Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
29767 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest. | Fi.110 P Mi.126 |
| 4 000 PLN | |
29768 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.1000.-), co niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 1 200 PLN | |
29769 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen., niekatalogowane jako druk potrójny - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P4 Dpt Mi.126 |
| 300 PLN | |
29770 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym, gwarancja. | Fi.111P3 Mi.127 |
| 500 PLN | |
29771 |
1919 ŻYCHLIN - Sejm Ustawodawczy, znaczek za 50 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Żychlina, gwarancja i opis. | Fi.112 Mi.128 |
| 100 PLN | |
29772 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 180 PLN | |
29773 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka marginesowych znaczków za 1 mk. w kolorze fioletowym ze znacznie przesuniętą w dół perforacją, co unikalne, tylko na jednym poziomie - górny znaczek jest bardzo szeroki, a dolny wąski, rzadsze niż jednostronnie cięty znaczek, parka zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, gwarancja i piękny opis Schmutz. | Fi.113 MK3 Mi.129 |
| 600 PLN | |
29774 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty w pionie o jeden rząd w dół, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, dotąd niekatalogowany, może być pewną odmianą próby P3, gwarancja Saliker. | Fi.113 P1 / 113 P2 Mi.129 |
| 400 PLN | |
29775 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, marginesowy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja. | Fi.113MK2 Mi.129 |
| 80 PLN | |
29776 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób arkuszowych z drukiem dwustronnym - na odwrocie podwójnym, gwarancja. | Fi.113P2/P3 Mi.129 |
| 250 PLN | |
29777 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.113P3 Mi.129 |
| 350 PLN | |
29778 |
1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia. | Fi.114 |
| 180 PLN | |
29779 |
1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15/7½ fen wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 300 PLN | |
29780 |
1919 Tomaszów, kartka z Tomaszowa do Łodzi, kartka unieważniona wierszowym prowizoryczny kasownikiem "TOMASZÓW", datownik odbiorczy z Łodzi z datą 27.01.19, gwarancja Petriuk. | Fi.Cp2II |
| 550 PLN | |
29781 |
1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp24 |
| 500 PLN | |
29782 |
1919 Nieszawa, kartka z Nieszawy nadana 15.11.19 do Dąbrowy Górniczej, prowizoryczny dwuwierszowy datownik z Nieszawy. | Fi.Cp24 |
| 500 PLN | |
29783 |
1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
29784 |
1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
29785 |
1919 kwiecień kartka miejscowa z Poznania opłacona jeszcze znaczkiem niemieckim ostemplowana również niemieckim datownikiem mimo, że po zakończeniu zwycięskiego powstania wielkopolskiego w lutym 1919 roku Polacy przejęli administrowanie miastem. | |
| 70 PLN | |
29786 |
1919 kartka firmowa z Czarnej koło Pilzna 23.2.19 do Krakowa, stempel opłaty gotówkowej. | |
| 120 PLN | |
29787 |
1919 winieta wydawnictwa Towarzystwa szkoły Ludowej z podobizną Juliusza Słowackiego. | |
| 40 PLN | |
29788 |
1919 PREKURSORY, przekaz pieniężny ze Skawiny do Wielkich dróg nadany 4.1.19 opłacony znaczkami austriackimi będącymi w obiegu na terytorium dawnej Galicji, które wycofano z obiegu 20.1.19, wydanie krakowskie weszło do obiegu dopiero 9.1.19, a wydania ministerialne dopiero 27.1.19. | |
| 340 PLN | |
29789 |
1919 niemiecka całostka wysłana z Radzionkowa 19.8.19 do dyrekcji kolei w Katowicach. | |
