Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
53398

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
53399

Fi.377, 378
Mi.410, 411
40 PLN
53400

1945 zabytki Gdańska, trzy parki znaczków ciętych, pełna oryginalna guma z lekkim śladem podlepki, gwarancja Walocha.

Fi.377-78 nz
Mi.410-11 U
200 PLN
53401

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
53402

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
53403

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
40 PLN
53404

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
53405

1945 kartka z Białej Podlaskiej do Łodzi, prowizoryczny datownik i stempel Białej Podlaskiej.

Fi.378
120 PLN
53406

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
53407

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
53408

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
53409

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Chorzów - Warszawa oskarża, 1,50 zł - znaczek z regularnym ząbkowaniem prywatnym ZL11¼ skasowany 12.10.46 datownikiem CHORZÓW 1 z wyróżnikiem "c", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.380
Mi.414
60 PLN
53410

1945 kartka z Piotrowic do Niemiec, stempel agencji pocztowej w Piotrowicach, stempel urzędu cenzury nr 3039 i amerykańskie cenzury wojskowej w Niemczech.

Fi.380, Cp95
220 PLN
53411

Fi.380-4
120 PLN
53412

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
53413

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
53414

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
53415

Fi.381
Mi.415
80 PLN
53416

Fi.381
Mi.415
45 PLN
53417

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - ZNACZEK DZIELONY, OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY, jako opłata za list wysłany 20.-8.46 z Pszczyny do Warszawy, oferowany przypadek opisano w III tomie Polskich Znaków Pocztowych na str.109; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.381
Mi.415
1 200 PLN
53418

1945 list z Piotrowic do Łodzi, znaczek unieważniony ręcznym napisem, gwarancja Walocha.

Fi.381
150 PLN
53419

1945 Warszawa oskarża, 3 zł na papierze średnim drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.XXVII. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, również na tej poz. klasyczny błąd "belka (bomba) w oknie"; bardzo dobry stan zachowania (prawy górny znaczek z podlepką); gwarancja i opis Walocha.

Fi.381 B1
Mi.415
150 PLN
53420

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
53421

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
53422

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
53423

1945 Warszawa oskarża, znaczek z 3 zł., typowe liniowe ząbkowanie prywatne stosowane w wielu urzędach aby ułatwić dzielenie znaczków.

Fi.381b ZL
Mi.415
40 PLN
53424

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
60 PLN
53425

1945 Warszawa oskarża, list polecony z Środy do Warszawy, znaczek z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.383
100 PLN
53426

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawoczarnej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.383b
Mi.417
25 PLN
53427

1945 Warszawa oskarża, prawy znaczek z błędem "kropka pod lewym nominałem", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.384B1
Mi.418
80 PLN
53428

1945 Warszawa oskarża, czworoblok znaczków z 8 zł. w najrzadkszym kolorze ciemno żółtawobrązowym, staranne liniowe ząbkowanie prywatne stosowane w wielu urzędach aby ułatwić dzielenie znaczków, oznaczony przez eksperta PZF.

Fi.384e ZL
Mi.418
400 PLN
53429

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, dwa listy wysłane z miejscowości Chróścice do Niemiec, na pierwszym znaczek skasowano trzywierszowym stemplem prowizorycznym "Urząd Poczt.-Telekom CHRÓŚCICE pow.Opole" w kolorze czarnym z dopisaną datą (C80a - wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), stempelek cenzury zagranicznej 3010, stempel i zalepka cenzury amerykańskiej; na drugim znaczek skasowano 6.8.46 prowizorycznym dwuobrączkowym datownikiem CHROŚCICE w kolorze fioletowym, stempelek cenzury zagranicznej 3020, stempel cenzury amerykańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.385
Mi.419
225 PLN
53430

1945 Warszawa oskarża, list polecony z Pleszewa do Warszawy, znaczek z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.385
90 PLN
53431

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na kopercie 21.11 skasowany stemplem okolicznościowym "(VII) I KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" stosowanym w dniach 18-21 listopada; doskonały stan zachowania - koperta nieco zmniejszona (Myślicki 45 014).

Fi.386
Mi.413
120 PLN
53432

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny pasek.

Fi.386
Mi.413
50 PLN
53433

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie obiegowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., użyto w Łodzi 1 w przedostatnim dniu obiegu 15.I.46, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
53434

Fi.386
Mi.413
80 PLN
53435

Fi.386
Mi.413
60 PLN
53436

1945 kartka pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji Kongresu Związków Zawodowych.

Fi.386 FDC
Mi.413
60 PLN
53437

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z błędem "kreska nad R w WARSZAWA".

Fi.386B1
Mi.413
100 PLN