Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 112. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3073

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.180.-).

Fi.261
Mi.282
140 PLN
3074

1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
120 PLN
3075

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
140 PLN
3076

1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania.

Fi.261
60 PLN
3077

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty z pełną oryginalną gumą i jednym śladem podlepki.

Fi.262
Mi.283
80 PLN
3078

1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-1O.I" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik (Myślicki 30 131) na widokówce wysłanej z warszawy do Rumunii.

Fi.263
30 PLN
3079

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
3080

1933 Krzyż Niepodległości, piękny marginesowy egzemplarz czystego znaczka za 30 gr., idealny do prezentacji znaku wodnego, w tym przypadku w położeniu W.II.G.

Fi.263G
Mi.284
75 PLN
3081

1933 list polecony z Gąsawy do Bielska, znaczki unieważnione kasownikiem pośrednictwa pocztowego Biskupin Wykopaliska, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.280-3
120 PLN
3082

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Laskowice - Grudziądz nr 246.

Fi.Cp70
70 PLN
SPRZEDANY
3083

1933 kartka z Wilna z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.Cp73
10 PLN
3084

1933 "Opłacono gotówką" - ilustrowana koperta reklamowa (druki) CRESOLAN wysłana 3.2 z Poznania do miejscowości Rozdzień.


40 PLN
3085

1933 list firmowy z Krakowa z nadrukiem "DRUK / Opłacono gotówką 65%".


50 PLN
3086

1933 druk opłacony gotówką z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA".


35 PLN
3087

1934 "49 PUŁK PIECHOTY" i "OPŁATA ULGOWA /Rozp.M.P.i T. No PW. 501/70 z r. 1933/" - bardzo wyraźnie odciśnięte stemple uprawniające żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 5.II z Kołomyi do Baligrodu; minimalnie słabszy stan zachowania (delikatne przebarwienia).

Fi.251
Mi.272
60 PLN
3088

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Cieszyn - Bielsko nr 341, widokówka z Cieszyna.

Fi.251
60 PLN
3089

1934 kartka z Warszawy do Wielkiej Wsi, wirnik propagandowy "ŚWIĘTO HUCULSZCZYZNY WOROCHTA - ŻABIE 7, 8 LIPCA 1934".

Fi.252
80 PLN
3090

1934 list polecony z Poznania nadany 5.7.34 do Niemiec, list nadany w urzędzie pocztowym Poznań 3 dworzec, stempel i erka poznań 3 z wyróżnikiem "dw", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.252, 256, 261
300 PLN
3091

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Lublin nr 255.

Fi.255
50 PLN
3092

1934 perforacja firmowa OL — prawdopodobnie Otton Liphardt — sprzedaż agenturowo-komisowa taśm DMC, przędzy, nici, lnu i wyrobów gumowych (adres telegraficzny OLIPHARDT), Warszawa, ul.Długa 42, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany 28 V w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.256
Mi.277
50 PLN
SPRZEDANY
3093

1934 list firmowy z Radomia do Wierzbnika, koperta przycięta z lewej strony.

Fi.256
25 PLN
SPRZEDANY
3094

1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres.

Fi.257, 263
Mi.278, 284 
20 PLN
3095

1934 perforacja firmowa P.B.K. - Powszechny Bank Kredytowy, znaczek za 60 gr 700-lecie Torunia z perforacją firmową, kasowany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.258G
Mi.279
40 PLN
SPRZEDANY
3096

1934 perforacja firmowa HFS (śr. dziurek 0,8 mm) - Henryka Francka Synowie, Fabryka Środków Kawowych S. A. w Skawinie, znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany -2.II w Skawinie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.263G
Mi.284
40 PLN
3097

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
3098

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
3099

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczne w Katowicach, karnet okolicznościowy.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
3100

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
3101

1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy, dodatkowo winietka okolicznościowa.

Fi.264-5
Mi.285-6
200 PLN
3102

1934 I Wszechsłowiańska Wystaw Filatelistyczna, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy na kopercie wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
180 PLN
3103

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
3104

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany m.in. obydwoma znaczkami z nadrukiem, wysłany 6.V z Katowic do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie winietki wystawowe w rożnych kolorach i datownik odbiorczy; dekoracyjny walor dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007); gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
200 PLN
3105

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
3106

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
3107

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
3108

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, oba znaczki z nadrukiem ostemplowane 10.V kasownikiem okolicznościowym na ilustrowanej pamiątkowej kopercie listu do Częstochowy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 007).

Fi.264-65
Mi.285-86 
160 PLN
3109

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934 + Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, dekoracyjnie ofrankowana dwoma seriami przedrukowymi widokówka przesłana balonem "Syrena" w czasie XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch dodatkowych balonowych stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (drobne ubytki lica papieru pod adresem odbiorcy).

Fi.264-65, 268-69
Mi.285-86, 289-90
200 PLN
3110

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, górny znaczek z rzadkim błędem z poz. 75 "spacja po Wyst.", błąd występuje tylko w części nakładu, a przedrukowano tylko 272 arkusze tego znaczka, fotoatest Walocha.

Fi.265B1
Mi.286
5 500 PLN
3111

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, 30 gr (znaczek z górnym marginesem) o znaku wodnym w położeniu W.II.P - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.V z terenu wystawy do Warszawy; gwarancja i opis.

Fi.265P
Mi.286 
120 PLN
3112

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.266-67
Mi.287-88
68 PLN
SPRZEDANY