| 60 PLN | |
29790 |
1919 kartka ze Stanów Zjednoczonych do Polski, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. Funny cancel. Kościół i Plebania Parafii świętego Piotra i Pawła w Three Rivers w Massachusetts. | |
| 140 PLN | |
29791 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", liczne podlepki. | |
| 90 PLN | |
29792 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH". | |
| 80 PLN | |
29793 |
1919 prekursory, list polecony z Obornik nadany 16.10.19 do Poznania, opłata znaczkami niemieckimi wycofanymi już ze sprzedaży, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 250 PLN | |
29794 |
1919 kartka wysłana z Łowicza 17.8.19 do Poznania oznaczona jako bezpłatna nadana z poczty polowej, poczta nie uznała zastosowanej przez nadawcy ulgowej taryfy i przystawiła niespotykany stempel "DOPŁACIĆ" w okręgu. | |
| 160 PLN | |
29795 |
1919 prekursory, kartka firmowa druk użyta miejscowe we Lwowie 24.2.19, znaczki austriackie utraciły moc obiegową 20.1.19, połówka znaczka użyta jako opłata z obniżoną taryfą pocztową za druk, prawdopodobnie z braku znaczków o niższych nominałach, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, stare gwarancje Landre i Rachmanow. | |
| 180 PLN | |
29796 |
1919 Parchacz, list z Parchacza nadany w połowie roku 1919 do Wapiennicy koło Bielska, na list naklejono austriackie znaczki nie mające mocy obiegowej, poczta przystawiła stempelek porta T do pobrania od adresata, ciekawy zastępczy stempel prowizoryczny Parchacza - austriacka pieczęć urzędu pocztowego w Parchaczu do pieczęci lakowych, gwarancja Mikulski. | |
| 700 PLN | |
29797 |
1919 list z terenów Galicji do stanów Zjednoczonych opłacony austriackimi znaczkami gazetowymi bez mocy obiegowej, znaczki unieważniono stemple urzędu nadawczego "Pobrać______g.", na osobno postawionym stemplu ręcznie wpisana kwota pobrania 50 hal., stemple cenzury warszawskiej; jeden wojskowy z zalepką (fragmentem całej), drugi przy MSZ. | |
| 320 PLN | |
29798 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH" w parkach rozdzielonych międzypolem, dwie parki bez pojedynczej perforacji pionowej na międzypolu, w tej postaci bardzo rzadkie w pięknym stanie. | |
| 900 PLN | |
29799 |
1919 Suwałki, odbitka opłatnego stempla prowizorycznego poczty lokalnej w Suwałkach na kopercie przygotowanej do wysyłki. | |
| 100 PLN | |
29800 |
1920 kartka polecona wysłana z Przemyśla do Arnhem, kartka mocno przefrankowana - z treści wynika chęć przesłania adresatowi znaczków tego wydania, stempel krakowskiej cenzury wojskowej "K8" w okręgu. | Fi.61-5 |
| 80 PLN | |
29801 |
1920 kartka z Dąbrowy Górniczej do Krakowa, mieszana frankatura trzech wydań, w walucie koronowej, walucie markowej i wydania okolicznościowego. | Fi.77B, 86B, 104B Mi.81, 102, 120A |
| 40 PLN | |
29802 |
1920 list polecony z Tomaszowa Lubelskiego do Zamościa, prowizoryczna erka z Tomaszowa, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.78B |
| 50 PLN | |
29803 |
1920 list polecony z Bielska wysłany 23.12.20 do Stanów Zjednoczonych, stemple cenzury wojskowej; z Krakowa "K1" w okręgu i rzadki z Bielska "CENZURA B.2" w okręgu, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.80B |
| 600 PLN | |
29804 |
1920 list polecony z Wojnicza do Krakowa, koperta przycięta z lewej strony, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.80B, 98 Mi.84, 113 |
| 40 PLN | |
29805 |
1920 kartka z Zaklikowa do Lublina, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej. | Fi.82B |
| 50 PLN | |
29806 |
1920 kartka z Lubawy (Löbau) wysłana 25.3.20 do Neumark (Nowe Miasto Lubawskie), znaczki unieważnione niemieckim kasownikiem. | Fi.86B |
| 300 PLN | |