki Współczesnej / WARSZAWA - KRAKÓW 14-21.IV.1939".

Fi.310
30 PLN
50297

1939 okupacja sowiecka, polski znaczek unieważniony kasownikiem Huty Stepańskiej z data 9.10.39.

Fi.310
50 PLN
50298

1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki.

Fi.310, 314, Ck10
35 PLN
50299

1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA-STANISŁAWÓW, dofrankowana całostka (Gdynia Dworzec Morski, sygn. X-1937) przesłana 1.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310, Cp72
Mi.331
120 PLN
50300

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC21, kartka nadana z Lublina 2.9.39 do Puław, stempel cenzury z Lublina nr BC21 w kolorze fioletowy z parafką cenzora.

Fi.310, Cp80
800 PLN
50301

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Konedz nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym.

Fi.310, Cp80
450 PLN