Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
3273 |
1937 list polecony z Bydgoszczy do Austrii, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.291 |
| 100 PLN | |
3274 |
1937 "ODSŁONIĘCIE POMNIKA GENERAŁA JÓZEFA SOWIŃSKIEGO W WARSZAWIE NA WOLI DNIA 28.XI" Warszawa 1, stempel okolicznościowy na kopercie (druki), stosowany wyłącznie tego dnia (Myślicki 36 038). | Fi.294 Mi.315 |
| 100 PLN | |
3275 |
1937 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RADIOWA 30 X - 14 XI" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.XI w dniu zamknięcia Wystawy (Myślicki 37 035); temat - RADIO. | Fi.294 Mi.315 |
| 50 PLN | |
3276 |
1937 wirnik reklamujący usługi pocztowe, idealnie odciśnięty na kopercie miejscowego listu wysłanego 24.XII w urzędzie Warszawa 1 (wyróżnik *d*), Myślicki 36 117. | Fi.294 Mi.315 |
| 40 PLN | |
3277 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
3278 |
1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, widokówka z Żegiestowa Zdrój. | Fi.294 |
| 60 PLN | |
3279 |
1937 widokówka z Kasprowego Wierchu z kasownikiem schroniska. | Fi.294 |
| 40 PLN | |
3280 |
1937 koperta ze stemplem okolicznościowym z Bydgoszczy "BYDGOSZCZ wita Armię". | Fi.294 |
| 60 PLN | |
3281 |
1937 kartka z Gorzkowic do Krakowa, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
3282 |
1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na miejscowo adresowanej kopercie. | Fi.294 |
| 80 PLN | |
3283 |
1937 list z kasownikiem okolicznościowym II Jarmarku Poleskiego w Pińsku. | Fi.294, 296 |
| 30 PLN | |
3284 |
1937 kartka ze stemplem okolicznościowym Polskiego Kongresu Inżynierów we Lwowie z hasłem propagandowym " Mobilizacja twórczej energii dla uniezależnienia gospodarczego Polski". | Fi.294-6 |
| 80 PLN | |
3285 |
1937 list z Żnina do Zgierza, znaczki unieważnione rzadkim okolicznościowym stemplem "TARGI PAŁUCKIE / w ŻNINIE 28.VIII. - 15.IX.1937 r.". | Fi.295, 296 |
| 90 PLN | |
3286 |
1937 seria "widokowa" - uzupełnienie, 15 gr frankatura pojedyncza, karta pocztowa z zagiętym brzegiem wysłana 24.XII z Torunia do Tomaszowa. | Fi.296 Mi.317 |
| 30 PLN | |
3287 |
1937 list z Majdana koło Kolbuszowej do Sierszy Wodnej, stempel opłaty ulgowej "6 PUŁK ARTYLERJI LEKKIEJ / OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. / 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.296 |
| 80 PLN | |
3288 |
1937 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RADIOWA 30 X - 14 XI" Bydgoszcz 1 (Myślicki 37 035), kasownik okolicznościowy na kartce z Bydgoszczy do Radomia, widokówka z Bydgoszczy. | Fi.296 |
| 60 PLN | |
3289 |
1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na widokówce z widokiem Lublina. | Fi.298 |
| 80 PLN | |
3290 |
1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) frankatura mieszana - list polecony wysłany 5.V.1938 z Żywca do Warszawy, datowniki odbiorcze na odwrocie. | Fi.298I, 294 Mi.319, 315 |
| 20 PLN | |
3291 |
1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.298I-II, 299 Mi.319-20 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3292 |
1937-1938 wydania obiegowe Edward Śmigły-Rydz i Ignacy Mościcki na liście wysłanym 31.12.1955 z Warszawy do Piaseczna; na odwrocie datownik odbiorczy z -1-1 56, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "adresatka nie żyje"; duża ciekawostka, zważywszy na okres wysyłki i ewentualne konsekwencje grożące nadawcy i odbiorcy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.299, 304 Mi.320, 325 |
| 200 PLN | |
3293 |
1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją. | Fi.299MK |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3294 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 750 PLN | |
3295 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.300-02 Mi.321-23 |
| 200 PLN | |
3296 |
1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości. | Fi.Ck8 |
| 60 PLN | |
3297 |
1937 "WZOROWA KOPERTA HANDLOWA NAZWA I ADRES FIRMY ADRESAT" + "NALEPIAJCIE ZNACZKI W TYM ROGU KOPERTY" Wilno 2 wyróżnik "***", stempel propagandowy na całostce wysłanej -2 VII do miejscowości Mikuliczyn; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 37 109). | Fi.Cp70 |
| 60 PLN | |
3298 |
1937 kartka z Kazimierzy Wielkiej do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.Cp70 |
| 40 PLN | |
3299 |
1937 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 89. | Fi.Cp76 |
| 150 PLN | |
3300 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
3301 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych. | Fi.bl.2-4 |
| 360 PLN | |
3302 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie. | Fi.bl.2-4 |
| 200 PLN | |
3303 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.2-4 |
| 1 250 PLN | |
3304 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 850 PLN | |
3305 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
3306 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki gumowany makulaturowy blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 900 PLN | |
3307 |
1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4MK Mi.Bl.4 |
| 2 000 PLN | |
3308 |
1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja. | |
| 240 PLN | |
3309 |
1937 list bankowy z Bielska opłacony frankaturą mechaniczną Śląskiego Zakładu Kredytowego nr "D.33.". | |
| 80 PLN | |
3310 |
1937 list z przychodni przeciwgruźliczej Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku, stempel opłaty gotówkowej. | |
| 80 PLN | |
3311 |
1937 widokówka ze stemplem skrzynki pocztowej w Pustelni w Pieninach. | |
| 50 PLN | |
3312 |
1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany na dużym wycinku stemplem okolicznościowym "I OGÓLNOPOLSKI/ KONGRES DZIECKA/ 3-4 październik 1938" (Myślicki 38 248). | Fi.29 Mi.32 |
| 40 PLN | |