Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3193 |
1935 seria "widokowa", 55 gr - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 18.I.1936 z Modliborzyc do Lublina, datownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.288I Mi.309I |
| 20 PLN | |
3194 |
1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł. | Fi.290 Mi.311 |
| 10 PLN | |
3195 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca trumnę marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłana z Krakowa do Rembertowa, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca. | Fi.294 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3196 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce. | Fi.294 |
| 50 PLN | |
3197 |
1935 kartka z Włodzimierza do Warszawy, stempel opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Roz. Artylerji / Opłata ulgowa rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.Cp58 |
| 80 PLN | |
3198 |
1935 kartka z Gdyni do Lwowa, znak opłaty unieważniony stemplem Oddziału Kontroli Rachunkowej Dyrekcji Okręgowej P. i T. w Bydgoszczy, osobliwe. | Fi.Cp64 |
| 180 PLN | |
3199 |
1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Oświecim - Kraków nr 337, stempel z wyróżnikiem a. | Fi.Cp64 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
3200 |
1935 kartka z Zegrza do Warszawy, stempel formacyjny "CENTRUM WYSZKOLENIA ŁĄCZNOŚCI / 1 Kompanja Podchor. Rez." oraz stempel opłaty ulgowej "Opłata ulgowa / (Rozporz. M.P. i T. N.P.W./ 501/70 z 1933 r." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.Cp72 |
| 60 PLN | |
3201 |
1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
3202 |
1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
3203 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
3204 |
1935 list firmowy z Poznania z zakładów H. Cegielskiego, opłata frankatura mechaniczną "H.33.". | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3205 |
1935 list firmowy z Katowic z Huty Pokój opłacony frankaturą mechaniczną huty "FA - 054". | |
| 60 PLN | |
3206 |
1935 pokwitowanie abonamentu radiowego z Łodzi. | |
| 100 PLN | |
3207 |
1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 60 PLN | |
3208 |
| 120 PLN | |
3209 |
1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa. | Fi.273 |
| 80 PLN | |
3210 |
1936 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 31 XII do Wierzbnika, koperta firmowa "Eugeniusz Namokel wł. f. Waga Precyzyjna Warszawa Piusa XI 45"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 116). | Fi.280 Mi.301 |
| 30 PLN | |
3211 |
| 15 PLN | |
3212 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453. | Fi.280 |
| 60 PLN | |
3213 |
1936 karnet okolicznościowy z Wystawy Przemysłu Metalowego i Elektrotechnicznego w Warszawie. | Fi.280 |
| 200 PLN | |
3214 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania. | Fi.280 |
| 700 PLN | |
3215 |
1936 kartka ze stemplem agencji pocztowej 3 klasy w Wólce Profeckiej urząd nadrzędny Puławy | Fi.280 |
| 200 PLN | |
3216 |
1936 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym ze Spały "OBÓZ INSTRUKTORSKI ZWIĄZKU STRZELECKIEGO". | Fi.280 |
| 150 PLN | |
3217 |
1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - kilkustronnicowy karnet zawierający na komplet 11 świątecznych ostemplowań okolicznościowych polskich miast, zawierający tylko jedno z Poznania (Myślicki 36 042-052). | Fi.280 |
| 250 PLN | |
3218 |
1936 polecony list zleceniowy z Hrubieszowa do Sokołowa Podlaskiego. | Fi.280, 284 |
| 40 PLN | |
3219 |
1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.280, 284I Mi.301, 305I |
| 15 PLN | |
3220 |
1936 "HALA GĄSIENICOWA 1520 Metr. nad poziomem morza w TATRACH" - fioletowa pieczęć schroniska na widokówce wysłanej 24.VIII z Zakopanego do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.282 Mi.303 |
| 80 PLN | |
3221 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Kcynia - Poznań nr 199 z wyróżnikiem a. | Fi.282, Cp70 |
| 120 PLN | |
3222 |
1936 list polecony z Warszawy do Niemiec, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy. | Fi.284 |
| 80 PLN | |
3223 |
1936 polecony list zleceniowy z sygnaturą I-936 z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.284, 285 |
| 30 PLN | |
3224 |
1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026). | Fi.285 Mi.304 |
| 40 PLN | |
3225 |
1936 list polecony z Lwowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.287 |
| 70 PLN | |
3226 |
1936 list polecony z Słomnik do Miechowa. | Fi.288 Mi.309 |
| 40 PLN | |
3227 |
1936 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.289 |
| 80 PLN | |
3228 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu. | Fi.291 Mi.312 |
| 400 PLN | |
3229 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego. | Fi.291 Mi.312 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3230 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji. | Fi.291, 294, 299 Mi.312, 315, 320 |
| 150 PLN | |
3231 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 30 gr., lewy z błędem na poz.39 "krótsza środkowa kreska cyfry VIII" (Fi.180.-), gwarancja Kalinowski, z opisem. | Fi.292 B3 + 292 Mi.313 |
| 133 PLN SPRZEDANY | |
3232 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, znaczek za 30 gr. z błędem na poz.62 "górna kreska E krótsza" (Fi.100.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.292 B4 Mi.313 |
| 105 PLN SPRZEDANY | |