Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8862 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
8863 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
8864 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
8865 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
8866 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4III |
| 300 PLN | |
8867 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 13 z przecinkiem zamiast kropki. | Fi.Cs4III |
| 50 PLN | |
8868 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14 częściowo na doklejonym znaczku, znaczki doklejała poczta po podwyżkach taryfy pocztowej szykując kartki do przekazania do okienek pocztowych, gwarancja Pelczar. | Fi.Cs4III |
| 400 PLN | |
8869 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 -belka zamiast ozdobnika, w środku nie wypisany. | Fi.Cs4IIIs |
| 200 PLN | |
8870 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2 z opuszczona literą l, silny abklacz na odwrocie. | Fi.Ct2 |
| 150 PLN | |
8871 |
| 150 PLN | |
8872 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2). | Fi.Ct4 |
| 200 PLN | |
8873 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z podwójnym nadrukiem typ II, gwarancja Schmutz. | Fi.Ct6II Np |
| 2 400 PLN | |
8874 |
1920 list z Radomia do Warszawy. | Fi.Ck6 |
| 80 PLN | |
8875 |
1920 kartka do korespondencji krajowej. | Fi.Cp30 |
| 40 PLN | |
8876 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-). | Fi.Cp31 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
8877 |
1920 kartka z hasłem propagandowym, cztery wyrazy pogrubione. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN | |
8878 |
1920 makulaturowa całostka z drukiem trzykrotnym - podwójnym i odwróconym, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cp32 MK |
| 400 PLN | |
8879 |
1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, odbite spacje drukarskie na lewo od znaku opłaty, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę - ciekawe. | Fi.Cp33 |
| 100 PLN | |
8880 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
8881 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 40 PLN | |
8882 |
| 35 PLN | |
8883 |
1920 całostka przeznaczona do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym tekstem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
8884 |
1920 orzeł między wiązkami liktorskimi, całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 45 PLN | |
8885 |
1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f z napisem propagandowym polsko-angielskim B; dobry stan zachowania. | Fi.Cp33 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
8886 |
1920 całostka z hasłem propagandowym c. | Fi.Cp35 |
| 80 PLN | |
8887 |
1920 kartka bez napisu propagandowego z linią dzielącą kartkę pod literą P (Am). | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
8888 |
1920 kartka wydania obiegowego bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 40 PLN | |
8889 |
1920kartka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN | |
8890 |
1920 całostka z hasłem propagandowym D z obiegu pocztowego z Włocławka. | Fi.Cp35II |
| 50 PLN | |
8891 |
1920 całostka z hasłem propagandowym D. | Fi.Cp35II |
| 70 PLN | |
8892 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 40 PLN | |
8893 |
1920 kartka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp36 |
| 60 PLN | |
8894 |
1920 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp37 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
8895 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct7 |
| 50 PLN | |
8896 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 120 PLN | |
8897 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana). | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
8898 |
1920 pokwitowanie telegraficzne z Warszawy, stempelek pomocniczy "Warszawa C.", gwarancja. | Fi.Ct8 |
| 50 PLN | |
8899 |
1920 dowód nadania telegramu, pionowe złamanie. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
8900 |
| 40 PLN | |
8901 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp38 |
| 20 PLN | |