Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
29727

1919 wydanie w walucie markowej, górny znaczek z błędem "buława mad łokciem", dolny znaczek z błędem "bomba przed koniem", górny znaczek podlepka, dolny bez podlepki.

Fi.96B B1, B2
Mi.114
160 PLN
29728

1919 wydanie w walucie markowej, górny znaczek z błędem "buława", dolny znaczek z błędem "bomba".

Fi.96B B1, B2
Mi.114
200 PLN
29729

1919 wydanie w walucie markowej, pionowa parka znaczków za 5 Kr., górny z błędem na poz.61 "buława nad łokciem" a dolny z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.400.-), dopłata za brak podlepki dwa razy niższa niż przy znaczkach podstawowych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B2+B1
Mi.114
400 PLN
29730

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 56 w arkuszu z błędem "fajka".

Fi.96B B3
Mi.114
25 PLN
29731

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej (Fi. nakład C), marginesowy sześcioblok znaczków za 5 mk., trzy znaczki po prawej z nienotowanym dla nakładu C podwójnym ząbkowaniem pionowym (dla B podwójne ząbkowanie pionowe Fi.po 280.-), gwarancja.

Fi.96C
Mi.114zI
600 PLN
29732

Fi.96DpA
Mi.100 DD
800 PLN
29733

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.96DpA
Mi.100DD
120 PLN
29734

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w kolorze czarnym na papierze kredowym, gwarancja Schmutz.

Fi.96P4
180 PLN
29735

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "buława nad łokciem", pęknięcie na gumie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.96axB B2
Mi.114
100 PLN
29736

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i oznaczenie.

Fi.96xB B1
Mi.114
100 PLN
29737

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej po unifikacji waluty, znaczek za 6 mk. w kolorze karminowoczerwonym na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, z niespotykanie intensywnym abklatschem, nie ma gwarancji bo będzie eksponowany od strony gumy, która jest pięknie zachowana - jak lustro, niefałszowany.

Fi.99
Mi.115
250 PLN
29738

1919 seria na kartce okolicznościowej z Wystawy Marek w Warszawie.

Fi.102-6
Mi.118-22
30 PLN
29739

Fi.102-6A
Mi.118-22B
150 PLN
29740

Fi.102-6B
Mi.118-22A
120 PLN
29741

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, seria ząbkowana w czworoblokach.

Fi.102-6B
Mi.118-22A
50 PLN
29742

Fi.102AB1
Mi.118B
50 PLN
29743

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
29744

Fi.102B MK
Mi.118A
85 PLN
29745

1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja.

Fi.102B MK
Mi.118A
75 PLN
29746

Fi.103A
Mi.119B
100 PLN
29747

Fi.103A
Mi.119B
40 PLN
29748

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze, a napisy na dole (Fi.300.-), to bardzo zmienia rysunek znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.103A MK
Mi.119B
300 PLN
29749

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z silnie przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na obrazek znaczka.

Fi.103B MK
Mi.119A
30 PLN
29750

Fi.103B MK
Mi.119A
150 PLN
29751

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 6.5 z Warszawy do Krakowa, usterka nadruku na znaczku za 25 fen "górny szeryf I uszkodzony z lewej strony"; dodatkowy znaczek kwestarski NA BIEDNYCH z Tadeuszem Kościuszką rozprowadzany przez urzędy pocztowe, unieważniony - co rzadkie datownikiem pocztowym; dopisana ręcznie erka z numerem polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z 7.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.104-5B
Mi.120-21A
220 PLN
29752

Fi.104-6B
Mi.120-22A
30 PLN
29753

Fi.104-6B
Mi.120-22A
80 PLN
29754

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
29755

Fi.104B B
Mi.120A
20 PLN
29756

Fi.105B MK
Mi.121A
70 PLN
29757

1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.99, walor o nakładzie jedynie 100 sztuk, tylko na dwu pozycjach występuje odmiana rzymskiej cyfry w postaci "bardzo gruba I", drugi egzemplarz pozostaje nieznany; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
10 000 PLN
29758

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 10 fen. z błędem "barwna plama pod nominałem", czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107 B
Mi.123
60 PLN
29759

1919 Sejm Ustawodawczy, skrócona seria ostemplowana 5.VII datownikiem urzędu WARSZAWA-SEJM na kopercie firmowej "SEJM USTAWODAWCZY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ", dobry stan zachowania.

Fi.107-9, 111-13
Mi.123-25, 127-29
50 PLN
29760

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria z odmianami papieru.

Fi.107-13
Mi.123-9
100 PLN
29761

Fi.107-13
Mi.123-29
40 PLN
29762

Fi.107MK2
120 PLN
29763

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, cięta niegumowana arkuszowa próba z drukiem podwójnym po obu stronach znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.107P2
200 PLN
29764

1919 list polecony z Ostrowa nadany 20.12.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Ostrowie "Dozwolone / Kontrola poczty / w Ostrowie", na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.108, 109
700 PLN
29765

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, dwie próby znaczka za 20 fen. rzadsza zwykła brązowa na białym papierze i popularniejsza, choć niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P3, P4 Dpt
Mi.125
300 PLN
29766

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, cięta niegumowana arkuszowa próba z drukiem podwójnym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.109P4
100 PLN