Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
53158

1945 wydanie łódzkie, list polecony z Gdyni do Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, stempel cenzury wojskowej nr 1086, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
53159

1945 lotniczy list polecony z Strzelna 10.11.45 do Czerwonego Krzyża w Genewie, rzadka podwójna frankatura znaczkiem za 5 zł, stempel cenzury wojskowej nr 1902, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.360
Mi.392
240 PLN
53160

1945 list polecony z Kozienic 26.6.45 do Kielc, prowizoryczny kasownik i erka, na odwrocie stemple z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1745, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 5 zł.

Fi.360
Mi.404
240 PLN
53161

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1265, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.360
250 PLN
53162

1945 wydanie łódzkie, znaczek z podwójna perforacją poziomą, gwarancja i opis Walocha.

Fi.360MK
Mi.392
300 PLN
53163

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.360MK1
300 PLN
53164

1945 wydanie łódzkie, narożny znaczek cięty na papierze y, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.360nz
Mi.392U
400 PLN
53165

1945 wydanie łódzkie, cięty czworoblok na papierze z3.

Fi.360z3nz
Mi.392U
1 200 PLN
53166

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Jungjohann.

Fi.361MK1
Mi.398
450 PLN
53167

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie.

Fi.361MK1
Mi.398
585 PLN
53168

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka w barwie jasnozielonej bez nadruku, gwarancja i opis.

Fi.361P3
Mi.398
200 PLN
53169

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka w barwie zielonej bez nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.361P3
Mi.398
200 PLN
53170

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka bez nadruku, gwarancja Ryblewski.

Fi.361P3
200 PLN
53171

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, komplet odmian kolorów.

Fi.361a, b, c
Mi.398
300 PLN
53172

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze jasnozielonym z błędem "zacięty lewy margines" na poz.16; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.361a B10
Mi.398
100 PLN
53173

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek nieząbkowany, gwarancja i oznaczenie.

Fi.361anz
Mi.398U
4 000 PLN
53174

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w barwie zielonej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.361b
Mi.398
35 PLN
53175

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze zielonym z błędem "zacięty lewy margines" na poz.16; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.361b B10
Mi.398
120 PLN
53176

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, prawie cały arkusz znaczków za 50 gr, w kolorze zielonym; w ostatnim rzędzie znaczki bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem a marginesem (Fi.1300.-); błędy nadruku: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" (Fi.100.-), na poz.15 rzadki - występuje w niewielkiej części nakładu "przesunięta górna belka" (Fi.200.-), dodatkowo błędy na znaczkach podstawowym i marginesie opisane przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999.

Fi.361b MK1, B1, B2
Mi.398
2 200 PLN
53177

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz (bez marginesów) znaczka za 5 zł./50 gr, w kolorze bardzo intensywnie ciemnozielonym z błędami: na poz.8 "odbity fragment czwartej belki"; na poz.16 "zacięty margines" i na poz.21 "gruby łącznik w 5", oraz na poz.18 w znaczku podstawowym "kropka nad głową Kościuszki", całość, dodatkowo pięć górnych rzędów znaczków z przesuniętą w górę perforacją poziomą, ale co bardzo ciekawe dolna perforacja pozioma nie jest przesunięta.

Fi.361c B1, B4, B10
Mi.398
1 400 PLN
53178

1945 151. rocznica powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze ciemnozielonym z błędem "plama nad lewym ramieniem" na poz.24; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.361c B8
Mi.398
105 PLN
53179

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek cięty, ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.361nz
Mi.398U
950 PLN
53180

1945 "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU 16.VI.45" Poznań 1, znaczek na formularzu kartkowym skasowany okolicznościowo (Myślicki 45 002 + 201).

Fi.362
Mi.393
40 PLN
53181

1945 "TYDZIEŃ MAJDANKA 1-8.IX.1945 LUBLIN" znaczek na wycinku skasowany 1/IX stemplem okolicznościowym (Myślicki 45 011).

Fi.362
Mi.393
40 PLN
53182

1945 kartka z Krościenka do Nowego Sącza, prowizoryczny stempel z Krościenka, widokówka z Pienin.

Fi.362
100 PLN
53183

1945 kartka z Ząbkowic do Tyczyna, prowizoryczny datownik i stempel Ząbkowic, stempel cenzury wojskowej nr 1448, widokówka z Ząbkowic.

Fi.362
120 PLN
53184

1945 list z Tworóg do Warszawy, znaczki unieważnione przez kreślenie, gwarancja Walocha.

Fi.362
140 PLN
53185

1945 "I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU 16.VI.45" Poznań 1, znaczek na formularzu kartkowym skasowany okolicznościowo (Myślicki 45 002 + 201), dodatkowo czysty formularz okolicznościowy.

Fi.362
45 PLN
53186

1945 kartka z Kielc do Krakowa na rzadkim formularzu pocztowym wydanym przez Dyrekcje Poczty w Krakowie, stempel cenzury wojskowej nr 1789.

Fi.362
150 PLN
53187

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, podwójny druk (Fi.od 50.-) próby znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.362 z1 P13 Dp
Mi.393 U
60 PLN
53188

1945 kasownik prowizoryczny z Cieszyna na wycinku z listu poleconego. Ciekawa multifrankatura.

Fi.362, 364
100 PLN
53189

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony o numerze "116" przesłany 2.09.45 samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, które dodatkowo opatrzono stempelkiem "Par avion", znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania.

Fi.362, 373
Mi.393, 406
320 PLN
53190

1945 kartka z Jeleniej Góry do Ostrowa, niemy datownik i prowizoryczny stempel z Jeleniej Góry, widokówka z Jeleniej Góry.

Fi.362, 377
90 PLN
53191

1945 kartka z Świdnicy 11.9.45 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej nr 3014.

Fi.362, 377, 381, Cp
30 PLN
53192

1945 stempel okolicznościowy I Zjazdu Przemysłowego Ziem Odzyskanych.

Fi.362-5
70 PLN
53193

1945 "POCZTA POLSKA/ I-Zjazd Przemysłowy/ Ziem Odzyskanych/ Jelenia Góra 27-29.8.45" Jelenia Góra 28.8, znaczki na karcie z kasownikiem okolicznościowym (Myślicki 45 203) unieważnione datownikiem prowizorycznym z dostawionym jednowierszowym stempelkiem Jelenia Góra.

Fi.362-5
40 PLN
53194

1945 zabytki Krakowa, seria na kartce poleconej z Inowrocławia do Bydgoszczy, stempel cenzury wojskowej nr 1537. Prowizoryczny znak polecenia

Fi.362-6
175 PLN
53195

Fi.362-66 P
Mi.393-97 U
1 800 PLN
53196

1945 zabytki Krakowa - pomnik grunwaldzki, parka znaczka za 50 gr. bez napisu J.WILCZYK i makulatury tego znaczka bez połowy rysunku, częściej spotyka się makulaturę prób i podwójne druki, taka makulatura znaczka pierwszy raz na naszej aukcji, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.362I + 362I MK
Mi.393
500 PLN
53197

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem pionowym pomiędzy znaczkami, druk na pomarszczonym papierze, gwarancja Wysocki.

Fi.362MK
Mi.393
100 PLN