Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3153 |
1935 kartka z Przemyśla do Warszawy, stempel formacyjny "33. Pułk Piechoty Strzelców Lwowskich" oraz stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933." uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję, widokówka z Przemyśla. | Fi.252 |
| 80 PLN | |
3154 |
1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ / CHRONI - RATUJE / CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2 (Myślicki 35 104), okolicznościowy wirnik na bankowej kartce wysłanej miejscowo w Warszawie. | Fi.252 |
| 30 PLN | |
3155 |
1935 kartka z jubileuszowego zlotu harcerstwa polskiego w Spale, stempel okolicznościowy zlotu I bardzo rzadki stempel "Poczta Zlotowa / Chorągwi Kieleckiej". | Fi.252, 273 |
| 800 PLN | |
3156 |
1935 kartka z Poznania do Milejowa, znaczek unieważniony kasownikiem "POZNAŃ 3 TARGI POZNAŃSKIE". | Fi.253 |
| 50 PLN | |
3157 |
1935 kartka z Zakopanego do Krakowa, kasownik okolicznościowy "ŚWIĘTO GÓR 4-11.VIII.1935 ZAKOPANE 1". | Fi.253 |
| 300 PLN | |
3158 |
1935 M/S "PIŁSUDSKI" znaczek na wycinku skasowany 13.IX w pokładowej agencji datownikiem AGENCJA POCZT-TEL. M/S "PIŁSUDSKI", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 021). | Fi.255 Mi.276 |
| 100 PLN | |
3159 |
1935 próbka towarowa, firmowy list polecony z Warszawy do Francji, opłata według taryfy za druki, na kopercie napis "Próba bez wartości -...". | Fi.257, 273 |
| 300 PLN | |
3160 |
1935 Olimpiada Szachowa, list lotniczy z warszawy do Niemiec, znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem okolicznościowym "WSZECHŚWIATOWA OLIMPIADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E. * 16-31 VIII.35 * WARSZAWA 1". | Fi.268 |
| 1 000 PLN | |
3161 |
1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.273 Mi.294I |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
3162 |
| 200 PLN | |
3163 |
1935 stempl okolicznościowy "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA". | Fi.273 |
| 50 PLN | |
3164 |
| 30 PLN | |
3165 |
1935 list z Obornik do Niemiec. | Fi.273, 275 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3166 |
| 40 PLN | |
3167 |
1935 wydanie żałobne, 5gr, 15gr, 25gr - komplet czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.273-5I Mi.294-6 |
| 1 200 PLN | |
3168 |
1935 wydanie żałobne, czysta seria czworobloków rozdzielonych pustopolami "na krzyż", piękny stan zachowania. | Fi.273-75I Mi.294-96I |
| 720 PLN SPRZEDANY | |
3169 |
1935 wydanie żałobne, czworoblok rozdzielony pustopolami "na krzyż", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.274 Mi.295I |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
3170 |
| 50 PLN | |
3171 |
1935 list z Krakowa do Buska Zdroju, rzadki kasownik "URZĄD TELEF. TELEGR. * KRAKÓW *". | Fi.275 |
| 160 PLN | |
3172 |
1935 wydanie żałobne, parka rozdzielona pustopolem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.275I Mi.296I |
| 100 PLN | |
3173 |
1935 miejscowy list polecony z Warszawy. | Fi.275I |
| 40 PLN | |
3174 |
1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka. | Fi.275II Mi.296II |
| 40 PLN | |
3175 |
1935 wydanie żałobne, znaczek za 25 gr (offset) z błędem na poz.94 lub 99 "litera r odmiennego kroju", czyste; dobry stan zachowania (na odwrocie na fragmencie powierzchni śladowe przywarcia farby z drugiego arkusza); gwarancja i opis. | Fi.275II B5 Mi.296II |
| 300 PLN | |
3176 |
1935 wydanie żałobne, 1 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy nadany 18.X w urzędzie Warszawa 1 do Rio de Janeiro, znaczki skasowane datownikiem URZĄD TELEKOMUNIKACYJNY WARSZAWA z wyróżnikiem "m", datownik przejściowy Portu Lotniczego w Warszawie (19.X), stempel odbiorczy Rio z 22.X; koperta firmowa " Kompanja Handlu Zamorskiego S.A. Warszawa, Moniuszki 6."; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.277, 238e, 252 Mi.298II, 270, 273 |
| 200 PLN | |
3177 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, 15 gr znaczek na widokówce przedstawiającej portret Marszałka na koniu, pędzla Jerzego Kossaka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 100 PLN | |
3178 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Wilna, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278 |
| 40 PLN | |
3179 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, widokówka przedstawiająca model kopca, wysłana z Krakowa do Sanoka, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo stempel Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278 |
| 40 PLN | |
3180 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
3181 |
1935 kopiec marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w marginesowych parkach. | Fi.278-9 Mi.299-300 |
| 70 PLN | |
3182 |
1935 sypanie kopca marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym i stemple Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278-9 |
| 40 PLN | |
3183 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria skasowana okolicznościowo 7.VI na widokówce przedstawiającej projekt głównego wejścia na kopiec, wysłanej do Wolnego Miasta Gdańska; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
3184 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, opłacony zgodnie z taryfą list polecony ofrankowany znaczkami z nadrukiem wysłany 7.VI z Krakowa do Sosnowca, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym KOPIEC MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO SOWINIEC k.KRAKOWA 7.VI; datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania - przebarwienia (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 80 PLN | |
3185 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, seria na kopercie listu poleconego, skasowana okolicznościowo 18.VI (Myślicki 35 006). | Fi.278-79 Mi.299-300 |
| 30 PLN | |
3186 |
1935 "PAMIĄTKA BUDOWY KOPCA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA SOWIŃCU W KRAKOWIE", efektowny dyplom autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego wykonany techniką dwubarwnego drzeworytu, na odwrocie znaczki ostemplowane okolicznościowo; wyjątkowe wydawnictwo; temat - JÓZEF PIŁSUDSKI. | Fi.278-279 Mi.299-300 |
| 300 PLN | |
3187 |
1935 koperta z rzadkim stemplem okolicznościowym "OBÓZ ORG. PRZYSPOSOBIENIA WOJSKOWEGO KOBIET" ze Spały. | Fi.280 |
| 150 PLN | |
3188 |
1935 seria "widokowa" podstawowa - 11 znaczków, czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.160.-). | Fi.280-90 Mi.301-11 |
| 150 PLN | |
3189 |
1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana. | Fi.280-90 I, II Mi.301-11 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3190 |
1935 Wydanie obiegowe PIENINY - CZORSZTYN, zdjęcie w formacie około 111x77 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 20 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły znaczka pozostały jak na zdjęciu; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych. | Fi.283 Mi.304 |
| 300 PLN | |
3191 |
1935 seria "widokowa" - frankatura trójkolorowa, list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu wysłany 11.IV.1938 z miejscowości Chorobrów koło Sokala do Gdyni; ponieważ adresat wyjechał za granicę przesyłkę 13.IV zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic. | Fi.284II, 287II, 294 Mi.305II, 308II, 318 |
| 200 PLN | |
3192 |
1935 Wydanie obiegowe - Belweder, ostatnio skatalogowana próba znaczka za 25 gr. typu I w kolorze ochrowobrązowym, gwarancja Galewski. | Fi.284I P7 Mi.305I |
| 2 200 PLN | |