Aukcja 105. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27823

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.

40 PLN
27824

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.

40 PLN
27825

Mi.U25C
80 PLN
27826

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.

25 PLN
27827

1881 kompletny składany list z Canth Stadt (Kątów Wrocławskich) do Szprotawy. Pięknie odbity ramkowy trzyrzędowy stempel nadawczy.

90 PLN
27828

Mi.P5
60 PLN
27829

Mi.U31B
80 PLN
27830

70 PLN
27831

Mi.P47
30 PLN
27832

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 5 9 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTAD; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P47
30 PLN
27833

1884 list z Rudy Guzowskiej do Francji, na froncie stempel odbiorczy.

60 PLN
27834

1885 list składany z Oppeln (Opola) do Rybnika.

Mi.34
50 PLN
27835

70 PLN
27836

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 137x111mm wysłana z małej miejscowości Zamołodycze do Brunszwiku znak opłaty unieważniony datownikiem "ЗАМОЛОДЫЧЕ.П.О. СѢДЛЕЦ.Г." z dnia 28.ИЮН, odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datownik urzędu przejściowego w Radzyniu "РАДИНЪ ПОЧТ.ОТД. СЪДЛЕЦК.Г." z następnego dnia i stempel odbiorczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).

Mi.U30D
300 PLN
27837

1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i stempel odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Fi.Cp7A
Mi.P55F, 45
120 PLN
27838

1887 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x111mm wysłana z Wiłkomierza do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИЛЬКОМIРЪ КОВЕН.Г." z dnia 3.MAP odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datowniki: dodatkowy wiłkomirski ВИЛЬКОМIРЪ z ozdobnikiem z dnia 4.MAP i odbiorczy wileński z tego samego dnia; na froncie ładnie odciśnięty wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 5 PO POŁUDNIU (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 5 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo);

1890 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1889/90 o wymiarach 145x120mm wysłana z Petersburga do Wilna, znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 4, obok datownik Petersburski z dnia 17.ФЕВ; na odwrocie wileński datownik odbiorczy z 18.ФЕВ; na froncie wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 12 (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 12 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo) na stronie albumowej.

Mi.U30D, U33D
160 PLN
27839

1887 list z Polkwitz (Polkowice) do Niemiec.

15 PLN
27840

Mi.53
40 PLN
27841

Mi.U33D
60 PLN
27842

Mi.U34A
60 PLN
27843

Mi.U35A
60 PLN
27844

Mi.P10IA
100 PLN
27845

Mi.S1
50 PLN
27846

Mi.S2B
120 PLN
27847

80 PLN
27848

Mi.47
10 PLN
27849

1891 Rudnik, list do Lwowa opłacony znaczkiem wydania z 1890 roku unieważnionym kasownikiem z Rudnika.

Mi.53
80 PLN
27850

1891 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 8.XII z Łodzi do Pragi, tam przeadresowana i 22.12 dosłana do miejscowości Rumburg (Rumbuk), całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P13
60 PLN
27851

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 134x376mm; wysłana z Warszawy do Grodna, datownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.S4A
60 PLN
27852

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; dofrankowana i wysłana z Warszawy do Brunszwiku, znaki opłaty unieważnione stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; walor w dobrym stanie zachowania (opaska pionowo złożona).

Mi.S4B, 45yII
160 PLN
27853

80 PLN
27854

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - datownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.49
400 PLN
27855

70 PLN
27856

1894 list wysłany 4/5 z Leska do Jarosławia, znaczek skasowany jednoobrączkowym datownikiem LISKO; stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.53
80 PLN
27857

1894 ŻÓŁKIEW, austriacki znaczek za 15 kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Żółkwi, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.56
30 PLN
27858

70 PLN
27859

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
27860

Mi.A1
400 PLN
27861

Mi.P8
600 PLN
27862

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.

30 PLN