Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
50102

1937 list z browaru w Okocimiu na kopercie firmowej do Bochni.

Fi.284
100 PLN
50103

1937 polecony list zleceniowy z Nowego Korczyna do Kielc.

Fi.284, 285
50 PLN
50104

1937 firmowy list polecony z Warszawy Sejm do Francji, stempel kontroli dewizowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.284, 288
120 PLN
50105

1937 lotniczy list polecony z Warszawy do Jugosławii, na froncie stempel kontroli dewizowej Warszawa 14 i stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.284, 291
100 PLN
50106

1937 list z Ostróg do Stanów Zjednoczonych, plamy.

Fi.285, Ck7
15 PLN
50107

1937 polecona kartka pobraniowa z Poznania do Brodnicy.

Fi.286
80 PLN
50108

1937 list polecony z Warszawy 10.VIII.37 do Londynu, stempel kontroli dewizowej.

Fi.286, 288
Mi.307, 309
25 PLN
50109

1937 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie zalepka kontroli dewizowej.

Fi.286, 288
60 PLN
50110

1937 firmowy list polecony z UP Warszawa 13 do Austrii, stempel kontroli dewizowej, koperta złamana w połowie.

Fi.286, 295, 296
60 PLN
50111

1937 list polecony z Bydgoszczy do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.291
100 PLN
50112

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c.

Fi.294
60 PLN
50113

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, widokówka z Żegiestowa Zdrój.

Fi.294
60 PLN
50114

1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska.

Fi.294
40 PLN
50115

1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię".

Fi.294
60 PLN
50116

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na miejscowo adresowanej kopercie.

Fi.294
80 PLN
50117

1937 "15-LECIE WKROCZENIA WOJSKA POLSKIEGO NA ŚLĄSK 20.VI.1922-1937" Piekary Śląskie (Myślicki 37 013), pamiątka filatelistyczna - znaczki: polski, wydania polskiego dla Górnego Śląska i plebiscytowy skasowane 20.VI na kopercie; dobry stan zachowania (koperta z dwoma pionowymi i poziomym zgięciem).

Fi.294, 152, 15
Mi.315, 9, 15
60 PLN
50118

1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski".

Fi.294-6
80 PLN
50119

1937 Wydanie obiegowe - Gdynia Dworzec Morski, rzadka próba znaczka za 10 gr. w kolorze zielonym, na białym papierze, drukowana w małym arkusiku, niegumowana, ząbkowana jak znaczek 12¾:12½ (Fi.3800.-), gwarancja (nieco przebijająca na front znaczka) Łaszkiewicz.

Fi.295 P6
Mi.316
4 000 PLN
50120

1937 widokówka z Wisły do Poznania, ozdobny kasownik "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY".

Fi.296
250 PLN
50121

1937 list z Majdana koło Kolbuszowej do Sierszy Wodnej, stempel opłaty ulgowej "6 PUŁK ARTYLERJI LEKKIEJ / OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. / 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.296
80 PLN
50122

1937 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RADIOWA 30 X - 14 XI" Bydgoszcz 1 (Myślicki 37 035), kasownik okolicznościowy na kartce z Bydgoszczy do Radomia, widokówka z Bydgoszczy.

Fi.296
60 PLN
50123

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na widokówce z widokiem Lublina.

Fi.298
80 PLN
50124

1937 kasownik okolicznościowy z Liskowa z Wystawy Pracy i Kultury Wsi.

Fi.298
30 PLN
50125

1937 list lotniczy z Krynicy do Niemiec, kasownik okolicznościowy z Krynicy z napisem "SIARCZANY ALKALICZNO - ŻELAQZISTE * SEZON CAŁOROCZNY * KRYNICA 1".

Fi.298, Ck9
120 PLN
50126

1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I.

Fi.298I-299
Mi.319-20
10 PLN
50127

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
50 PLN
50128

1937 Edward Śmigły - Rydz, 55 gr frankatura pojedyncza - list polecony wysłany 20.VI.1938 z Wieliczki do Warszawy, datowniki odbiorcze na odwrocie.

Fi.299
Mi.320
20 PLN
50129

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
120 PLN
50130

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
50131

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
50132

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczek z bloku, gwarancja I oznaczenie Walocha.

Fi.301
Mi.322
25 PLN
50133

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, czworoblok makulatury znaczka za 1 zł. - silne przesunięcie ząbkowania w lewo i lekkie obrócenie, katalogowana jest makulatura z przesunięciem ząbkowania w dół i na prawo (Fi.1000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.302 MK(2)
Mi.323
600 PLN
50134

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości.

Fi.Ck8
60 PLN
50135

1937 "WZOROWA KOPERTA HANDLOWA NAZWA I ADRES FIRMY ADRESAT" + "NALEPIAJCIE ZNACZKI W TYM ROGU KOPERTY" Wilno 2 wyróżnik "***", stempel propagandowy na całostce wysłanej -4 VII do miejscowości Mikuliczyn; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 37 109).

Fi.Cp70
40 PLN
50136

1937 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 89.

Fi.Cp76
150 PLN
50137

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
200 PLN
50138

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
400 PLN
50139

Fi.bl.2-4
360 PLN
50140

Fi.bl.2-4
200 PLN
50141

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
1 250 PLN