Aukcja 105. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27903

1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, stempel odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp26
Mi.P173
80 PLN
27904

1907 KAISERLICHE DEUTSCHES GENERAL-KONSULAT IN WARSCHAU urzędowa zalepka listowa na poleconej kopercie wysłanej 1.XI z Warszawy do miejscowości Plön w Rzeszy, nalepka polecenia Warszawa Centralna (Варшава Центральная), dodatkowy okrągły stempelek z literą "R"; datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72IAa
120 PLN
27905

1907 miejscowa kartka nadana ze składnicy pocztowej z Bliznego gmina Jasienica przez nadrzędne urzędy pocztowe w Jasienicy i Mszanie Dolnej, stempel składnicy pocztowej.

Mi.108
100 PLN
27906

1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek.

Mi.155
120 PLN
27907

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U37A
60 PLN
27908

1907 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
27909

1907 adres przesyłkowy do paczki z Gródka jagiellońskiego do Czech.

100 PLN
27910

1907 przekaz pieniężny z Łodzi do Czestochowy.

100 PLN
27911

1908 kartka z Zakopanego do Krakowa.

Fi.Cp31
10 PLN
27912

1908 Dworzec Brzeski (Terespolski) w Warszawie, widokówka do Londynu nadana 16.10 w ekspedycji dworcowej znak opłaty unieważniony owalnym datownikiem "ВАРШАВА БРЕСТ.ВОКЗ." z wyróżnikiem "A"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania;
1909 Dworzec Wiedeński w Warszawie, dofrankowana całostka - koperta listu poleconego do Bordeaux nadana 14.2 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaki opłaty skasowano owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "a" zwraca uwagę mniejsza czcionka użyta w nazwie dworca; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z tekstem francuskim "Varsovie-gare Vien"; na odwrocie pieczęć firmowa nadawcy - firmy winiarskiej S.JASIŃSKI przedstawiciela "Munzer & Fils" z Bordeaux oraz datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;
1912 Dworzec Wiedeński w Warszawie, list polecony do Londynu nadany 12.1 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaczki skasowane owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "Б"; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z tekstem francuskim "Varsovie-gare Vien"; na odwrocie londyńskie stemple odbiorcze; dobry stan zachowania;
1913 Dworzec Wiedeński w Warszawie, list do Bazylei nadany 24.1 w ekspedycji na Dworcu Wiedeńskim, znaczek skasowany owalnym datownikiem "ВАРШАВА ВѢНСК.ВОКЗ." z wyróżnikiem "B"; koperta firmowa "Jan Sroczyński, Warszawa, Złota"; na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej.

Mi.40y, U34B, 41y, 69IA, 87
1 000 PLN
27913

1910 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione datownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro).

Mi.45, 47, 49
120 PLN
27914

1910 widokówka do Warszawy przesłana ambulansem nr.26 relacji GRANICA-ZĄBKOWICE, znaczek skasowany owalnym datownikiem ГРАНИЦА-ЗОМБКОВИЦЫ 26, odciśniętym dodatkowo obok, warszawski datownik odbiorczy z następnego dnia; dobry stan zachowania.

Mi.65
160 PLN
27915

1910 widokówka do Warszawy wysłana 7/6 z Saratowa przez pasażera podróżującego po Wołdze na pokładzie parowca "Kryłow" - adnotacja nadawcy " "Kryłow" za Saratowem 7/6 910", znaczek skasowany wyjątkowo ładnie odciśniętym owalnym datownikiem agencji pokładowej Astrachań - Niżny Nowogród (АСТРАХАНЬ-НИЖНIЙ ПАРАХ.) z wyróżnikiem "ж", obok dodatkowy odcisk tego datownika ; z Saratowa do Polski przesyłkę przewieziono koleją; warszawski datownik odbiorczy z 12.VI; parowiec "Kryłow" był własnością Towarzystwa Żeglugi Parowej "Samolot" (Пароходное Oбщество «Самолёт»); rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.65I
1 200 PLN
27916

1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT".

Mi.69iaA
60 PLN
27917

1910 list z Krowodrzy do Bochni, austriacki stempel rusztowy Krowodrzy.

Mi.140
100 PLN
27918

1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji.

50 PLN
27919

80 PLN
27920

1911 widokówka wysłana 14.9 z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, datownik odbiorczy.

Mi.65I
30 PLN
27921

1911 widokówka (Warszawa) wysłana 8.6 z Bielska Podlaskiego do Wilna, datownik odbiorczy.

Mi.65I
30 PLN
27922

1911 austriacki dofrankowany adres przesyłkowy do paczki pobraniowej wysłany 23.VI z urzędu Kraków 6 do Zurychu, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a" , na odwrocie datownik odbiorczy z 27.VI, szwajcarski stempelek urzędu celnego i nalepka należytościowa; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.140v, 145v, 146v, 151w
150 PLN
27923

1911 kartka firmowa z Zabrza na Morawy.

15 PLN
27924

1911 firmowy list polecony z Warszawy do Francji, koperta przycięta od góry.

40 PLN
27925

1911 list polecony z Płocka do Strykowa.

50 PLN
27926

1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii.

180 PLN
27927

180 PLN
27928

160 PLN
27929

1911 kartka z Wilna do Włoch, widokówka z Wilna.

120 PLN
27930

1911 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, dofrankowana całostka (koperta) wysłana 25 kwietnia jako polecona z miejscowości Castro w Chile do Wrocławia, datownik urzędu przejściowego CONCEPTION z 3 maja, list po osiągnięciu Europy, przez Belgię dotarł do Prus, w ambulansie Verviers-Kolonia doklejono nalepkę polecenia "Vom Auslande über Bahnp.10." - dla poleconych przesyłek zagranicznych niedostatecznie oznakowanych; datownik odbiorczy 12.6; efektowny walor o niecodziennym, ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowanie.

200 PLN
27931

1912 widokówka do Pabianice przesłana ambulansem nr.87 relacji GRANICA-ŁUKÓW, znaczek skasowany owalnym datownikiem ГРАНИЦА-ЛУКОВЪ 87, odciśniętym dodatkowo obok, stempel odbiorczy z następnego dnia; dobry stan zachowania.

Mi.65I
200 PLN
27932

1912 karta pocztowa wysłana 21.III z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy na froncie; minimalne przebarwienia.

Mi.144
20 PLN
27933

1912 karta pocztowa wysłana 20.V z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 9.5 na froncie.

Mi.P216
30 PLN
27934

35 PLN
27935

1912 składany list na patriotycznej papeterii z Neuenburga (Nowe nad Wisłą) do Nieszawy, na odwrocie rosyjski stempel odbiorczy z Nieszawy.

500 PLN
27936

1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast.

220 PLN
27937

50 PLN
27938

1912 przekaz paczkowy z Uhnowa do Kleczan.

100 PLN
27939

1912 przekaz paczkowy z Czortkowa do Chorostkowa.

100 PLN
27940

1912 list polecony z Chełmna do Lublina.

20 PLN
27941

1913 widokówka wysłana 3.8 z Mińska do miejscowości Rokiszki, znaczek skasowany owalnym datownikiem dworcowym Mińsk Aleksandrowska Droga Żelazna (МИНСКЪ АЛЕКСАНДРОВ.Ж.Д.) z wyróżnikiem "A", stempel odbiorczy z 5.8; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.65I
50 PLN
27942

1913 list polecony wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thun w Szwajcarii, datownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.150
80 PLN