Aukcja 105. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
30607

1939 polecony list zleceniowy z Radomia do Opatowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.318
80 PLN
30608

1939 list z Widawy 18.3.39 do Krakowa, znaczek z bloku, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.325
10 PLN
30609

1939 Zaolzie, list nadany 29.06.39 z Bystrzycy nad Olzą do Cieszyna, gwarancja Walocha.

Fi.328
500 PLN
30610

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, 15 + 55 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 19.II z Zakopanego do Stanisławowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym, przesyłka nieznacznie przefrankowana (15 gr), stempelek polecenia z wyróżnikiem "e", dodatkowo nalepka pamiątkowa zawodów; datownik odbiorczy na odwrocie (Myślicki 39 002).

Fi.330, 333
Mi.351, 354
60 PLN
30611

Fi.330-3
100 PLN
30612

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnej dekoracyjnej kopercie listu poleconego z Zakopanego do Niemiec (Innsbruck po aneksie Austrii) nadanego 11.02.39 unieważniona kasownikiem okolicznościowym zawodów, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.330-33
Mi.351-4
80 PLN
30613

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, karnet ofrankowany serią znaczków okolicznościowo ostemplowanych.

Fi.330-33
Mi.351-4
80 PLN
30614

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta (Fi.80.-).

Fi.330-33
Mi.351-54
60 PLN
30615

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków na specjalnym druku reklamowym poczty polskiej, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym zawodów, ciekawa i rzadko spotykany walor.

Fi.330-33
Mi.351-54
160 PLN
30616

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 19 II w Zakopanem, znaczek za 15 gr minimalnie uszkodzony (Myślicki 39 002).

Fi.330-33
Mi.351-54
40 PLN
30617

1939 zlecenie inkasowe z Poznania.

Fi.332
40 PLN
30618

1939 zlecenie inkasowe z Trzemeszna.

Fi.334
25 PLN
30619

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
70 PLN
30620

Fi.336-8
Mi.357-9
50 PLN
30621

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym.

Fi.336-38
Mi.357-59
60 PLN
30622

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-).

Fi.336-38
Mi.357-59
70 PLN
30623

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) z szerokim marginesem wokół.

Fi.336-38
Mi.357-59
80 PLN
30624

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Sokołowa nadana 1.9.39 w dniu wybuchu drugiej Wojny Światowej do Krakowa, rzeszowski stempel cenzury nr BC106 w kolorze różowym, pionowe złamanie.

Fi.Cp76
550 PLN
30625

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC37, kartka z Lidy 1 nadana 2.9.39 do Podbrzezia, bardzo rzadki stempel cenzury z Lidy nr BC37 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp78
1 500 PLN
30626

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Brasławia nadana 4.9.39 do Wilna, stempel cenzury z Wilna BC nr 31, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp81
500 PLN
30627

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC25, kartka z Równego Wołyńskiego nadana 7.9.39 do Grabowa, stempel cenzury z Równego BC nr 25, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp88
300 PLN
30628

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
120 PLN
30629

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany pomocniczym stemplem pocztowym POCZTA LOTNICZA / POSTE AERIENNE, bardzo rzadkie.

Fi.bl.8
400 PLN
30630

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok na ładnym i czysto kasowanym lotniczym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, datownik odbiorczy z 7.8 na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 022).

Fi.bl.8
250 PLN
30631

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.160.-).

Fi.bl.8
140 PLN
30632

Fi.bl.8
100 PLN
30633

Fi.bl.8
120 PLN
30634

1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo najprawdopodobniej niemieckie kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czerwonym - rzadkie!

Fi.bl.8 FFi
220 PLN
30635

1939 kartka z Białegostoku 20.10.39 do Grodna, radziecki znaczek stemplowany polskim kasownikiem po zajęciu ziem wschodnich przez Armię Czerwoną.

140 PLN
30636

1939 nalepki dobroczynne dla głodnych miasta Sosnowca.

120 PLN
30637

1939 kartka z Wisły do Częstochowy, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA POCZTOWA WISŁA, Śl. CIESZ. "BECZKA" KUBALONKA", okolicznościowy kasownik z Wisły "UZDROWISKO U ŹRÓDEŁ WISŁY", widokówka z Wisły.

480 PLN
30638

1939 list wysłany za pośrednictwem poczty polowej nr 50 nadany 3.4.39 do Warszawy, stempel formacyjny i kasownik poczty polowej, fotoatest.

480 PLN
30639

1939 poczta polowa nr 86, pokwitowanie nadania przekazu pieniężnego nadanego 2.09.39 po wybuchu wojny pieniężnego ze poczty polowej nr 86, rzadkie.

1 000 PLN
30640

1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia.

80 PLN
30641

1939 "BILET BEZPŁATNY KLASY 2" DYREKCJI OKRĘGOWEJ KOLEI PAŃSTWOWYCH W RADOMIU - druk wystawiony w Zdołbunowie na przejazd koleją do Bogumina i z powrotem, zwraca uwagę datownik z 17.VIII ZDOŁBUNÓW RAD.DYR.K.P. z wyróżnikiem "III", stempelek z godłem i faksymile podpisu "Dyr.Okr.Kol.Państ.w Radomiu"; minimalnie słabszy stan zachowania.

80 PLN