Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8902 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-). | Fi.Cp38 |
| 40 PLN | |
8903 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 50 PLN | |
8904 |
1921 kartka z Trzebini do Niemiec. | Fi.Cp39! |
| 20 PLN | |
8905 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.50.-). | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
8906 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
8907 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN | |
8908 |
1921kartka do obrotu krajowego. | Fi.Cp40I |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
8909 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
8910 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
8911 |
1921 makulatura całostki źle wycięta z arkusza, gwarancja Pelczar. | Fi.Pc39II MK |
| 300 PLN | |
8912 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, na telegram wysłany 5.VI, obliczenia wysokości opłaty. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
8913 |
1923 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty "duży orzeł" - 80 mk, z miejscowości Posada Olchowska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ct10a |
| 80 PLN | |
8914 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z Posady Olchowskiej. | Fi.Ct11 |
| 40 PLN | |
8915 |
| 15 PLN | |
8916 |
1925 kolumna Zygmunta, całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
8917 |
| 10 PLN | |
8918 |
| 15 PLN | |
8919 |
1926 całostka do obrotu z zagranicą, minimalne zagniecenia. | Fi.Cp45I |
| 50 PLN | |
8920 |
1926 całostka z Mysłowic do Niemiec. | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
8921 |
1926 kartka wysłana z Lędzin | Fi.Cp45I |
| 20 PLN | |
8922 |
| 10 PLN | |
8923 |
1927 kartka z sygnaturą II-1927 z obiegu pocztowego z Krakowa do Wiedznia, gdzie pobrano dopłatę | Fi.Cp46 |
| 40 PLN | |
8924 |
1928 kartka z sygnaturą II-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
8925 |
1928 kartka z sygnaturą VIII.1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
8926 |
1928 kartka Jadownik z sygnaturą VIII-1928. | Fi.Cp48 |
| 10 PLN | |
8927 |
1930 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą X-1928 z obiegu pocztowego z Ustronia. | Fi.Cp49I |
| 250 PLN | |
8928 |
| 10 PLN | |
8929 |
1931 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Ojców-Pieskowa Skała; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50 E |
| 500 PLN | |
8930 |
1931 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tyniec - ruiny zamku; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp50E |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
8931 |
1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5 z stemplem "WZÓR" na znaku opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp50IIb |
| 1 300 PLN | |
8932 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana z Zakliczyna do Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
8933 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana z Tarnowa do Krakowa, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz. | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
8934 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
8935 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 6 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 120 PLN | |
8936 |
| 120 PLN | |
8937 |
| 50 PLN | |
8938 |
1931 całostka z sygnaturą XI-1931druk rotograwiurą, ilustracja nr 30. | Fi.Cp50IIc |
| 90 PLN | |
8939 |
1931 całostka z ilustracją nr 16 Gdynia Widok z Kamiennej Góry z obiegu pocztowego Nowy Bytom. | Fi.Cp50IIc |
| 80 PLN | |
8940 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 26, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |
8941 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 5, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 100 PLN | |