Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 105. Obce poczty na ziemiach polskich

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27863

1897 KOMARNO, austriacki znaczek za 5 Kr wydania z 1890 roku, skasowany polskim datownikiem w Komarnie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.53
40 PLN
27864

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i stempel odbiorczy.

Mi.53
120 PLN
27865

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P92
160 PLN
27866

70 PLN
27867

100 PLN
27868

70 PLN
27869

Fi.Ib
Mi.1bA
50 PLN
27870

1898 list wartościowy z Krakowa do Włoch, na odwrocie pieczęcie lakowe, rzadkie na korespondencji znaczki za 20 koron wydania z 1890 roku.

Mi.57
380 PLN
27871

1899 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na recepisie zwrotnym wysłanym 24/8 z miejscowości Podgórze do sądu w Horodence, doręczonym 28 sierpnia; datowniki pocztowe i sądowy stempel wpływu; dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Ia
120 PLN
27872

1900 TORUŃ, znaczek niemiecki za 2 M skasowany 3.3 maja dwuobrączkowym z mostkiem datownikiem THORN w Toruniu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.37f
50 PLN
27873

1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie datownik odbiorczy.

Mi.74
50 PLN
27874

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.

100 PLN
27875

100 PLN
27876

1900 list z Przemyślan do Niemiec, koperta przycięta od góry.

50 PLN
27877

1900 14 targi Przemysłu Rolnego w Poznaniu, okolicznościowa kartka z Poznania ze stemplem okolicznościowym wystawy "POSEN LANDW. AUSSTELLUNG 13 6 00 * 8-9 V.*", bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
27878

60 PLN
27879

1901 miejscowa kartka z Warszawy.

20 PLN
27880

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.53, 54
120 PLN
27881

1902 kartka z Tyńca do Krakowa nadana ze składnicy pocztowej w Tyńcu przez nadrzędny urząd pocztowy w Skawinie, stempel składnicy pocztowej.

Mi.72
100 PLN
27882

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, datownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.147
80 PLN
27883

1902 kartka z Bochni do Kłaja.

40 PLN
27884

50 PLN
27885

1902 kartka z Krakowa do Wysocka Wyżnego na dekoracyjnej artystycznej widokowej kartce pocztowej.

140 PLN
27886

1902 przekaz paczkowy z Rajczy do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN
27887

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.47xI
60 PLN
27888

80 PLN
27889

1903 obwoluta listu z Festenberg (Twardogóra) do Bochum, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
27890

80 PLN
27891

1903 karta wysłana ambulansem pocztowym na trasie Przeworsk - Dembica nr 490.

140 PLN
27892

1903 przekaz paczkowy z Monastrzysk do Austrii.

100 PLN
27893

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa stemple odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.A4
100 PLN
27894

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Mi.P13
100 PLN
27895

1904 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata.

70 PLN
27896

1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Noworadomska, na odwrocie stempel odbiorczy.

80 PLN
27897

1905 przekaz pieniężny z Warszawy do Skierniewic, na odwrocie stemple odbiorcze.

80 PLN
27898

1906 kartka z Przemyśla do Grodziska.

Fi.Cp29
10 PLN
27899

1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, datownik odbiorczy.

Mi.126A
60 PLN
27900

1906 znaczki za 5 H austriackiego wydania z 1906 roku - pasek pięciu sztuk na liście wysłanym 24.IX z urzędu Kraków 2 do Millau we Francji, koperta firmowa "PINKUS TISLOWITZ, KRAKAU"; dobry stan zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).

Mi.133
60 PLN
27901

80 PLN
27902

1906 przekaz paczkowy z Andrychowa do Bruch, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN